Su Kaçağı 462 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Binada en üst katta oturmak teras su kaçağı ile karşılaşma olasılığınız artırır.  Çatı katta açık alan var ise kış ayılarında yağan kar, yağmur, terastan alt kata su sızdırmalarına neden olacaktır.  Çatıda izolasyon sorunu da var ise en küçük bir yağmurda bile su sızıntısı oluşması kaçınılmaz olur. Terastan su sızması nasıl önlenir bu durum için sebeplere göre çözümler elbette vardır. Terastan su sızması veya çatı teras su sızıntısı olduğunda elbette öncelikle tespiti yapılmalıdır.

Terasta su sızması veya terasta su birikintisi olduğunda izolasyon ile teras su sızıntısını önlemek gereklidir. Teras yıkandığında su sızıyor ise teras akmasına çözüm için betondan su sızması önleme işinde ehil olan kişilere yaptırmak gerekir. Terastan su sızıntısı nasıl önlenir, su yalıtımı, çatı yalıtımı, çatı akmasına pratik çözüm ve en kalıcı çözüm olabilir. Eğer sorun yalıtım kaynaklı ise bu en baştan yapılması gerekendir.

Teras Su Kaçağı  Nasıl Önlenir?

Teras izolasyon kaçağı , çatı teras su sızıntısı bulma işi teras zeminin su çekmesi için acele edilmelidir. Çatı katı teras su kaçağı, terastan su sızması sonucu teras akıtıyor durumu içinde cihazla tespit yapılır.

Çatıdan su sızması nasıl önlenir, betondan su sızması nasıl önlenir aslında ortak sorunlar olup benzer çözümler ile sorun giderilir. Terastan su damlıyor, çatı akması sorunu, çatı teras su sızıntısı bulma, çatı izolasyon kaçağı, çatı teras su kaçağı gibi başlıklar bu işin hem sorun hem de çözüm kısmını özetler.

Teras Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Teras Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

  • Çoğu yerde çatı katı tabanı fayansla kapatılmış olup, fayans aralarında dolgu yani derz aşınmış ve azalmış ise bu aralardan su sızması çok kolay olacaktır. Derzler bitmiş ise önce eski derz kazınmalı sonra da yeni derz verilmelidir.
  • Çatı izolasyonu iyi yapılmamış ise burada su damlamalarını aşana bir akıntı oluşacaktır. Çatıda gerekli kontroller yapılarak izole edilmesi gereken yerler tespit edildikten sonra izolasyon yapılmalıdır.
  • Çatı yağmur giderlerinde tıkanma olur ise çatıdan alt kata su sızması olabilir. Çatı katı yağmur pimaşlarına çatıdaki suyun akmasını sağlayan yatay oluklar ağaç yaprakları veya hayvanların getirdiği artıklar ile zamanla tıkanabilir. Bu şekilde bir tıkanma olması durumunda yağmur yağdığında su taşmaları olacak ve en zayıf  noktadan alt katlara su akacaktır. Böylesi bir durumda tıkanıklık açma robotu ile tıkanan pimaş boruları açılarak su taşmalarının önüne geçilir.

Çatı Kat Teras Su Kaçağı Su Sızıntılarını Bulma Onarma

Teras zemini su çekiyor, teras pis su giderinden mi yoksa yağmur suyundan mı su sızıyor bilmiyoruz. Tesisatınızdaki gizli kaçaklar için alanında uzmanlaşmış bir servisle çalışmalısınız. Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma için ustaların özel bir bilgisi ve deneyimi olmalıdır. Normalde su sızıntılarını bulmak bildiğimiz cihazlarla kolay olabilir. Ancak böyle gizli sıhhi tesisat sızıntıları için bazı işlemler yapılmalıdır. Bunu da alanında bilgili, tecrübeli ustalar yapabilir. Cihaz sızıntı tespitinde yetersiz kalabilir. Çünkü sızıntı teras su kaçağı miktarı oldukça azdır. Suyun sesi cihazla tespit edilemez. Böyle bir sorununuz olursa gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma hizmeti veren servisimizden usta çağırmanızı tavsiye ederiz.

Gizli sızıntıları bulmak için ustalar önce tesisattaki tüm vanaları kapatır. Tesisatın içinde kalan suyun tamamı da boşaltılır. Evde kullanılan musluklara birer kör tapa takılarak suyun çıkışı önlenir. Gizli sıhhi tesisat sızıntılarını bulma onarma işinde deneyimli ustalar işe böyle başlarlar. Evde kombi varsa bunun giriş ve çıkış vanaları da mutlaka kapatılmalıdır.

Bundan sonra herhangi bir musluktan kompresörle basınçlı hava verilir ve gizli sızıntı yerinin genişlemesi sağlanır. Artık sızıntı yeri büyüdüğü için daha fazla sızıntı olacak ve cihazla su sızıntı tespiti yapılabilecektir. Duvardan akan su içinde aynı yöntem kullanılır iken su sızıntısını ne önler gibi bir soru kafanızda yer etmemelidir. Çünkü, kalıcı çözüm cihazla kırmadan su sızıntısının yerinin tespiti ve onarımı ile mümkündür. Teras su kaçağı oluşumu için çözüm yollarına uzmanından yardım alarak ulaşın.

Benzer Gönderiler: