Su Kaçağı 2573 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sayacı hızlı dönüyor nedeni nedir diye soran pek çok kişi vardır. Su sayacı su tesisatının girişine bağlanır. Normalde su sayacının kullandığınız suyla doğru orantılı şekilde dönmesi gerekir. Eğer su sayacınız su kullanmadığınız halde hızlı dönüyor ise mutlaka bir tesisatçıya bunu kontrol ettirmelisiniz. Su sayacının hızlı dönmesi veya su sayacının sürekli dönmesi, su tesisatındaki su kaçaklarına işaret eder. Su sayacı fazla yazıyor olması bir anormallik olduğuna ya su sayacının bozulması anlamına da gelebilir.

Su sayacı hızlı dönüyor sebebi nedir ile su sayacı neden dönmüyor için de bir arıza durumundan bahsedilebilir. Su sayacı bozuksa ne yapmalı için İskiye durum bildirilerek sayacın değiştirilmesi sağlanmalıdır.

Su sayacında arıza olup olmadığının anlaşılması vanalar kapalı ama su sayacı çok hızlı dönüyor ise arıza var demektir. Musluklar kapalıyken su saati dönmemeli eğer su saati hızlı döner ise bozuk su sayacından bahsedilebilir.

Su Sayacı Hızlı Dönüyor ise Su Sayacının Hızlı Dönme Nedeni Nedir ?

Su Sayacı Hızlı Dönüyor ve siz bunun sebebini  merak ediyor ya da bu sorunu yaşıyorsanız tesisatçıdan yardım istediğiniz vakit size yardımcı olacaktır. Tesisatçı çağırmadan önce evdeki bütün muslukları kapatarak su sayacınızı yeniden kontrol etmelisiniz. Eğer hala daha su sayacı dönmeye devam ediyorsa tesisatınızda farkında olmadığınız su kaçağı olabilir. Özellikle rezervuarın kendiliğinden dolması ve boşalması buna sebep olabilir. Tesisatçınız bu konuda tecrübeli olduğu için su sayacının hızlı dönme nedenini tespit edecektir.

Su Sayacı Hızlı Dönüyor | Uzmanlar Tesisat

Su Sayacı Hızlı Dönüyor | Uzmanlar Tesisat

Su sayacının hızlı dönme nedeni nedir, bu sorunun cevabı cihazlarla yapılan testler sonucunda tespit edilirse arıza giderileceğinden su sayacı normale dönecektir. Muhtemelen gizli su kaçağının neden olduğu sayacın hızlı dönmesi su kaçağı onarımı sonrası düzelir.

  • Su saati hızlıca döndüğünden bir anormallik olduğu aşikardır. Bunun nedeni temiz su tesisatında su kaçağı olduğundan su kullanmadığınız halde bile su sayacı dönecektir. Su tesisatında kaçak olup olmadığını bütün muslukları kapatıp, su kullanmayarak yapabilirsiniz. Su saati buna rağmen dönmeye devem ediyorsanız bilin ki su borularında patlama vardır. Siz su kullanmasanız da su sarfiyatı patlak borudan artarak devam eder.
  • Diğer seçenekte ise su saati bozuk olabileceğinden su sayacının ibresi dönebilir. Bunu da şöyle test edin, su faturalarınızda bir değişim yok ise ki bu çok zor. Çünkü sayaç döndükçe endeks tüketim artacaktır. Su sayacının bu şekilde dönmesi demek faturanın da kabarık gelmesi anlamına gelir. Kısaca su tüketimi olmadığı halde sayaç dönüyor ise mutlaka su sayacını değiştirin.

Su sayacı neden sürekli dönüyor, tüm vanalar kapalı olduğunda da su sayacı dönmesi ne anlama gelir? Su sayacı sürekli dönüyor ise bir yerden su akıyor veya su sızıyor demektir. Su sayacı sürekli dönüyor nedeni yani su sızıntısının olduğu yeri bulup tamir etmekten başka çare yoktur.

Su Sayacı Hızlı Dönüyor ise Su Saati Bozuk mudur?

Su sayacının hızlı dönmesi yoğun su kullanımının olduğu yer için söylenebilir. Suyu yoğun kullanmadığınız halde su sayacı hızlı dönüyor ise bilin ki bir arıza var. Bu arıza ya su tesisatında oluşan su  kaçağı ya da sayacın bozuk olduğudur. Su Sayacı Hızlı Dönüyor ise profesyonel hizmeti cihazlarla sunan tesisatçıdan yardım alın.

Benzer Gönderiler: