Su Kaçağı 607 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Termal kamera su kaçağı tespiti sırasında kullanılan bir görüntüleme cihazıdır. Su kaçağı bulma cihazı termal kamera sızan suyun ısısına karşı duyarlı olan bir cihazdır. Termal kamera sıcaklığa duyarlı, termal kamera ile kombi kalorifer tesisat su kaçakları bulunur. Termal kamera cihazları ile sıcak su tesisat kaçaklarında noktasal tespit imkanı sunulur. Zaten termal kamera olmadan kalorifer sıcak su kaçağını bulmak zor olacaktır. Kameralı su kaçak tespiti ile kırma dökme ortadan kalkmıştır.

Tesisatın sıcak su boru hattında, kalorifer tesisatı boru hattında oluşan su kaçakları tespiti için de cihaz kullanıldığında zahmetsizce işlem yapılabilir. Termal kamera su kaçağı tespitinde önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Kameralı su kaçağı tespiti denildiğinde bu termal kamera değilde pis su tesisatını görüntüleme kamerasıdır. Termal kamera su kaçağı tespit ifadesi ise tam anlamıyla termal kamera ile  yapılan su kaçağı tespitini ifade eder.

 Termal kamerayla su kaçağı tespiti yapan su tesisatçı aradığınızda termal kamerayla su kaçaklarını bulan firmadan yardım alabilirsiniz. Aynı firmadan, petek temizleme hizmetini ve akustik cihazla su kaçağı bulma hizmetini de alabilirsiniz.

Termal kamera su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Termal kamera sıcağa duyarlı su kaçak tespiti yapar. Termal kamera ile sıcak su borularında sızıntı olduğunda, termal kamerayla su kaçağı tespiti yapılır. Kalorifer borularında sıcak su dolaşımı olduğu için termal kameralı su kaçak tespiti daha kolay olur.

İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı tespiti, termal kamera ile su kaçağı bulma, su kaçağı bulma cihazı termal kamera sıcak su kaçaklarında çok daha etkilidir. Sıcak suyun borudan çıkış noktasını kolaylıkla tespit etmeye yardımcı olur. Kamerada suyun ısısına göre tespitler yapılır. Borudan sızan suyun çıkış yeri noktasal olarak tespit edilir. Bu işlem borunun tamirini de kolaylaştırır.

Termal Kamera Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Termal Kamera Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tesisatı boru hattında ya da tesisatın sıcak su boru hattında oluşan su kaçakları için termal kamera su kaçağı tespit cihazı kullanımı son derece faydalıdır. Termal kamera su kaçağı tespiti nasıl yapılır sorusunun cevabı bu işlemde termal kamera suyun ısısına göre tespit yapmaktadır. Sıcak suyun borudan çıktığı noktadaki ısısı etrafa yayıldığı bölgedekinden daha fazladır. Termal kamera bu noktada suyun borudan çıkış noktasını belirlemede oldukça başarılıdır. Termal kamera ile soğuk su kaçağı tespiti sıcak su tesisatı kadar başarılı mıdır tartışılır.

Termal kamera su kaçağı tespit cihazı fiyatları(2022 Ocak)

Bu kamera yapılarda oluşan sorunların tespitinde kullanılır. Su kaçağı tespitinde kullanılır, mekanik malzemelerin çalışma sırasında ortaya çıkan enerji kayıpları gibi sorunlarda kullanılır. Bu kameranın fiyatı da 40,000 TL’ ye kadar çıkmaktadır.

 Testo Termal Kamera:

 Yapılarda oluşan sorunların tespitinde kullanılan bu cihaz aynı zamanda su kaçağı tespitlerinde de kullanılır. Diğer taraftan yerden ısıtma tesisatı ısı ölçümü gibide kullanılır. Yani yerden ısıtma tesisatında sorunlu bir yer var mı yok mu buna bakılır. Bu termal kamera fiyatında farklı fiyat aralıkları olsa da ihtiyaca göre 35,000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Fluke Termal Kamera:

 Bu kameranın fiyatı 30,000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Farklı fiyat aralıklarında su kaçağı tespit cihazı termal kamera bulunmaktadır.

İnfrared Kamera:

Gece görüş kamerası özelliğini ifade eden bu kamera sıcaklığın ölçülmesi, izolasyon problemleri için kullanılır.

Kameralı su kaçak tespit cihazı fiyatları yüksek olsa da termal kamera su kaçağı tespiti büyük kolaylıklar sunan bir uygulamadır.

Benzer Gönderiler: