Su Kaçağı 490 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı bulma yöntemi cihazla kırma dökme yapmadan su kaçağı bulma şeklinde olmalıdır. Ustalar su kaçak tespitinde cihaz kullanmadıklarında evinizde istemediğiniz hasarlar olabilir. Cihaz kullanılmış olsaydı etraf kırılmaz ve tadilat yaptırma zorunluluğu da olmazdı.

Farklı yollarla su kaçağı bulma yöntemleri, su kaçağı tespit yöntemleri olmakla beraber en güvenilir olan yöntem kullanılmalıdır. Evde su kaçağı bulma yöntemi için noktasal yöntemle su kaçağı bulma ya da cihazlı su kaçak araması denemez. Evde kendi çabalarımızla çıplak gözle cihaz olmadan yapacağımız tespitten öteye geçmeyecektir. Su kaçağı profesyonelce, termal kamera yöntemi, kırmadan kameralı su kaçak tespit yöntemi ile bulunmalıdır. Su kaçağı hangi yöntemlerle bulunur sorusunun cevabı da bu paralelde olmalıdır.

Cihazla su kaçağı bulma yöntemleri soğuk su tesisatı su kaçağı için ayrı, sıcak su tesisatı su kaçağı için farklı yollarla su kaçağı bulma yapılır.  Profesyonel su kaçağı bulma yöntemleri, su tesisatı kaçak arama firmaları ile mümkündür.

Su kaçağı Bulma Yöntemi – Farklı Yollarla Su Kaçağı Bulma Yöntemleri 

Su kaçağı bulma yöntemi evinizdeki zararı azaltacak, fayanslarınız kırılmadan su kaçağının belirlenmesini sağlayacaktır. Ustaların hangi yöntemi kullanacaklarını mutlaka sormalısınız. Siz su kaçağından kurtulmayı hayal ederken bir anda kendinizi evde tadilatla uğraşırken bulabilirsiniz. Bu yüzden cihazla su kaçağı tespiti yönteminin kullanılmasına özen göstermelisiniz. Su kaçağı belki ciddi bir sorun olabilir, ancak su kaşağı tespitinin hangi yöntemle yapılacağı da çok önemlidir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemi | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Bulma Yöntemi | Uzmanlar Tesisat

  • Cihazla su kaçak tespiti yapılırken etraf zarar görmez.
  • Kırma dökme olmadan evde bulunan su tesisatı ve pis su gider tesisatı kontrol edilir.
  • Temiz su tesisatı akustik dinleme cihazı ile pis su gider tesisatı da pimaş içi görüntüleme kamerası ile kontrol edilir.
  • Kalorifer tesisatında kaçak var ise bu tip kaçaklar için kalorifer kaçağı giderme kimyasalı uygulanır. Kalorifer tesisatında hiç bir yer açılmadan, kırma dökme olmadan tesisatta kaç adet kaçak var ise kapanır. Burada şuna da dikkat çekmek isterim ki, tamirat için bile her hangi bir yer açılmaz. Kimyasal ile yapılan uygulama ile kaçağın olduğu yerde kimyasal ilaç kristalleşip kaçağı kapatır. Yeni bir kimyasal kullanılmadıkça da bir sıkıntı oluşmaz.
  • Bir de termal kamera ile su kaçak tespit vardır. Termal kamera da genelde sıcak su tesisatında oluşan kaçaklar için kullanılır. Termal kamera boruda oluşan su kaçağını ekranda gösterir.

Kırmadan Kameralı Su Kaçak Tespit Yöntemi Fiyatları

Kırmadan su kaçağı bulma yöntemleri, cihaz olmadan evde su kaçağı bulma yöntemi belki ucuz olabilir ama sonuç alınabilir mi? Su kaçağı vanası kapatın, evde su kaçağı bulma yöntemi için en azından kaçak var mı diye fikir edinin.  Profesyonel yöntemlerle kameralı atık su kaçağı tespiti fiyatı da su kaçak tespiti fiyatına dahildir.

Tesisatınızda su kaçağı varsa hemen bir tesisatçı ile görüşmelisiniz. Eviniz zarar görmeden, su sarfiyatınız artmadan en iyi su kaçağı bulma yöntemi ile hizmet veren bir tesisatçı çağırmalısınız. Tesisatçının cihazla su kaçağını bulmasını istemelisiniz. Bu yöntem kullanılırsa kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilir. Eski yöntemleri kullanan tesisatçılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu sizin bütçenizi zorlayacak rakamlar ödemenize neden olur.

Su kaçak tespiti uygulaması yapacak usta cihazları iyi bilmeli ve kullanılışını, pratiğini de sahada tecrübe edinmiş olmalıdır. Sadece cihaz veya sadece usta tek başına her daim yarımdır. Bu açıdan usta ve cihaz birbirini tamamlayarak iyi sonuçların elde edilmesini sağlar. Buda fiyata yansız ucuz fiyatla su kaçak tespit ve tamir yapılmış olur. Cihazlarla kırmadan su kaçağı bulma yöntemi 250 TL  fiyatlar ile sunulur. Etraf kırılmaz, tadilat gerekmez ve cebinizden gereksiz paranız çıkmaz.

Benzer Gönderiler: