Su Kaçağı 623 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisatı borusunda çatlak var ise tesisatınızda su kaçağı riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle bir tesisatçı çağırmalısınız. Su sızıntısı yüzünden mağdur olmamak için su kaçağı bulmada deneyimli, cihazla hizmet verecek bir tesisatçınız olmalıdır. Su borusunda çatlak var ise  çatlayan su borusunun yerini tespit etmek için cihaz şarttır. Tesisat borularında su kaçağı olduğunda yani su borusu patlağı olduğunda noktasal tespit gereklidir. Profesyonel su kaçağı arama uygulamasında, su borularında delik ve su borusu çatlamaları için kolay pratik çözüm her daim vardır.

Demir boru tesisatında su sızması var ise önce tespit gerekli sonra da su borusu tamiri gereklidir. Evde su borusu patlağı, plastik su borusu çatlak tamiri için elimizde cihaz olmadığına göre tesisatçı çağırmak gereklidir. Su borusunda çatlak, temiz su da patlak veya boruda kırık ve çatlak varise kırmadan su borusu tamiri ilaçla su sızıntısı onarımı yapılabilir bilgisi yanlıştır. Bu uygulama kalorifer tesisat borularında kaçak var ise yapılabilir. Su borusu çatlak tamiri nasıl yapılır sorusu için ilaçla tamirden söz edemeyiz.

Su Tesisatı Borusunda Çatlak Var Ne Yapmalıyım?

Su tesisatı borusu eskimiş ise herhangi bir darbe almış ise çatlayabilir. Ne kadar dayanıklı olsa da su tesisatında kullanılan PPRC borularda bu etkilere maruz kalabilir. Su tesisatı borusunda çatlak var diyorsanız muhtemelen tesisatında su sızıntısı da vardır. Bu nedenle önleminizi almalı ve su kaçağı tespiti yaptırmalısınız. Aynı şekilde pis su tesisatı PVC boruları da darbe aldığında kırılabilir. Bu tesisatın olduğu yerde çökme olabilir ve bu nedenlere dayalı su kaçağı kaçınılmaz olur.

Su Tesisatı Borusunda Çatlak Var | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisatı Borusunda Çatlak Var | Uzmanlar Tesisat

Su tesisatı borusunda çatlak var ise hem çatlak borunun tespit edilerek onarılması için hem de çatlaktan olan sızıntının kesilmesi için cihazla su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir. Bu işlemin cihazla yapılması etrafın kırılmasına engel olacaktır. Zahmetsiz bir şekilde çatlak su tesisatı borusu belirlenir ve aynı günde tamir edilebilir. Su kaçağı sorunu nedeniyle istenmeyen zararlardan da korunursunuz.

Su tesisatında oluşan su kaçakları akustik dinleme cihazı ile bulunurken pis su tesisatı kaçaklarını bulmak için kamera gereklidir. Kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılarak boruda kırık olup olmadığı, çökme olup olmadığı görülür. Peki çatlağı veya kırığı gördük bu yeterli midir, elbette hayır. Çünkü görüntü aldığınız yer zemin üzerinde nereye denk gelir bunu da tespit etmek gereklidir. Bunun içinde dedektörle yer üstü tespiti yapıp bu aşamayı sonlandırıp tamir aşamasına geçilir. Bu anlamda su tesisatçı eğer su kaçağını kırma dökme olmadan bulurum diyor ise bu cihazlı olmalı ve kullanımını da bilmelidir.

Su Borusunda Çatlak Var ise Tamiratı Nasıl Yapılır?

Tesisat boru çatlağı demir su borularında çatlak veya pis su borusu patlağı için su borusu çatlak tamiri  için önce makine ile kırmadan tespit sonra tamir gereklidir. Tamirat için öncelikli husus tesisattaki su kaçak arızasının tam olarak belirlenmesi gerektiğidir. Yer tespiti yapıldıktan sonra tamir, arızanın durumuna göre yapılacak ve en kısa süre sorun ortadan kalkar. Temiz su tesisatı arızlarında tamir çok kısa sürerken, pis su tesisatının tamiri tadilat gerektirebilmektedir.

Temiz su tesisatı kırmadan tamir edilir mi, sorusuna yukarıda da cevap verdiğimiz gibi ilaçla bu mümkündür. Su tesisatında anında meydana gelebilen su kaçakları için pratik çözümler elbette vardır. Su borusu neden çatlar bu ayrı bir konu ancak su borusu olsun kalorifer tesisat borusu olsun tamiri mümkündür. Su tesisatı borusunda çatlak var ise artık yapacağınız şeyin ne olduğunu biliyorsunuz.

Benzer Gönderiler: