Su Kaçağı 526 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su kaçağı tespit dedektörü zemin altında kalan boruların yerini, rögar yerini tespit etmek için kullanılır.  Önce kamera ile görüntüleme yapılır sonra kamera ile entegre çalıştığı için dedektörle tam yer tespiti yapılır.  Bu cihazla yer tespitinde hata yapmamak için uzman kişilerce kullanılması gerekir. Su kaçağı tespit cihazı sıfır ikinci el olması su tesisatı kaçak arama için önemli olmayı önemli olan cihazın bu iş için yeteli özelliklere sahip olmasıdır. Kameralı su kaçak tespiti ya da dedektörlü yer tespiti profesyonelliği gerektirir.

Su Kaçağı Tespit Dedektörü ile Su Tesisat Kaçak Arama

Su kaçağı tesisatın önemli arızaları arasında olan boruda su sızması için uzman tesisatçılardan yardım almanız her açıdan faydalı olur. Boruların aldığı darbeler, bağlantı yerlerindeki sorunlar, delinme gibi nedenlerle oluşan sızıntılar kamera ile görüntülenip dedektör ile daha kolay tespit edilir. Ustalar etrafı kırmadan, duvarı, zemini kazmadan sızıntı olan pis su boru arızasını dedektörle bulurlar. Su kaçağı tespiti daha az maliyetle, eve zarar vermeden yapılmış olur, fayansları kırmaya gerek kalmaz.

Su Kaçağı Tespit Dedektörü | Uzmanlar Tesisat

Su Kaçağı Tespit Dedektörü | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı tespit dedektörü profesyonel kullanım için uygundur. Ancak hata yapmamak için dedektörün uzman bir kişi tarafından kullanılması gerekir. Bu şekilde noktasal tespit yapılabildiği için boruyu tamir etmek de daha kolay olur. Ustalar tarafından büyük bir alanı kazmadan borunun tamiri yapılabilir.

  • Su kaçak bulma dedektörü aslında yardımcı malzeme niteliğindedir. Kamera ile entegre çalıştığından, kamera ile görüntülenen yer zemin üzerinden hangi noktaya denk geliyor ise orası dedektörle bulunur.
  • Kamera ile görüntü almak pimaş içi çatlağın, kırığın yerini tespit etmek için yeterli olmayacaktır.
  • Yeri belli olmayan rögarın bulunması için önce pimaş hattı görüntülenir kameradan alınan görüntüde rögar yeri görülür. Sonrasında görüntü alınan yere ulaşmak işiçn neresi açılmalı, bu yer nereye denk geliyor. Bunun içinde dedektörle tespit çalışması başlatılır. Dedektörle tarama yapılıp kamera ucundaki sinyali, veriyi aldığı vakit ekran da bu yeri görürsünüz. Bu sayede rögar yer tespiti tama olarak bulunmuş olacağından, emin oluna yer açılır ve işlem başarılı bir şekilde bitirilir.

Su Kaçağı Tespit Dedektörü ile Su Tesisat Kaçak Arama Garantili Yer Tespiti

Su kaçağı tespit cihazı ile kameralı su kaçağı tespit fiyatları ile kameralı su kaçak tespiti yer tespiti de yapılır.  Sadece kamerası olan kişi ben yeri belli olmayan rögarın yerini kamera ile bulurum demesi eksik olur. Rögara yer tespiti için kameranın yanında dedektöründe olması kaçınılmazdır. Kamera ile rögarı ekranda görseniz bile acaba zemin üzerinden görüntü aldığınız yer nereye denk düşer.

Dedektör olmadan rögar yer tespiti veya pimaşta çökme olan yeri tam tespitte garanti veremezsiniz. Su kaçağı tespiti veya pimaşlarda kırık, çatlak gibi sorunlarda da kesin ve garantili çözüm Su Kaçağı Tespit Dedektörü ile mümkündür. Su kaçağı tespit cihazlarının fiyatları yüksek olsa da tesisatçı bu cihazları bulundurmalıdır.

Benzer Gönderiler: