Su Kaçağı 662 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntısı nasıl önlenir su sızıntısını önlemek için neler yapılabilir hususu önem arz eder. Betondan su sızıntısı durumu bazen çatıdan gelen su sızıntısı kaynaklı bazen evde su tesisatı sızıntı yaptığında ortaya çıkar. Yağmur yağınca duvar ıslanıyor acaba su sızıntısı önleyici izolasyon amaçlı kullanılsa su sızmasını önlenebilir mi? Bunun cevabı su kaçağının nedeni belirlendikten sonra netleşir.

Su kaçağı evinize zarar verecek bir tesisat arızasıdır. Bunun önlenmesi için bazı önlemler alınabilir. Ancak önlemlere binanın yapım aşamasında su tesisatının döşenmesi sırasında başlamak daha faydalı olacaktır. Temelden bilinçli tesisat yapılır ise su sızıntısının oluşma olasılığı düşük olacaktır. İnşaat aşamasında yapılan tesisatta yapılacak en küçük hata bile insanlar oturmaya başlayınca büyük sorunlar haline gelir. Bu açıdan inşaat aşamasında hem tesisat işleri hem de diğer işler kaliteli malzeme kaliteli işçilik ile yapılmalıdır.

Betondan su sızıntısı nasıl önlenir, terastan su sızması nasıl önlenir, tavan su akması ve evdeki tesisat su sızıntısı nasıl önlenir şeklinde sorular sıralanır. Bu tip sorularda teknolojik cihazlar ile yapılan uygulamalar ön palana çıkar. Beton çatlaklarından su sızması için su sızıntısı önleyici işe yarara mı sorusu da sorulmaktadır. Bu durum da beton çatlak ise su sızıntı önleyici bir kimyasal işe yaramaz. Beton su geçiriyor ne yapacağım diyorsanız izolasyon yapılmasını öneririz.

Duvardan Sızan Su ve Betondan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

Su sızıntıları su tesisatını ve kalorifer tesisatında oluşan arızalar sonucu ortaya çıkan, tespit ve tamir gerektiren bir arızadır. Tesisat borularının hatalı döşenmesi, kalitesiz malzemelerden üretilen boruların kullanılması, tesisat borularının darbelere maruz kalması gibi nedenler su sızıntılarının başlıca nedenleri arasındadır. Su Sızıntısı Nasıl Önlenir için bu saydığımız olumsuzlukları önleyebilirseniz su kaçaklarını da önleyebilirsiniz. Su tesisatının kaliteli borularla döşenmesi, iyi bir işçilik ile döşenmesi, boruların darbelerden korunması ve su tesisatının bakımlarını ihmal edilmemesi su kaçaklarını önlemenize yardımcı olacaktır.

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir | Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir | Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı Nasıl Önlenir, bu herkesin merak ettiği bir konudur. Su kaçağının oluşmasını önleyebilmek için belirttiğimiz gibi bazı önlemler alabilirsiniz. Buna rağmen tesisatınızda su sızıntısı olursa cihazla etrafı kırmadan kaçağın bulunmasını sağlayabilirsiniz. Tesisatın bakımını ihmal etmezseniz su sızıntısı riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Tesisat yapım aşamasında usta işçiliğini iyi yapmalı ve kullandığı malzeme kaliteli olmalıdır.
  • İnşaat aşamasında yapılan tesisata, inşaatta çalışan diğer işçiler tarafından zarar verilmemelidir.
  • Yapılan tesisat inşaat aşamasında koruma altına alınmalıdır.
  • Pis su giderlerine yani PVC boruların içine taş gibi sert cisimler atılmamalıdır. Sert cisimler pimaş borusunu kırabilir. Bu durumda da kullanım başladığında sızıntı oluşabilir.
  • Evde oturulmaya başlandığında duvarlara bir şeyler asmak için deleceğiniz delik yerine boruyu da delmiş olabilirsiniz. Bu işi yaparken dikkatli olmanızda fayda vardır.

Banyoda, Duvarda Oluşan Evdeki Tesisat Su Sızıntısı Bulma Yöntemleri

 Betondan su sızıyor ise, terastan su sızması var ise perde betondan su sızıyor ise su sızıntı önleyici kullanmak   sızan suyu önlemenin yolu değildir. Tavan akması gibi su sızıntılarını önlemenin en iyi yolu elbette su sızıntısının bulunup tamir edilmesi ile olur.

Su sızıntısı oluştuğunda bu ister banyoda olsun, ister odanın duvarında olsun eğer bir su sızıntısı var ise bunun bulunması elbette cihazla olur. Cihaz olmadan su sızıntısının yerini bulmak ancak kırma dökme yaparak mümkün olur ki, kimse bu yolla çözümü zaten kabul etmez. En iyi yöntem cihazlarla hem temiz su tesisatının hem de pis su tesisatının kontrol edilip yer tespiti yapmaktır.

Terastan alt kata su sızıyor, yağmur yağınca tavanımız akıyor, duvardan akan su nasıl önlenir konularında yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştık, umarım faydalı olmuştur.

Benzer Gönderiler: