Su Kaçağı 654 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tatile çıkmadan muslukları kapatın bu uyarı geçmişten bugüne kadar ulaşmıştır. Tatile çıkarken uzun bir süre evde bulunamayacağınız için suyu ana vanadan kapamanız çok yararlı olacaktır. Su tesisatınızdaki olası kaçakların evinize zarar vermesini önlemiş olacaksınız. Evden çıkmadan su vanasının kapalı olduğundan emin olun ki, tatile giderken evde su sızması olmasın.

Tatile çıkarken evde yapılması gerekenlere kısaca bir göz atalım. Tatile giderken evi kapatmakla başlayan ve devam eden sorular, kapıları kilitledim mi, muslukları kapattım mı ve tatile giderken kombiyi kapattı mı gibi devam eder.

Tatile çıkmadan yapılması gerekenler, tatile çıkmadan evde yapılması gerekenler asla unutulmamalıdır. Tatile giderken dikkat su vanasını kapatın,  tatile çıkmadan su tesisatını, vanaları, muslukları kapatın eviniz zarar görmesin.

Tatile Çıkmadan Muslukları Kapatın – Su Sayacını Ana Vanadan Kapatın.

Tatile çıkarken ayrı bir heyecan duyarız. Ancak evde bazı önlemleri de almalıyız. Biz evde yokken olabilecek sorunların önlenmesinde tedbiri elden bırakmamak gerekir. Tatile çıkarken suyu kapatın bunu kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Siz evde yokken rezervuarın su kaçırması, kalorifer tesisatınızda kaçak olması, tesisat borularının sızıntı yapması gibi sorunlar yüzünden mağdur olmayın. Bunlar hem fazladan su sarfiyatına neden olur hem de su basmasına yol açabilir.

Tatile Çıkmadan Muslukları Kapatın

Tatile Çıkmadan Muslukları Kapatın

Tatile çıkarken suyu kapatın olası su kaçağı durumunda evinizi su basmaması için bunu ihmal etmemelisiniz. Suyu kapatmak için tesisatın ana vanasını kapatmanız yeterli olur. Dairenizin girişinde olan ya da su sayacının yanında olan ana vanayı kapatarak su basması, gereksiz yere su sarfiyatı gibi olumsuzluklardan korunabilirsiniz.

Tatile çıkarken suyu nasıl kesmek gerekir?

Tatile çıkmadan muslukları kapatın evinizi su basmasın diye yapılan uyarılar mutlaka dikkate alınarak yapılması gerekenler yapılmalıdır. Öncelikli husus tatile giderken heyecanlı olduğumuz için bir çok şeyi o heyecanla atlayabiliriz. Tam evden çıkarken zihninizde acaba sorusu olmadan gönül rahatlığı ile evden çıkıp tatile gitmek istiyorsak gerekirse yapılacaklar listesi yapıp tek tek bu tamam bu tamam diye yaptıklarınızın üzerini çizebilirsiniz. Hatta bu listeyi de yanınıza alarak en ufak soru işaretinde buradan tekrar kontrol yapabilirsiniz. Elimizde ki bu kağıtta yapılacaklar listesini bir gözden geçirelim.

1- Musluklar kapatıldı mı ve su vanası kapatıldı mı?

2- Doğalgaz vanaları kapatıldı mı ve sayacın yanında olan ana vana kapatıldı mı?

3- Elektrik sigorta kapatıldı mı?

4- Pencereler kapalı mı?

5- Balkon kapıları kapalı mı?

6- Evde hayvan besliyorsanız onları da unutmayın.

Bu listeyi önceden yaparsanız evden çıkacağınız anda kafanızda soru işaretleri kalmaz. Tatile çıkmadan muslukları kapatın yazımızı yararlı bulduysanız lütfen yorum veya beğeni bırakın.

Benzer Gönderiler: