Su Kaçağı 417 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su sızıntısı, su kaçağı tespit cihazı ile bulunması gereken önemli bir tesisat arızasıdır. Atık su sızıntısı veya temiz su sızıntısı akustik cihaz ve  kameralı bulunduğunda su sızıntısı tamiri de daha kolay olur. Evde su sızıntısı olduğunda cihazla kırmadan su sızıntısı tespiti imkanı olmaz. Bu açıdan üst kattan su sızıntısı olduğunda ev sahibinin ben kaçağı halledeceğim demesi çok reel değildir. Su sızıntısı arızası, su tesisatı borularındaki su kaçağı için evde su sızıntısı bulma taktiklerimiz yeterli olmaz. Evde su kaçağı tespit ve tamiri ya da sadece su kaçağını tamir etmek zor olacaktır. Çünkü, bu iş için malzeme ve profesyonel makineler gereklidir.

Tesisat borularında aşınma, eskime gibi sorunlar yaşandığında su sızması ile karşılaşabilirsiniz. Su tesisatı kaçak bulma cihazı ile profesyonel su kaçağı arama uygulaması yapılıp, su tesisat probleminin zaman kaybetmeden tespit edilmelidir. Su arıza tespit cihazı ile su sızması bulunduktan sonra da su sızıntı tamiri yapılmalıdır. Su tesisat  borunun tamir edilmesi geciktirilir ise su sızmasının vereceği zarar artacaktır.

Cihazla Kırmadan Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Yapılır?

Tesisatınızda meydana gelen sızıntıların yerini dışarıdan görmeniz mümkün olmaz. Çünkü borular göz önünde değildir. Borudan sızan suyun evin içinde duvarlarda dağılmasıyla istemediğiniz sorunlar gelişebilir. Ustalar su sızıntı tespitini cihazla yapıldığı zaman evinizin bütünlüğü bozulmadan çalışabilirler. Su sızıntı tespit cihazı yardımıyla fayans arkasındaki borularda oluşan sızıntılar net bir şekilde tespit edilebilir. Bu yöntemi kullanan bir tesisatçıdan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı bulma cihazı termal kamera ile değil de tesisat arıza tespit cihazı bulunur. Su kaçak cihazı su sızıntısını bulma, su tesisatı kaçak bulma cihazı akustik cihazdır. Kameralı su kaçağı tespiti ile termal kamera aynı şey değildir. Termal kamera ile su kaçak tespiti sıcak su hatlarında çok daha etkilidir. Kamera ile su kaçağı tespiti pis su hattının görüntülenmesi ile olur.

Noktasal su kaçağı bulma için su tesisatı boru hattındaki sızıntılar için su sızması tespiti yapacak bir usta çağırmayı ihmal etmemelisiniz. Su sızması çok kısa bir sürede evinizde hatta komşularınızın evinde çeşitli zararlara neden olabilir. Alt kata su sızıntı, yan daireye sızıntı, duvarlarda terleme, sıva kabarıklığı, nem, rutubet, ahşap dolaplarda, parkelerde kabarıklık gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca su faturanızın arttığına da tanık olabilirsiniz. Bunlarla karşılaşmamak için zaman kaybetmeden deneyimli bir usta çağırmalısınız.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Su Sızıntısı Bulma Fiyatları

Su tesisatçısı evde su borusunda oluşan su sızıntısı tespitini yaşadığınız yerde su sızıntı tespitini yaparken sizden makul ücret talep eder. Su kaçağı tespiti, su kaçağı bulma uygulamasını evde kendi başımıza yapamayız. Evde su sızması, mutfaktan alt kata su sızması olduğunda bu durumda su sızması nasıl önlenir? Patlayan su borusu tamiri için profesyonel su kaçağı tespiti ve onarımı uygulaması ile yapılabilir. Bunun için su tesisatçısını çağırıp kısa sürede uygun fiyatlarla çözüme kavuşmasını sağlamalısınız. Su sızıntı bulma fiyatları içerisinde su sızıntı tespiti ve su kaçağı tespiti ve atık su sızıntı tespiti de vardır.

Kırmadan su kaçağı bulma çok para gerektiren bir uygulama değildir. Kaçak su tespit cihazı ile garantili su kaçağı bulma fiyatı 250 TL ile 300 TL civarındadır. Bulunamayan su kaçağı için ücret konusu da atık suda su sızıntısı bulma olsun temiz suda olsun sadece servis ücreti alınır.

Benzer Gönderiler: