Su Kaçağı 581 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Termal kamera ile su kaçak tespiti kalorifer tesisatı kaçaklarını bulmak için kullanılan bir yöntemdir. Yerden ısıtma sistemi, merkezi sistem, kalorifer tesisatı kaçaklarında en etkili yöntem budur. Kalorifer tesisatınızda kaçak varsa, tesisatınızdaki suda sürekli eksilme oluyorsa hemen termal kamera kullanan bir tesisatçı çağırmalısınız.

Termal kamera sayesinde su kaçağı tespiti ve tamiri yapılmakta ve termal kamera ile su kaçaklarını bulmak büyük maliyetler değildir. Termal kamera ile noktasal su kaçağı tespiti sayesinde evde kırma dökme olmayacaktır.  Termal kamerayla su kaçaklarına bakan firma, su kaçağı tespit cihazı ile de su kaçaklarına çözüm bulur. Termal kamera ile su kaçağı tespiti için profesyonel kameralara sahip olunmalıdır. Termal kamera ile su kaçaklarını kırmadan tespit bilgisayarlı kameralı su kaçağı tespiti uygulaması ile mümkündür.

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti Neden Yapılır?

Termal kamera ile su kaçağı bulma yöntemi kalorifer tesisatı su kaçağı için kullanılır. Kalorifer tesisatında sıcak su dolaştığı için ısıya duyarlı olan termal kamera ile kaçağı bulmak daha kolaydır.

Kalorifer tesisatında su kaçağı olursa termal kamera ile tespit edilmesi gerekir. Isınan su boruları termal kamera ile kırmızı turuncu bir renkte görünür. Termal kamera ile su kaçağı bulma sırasında boruların rengi bellidir. Eğer su kaçağı varsa termal kamerada daha belirgin kalın şekilde görünür. Su kaçağının olduğu yer tespit edilince ustalar bu bölgeyi açarak onarımı yaparlar. Ayrıca uygun olursa kimyasalla su kaçağını kapama işlemi de yapılabilir.

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti | Uzmanlar Tesisat

  • Termal kamera ısıya duyarlı hassas bir cihaz olduğu için kalorifer hattında oluşacak bir kaçak olduğunda isabetli bir ölçüm ile kaçağın olduğu yer tam olarak bulunur.
  • Kırma dökmenin olmadığı bu yöntem ile çok büyük kırma dökme olacağını zannettiğiniz su kaçakları kol bir şekilde çözülür.
  • Termal kamera ile temiz su tesisatı kaçaklarını bulmada çok etkili olmasa da sıcak su tesisatında oluşan kaçakların bulunmasında çok etkilidir.
  • Termal kamera ile sıcak suyun borudan sızdığı yer farklı renkte net olarak görülmekte olup yanılma payı neredeyse yoktur.
  • Termal kamera ile bazı yerlerde bilinmeyen kalorifer tesisatının nereden geçtiği de net belirlenir.  Termal ile sahada kayıp kollektör hatlarını da bulduğumuz olmuştur.
  • Termal kamera ile yerden ısıtma tesisatının ısınmayan bölgeleri ve geçiş güzergahı da görüntülenmektedir.

Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Termal kameralı kombi kalorifer tesisat kaçağı tespiti, termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti uygun ücretle yapılır. Sıcak su borularını gösteren kamera, kırmadan su kaçağı bulma için çok ideal bir yöntemdir.

Termal kamera ile yapılacak tespit uygulamasında taranacak alanın büyüklüğü fiyatın belirlenmesinde etkendir. Bu açıdan fiyat alırken yerle ilgili ve hangi konuda hizmet alacağınız ile ilgili net bilgi vermelisiniz. Termal kamera ile su kaçak tespit ücretleri için burada bir rakam yazmak isterdim. Fakat termal ile yapılan işleme göre fiyat verildiği için tek tek onları yazmak gereklidir. Durum böyle olunca telefon ile bilgi almak daha sağlıklı olacaktır. Yine de bir fiyat yazmak gerekirse örneğin termal ile su kaçak tespiti ortalama ücreti 350 TL’dir.

Termal kamera ile soğuk su tesisat kaçak bulma, görüntülü su kaçağı tespit cihazı ile yapıldığında net tespit yapılabilir. Su kaçak bulma cihazı termal kamera fiyatı yüksek olmasına rağmen tesisatçı bu cihazı bulundurması hizmet açısından önemlidir. Termal kamera ile su kaçak tespiti her zaman avantaj sunan uygulamadır.

Benzer Gönderiler: