Su Kaçağı 1765 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet taşından su damlatıyor ise bunun hijyen bakımından çok sağlıklı olmayacağını hepimiz anlayabiliriz. Bu yüzden zamana kaybetmeden bir tesisatçı çağırarak sızıntının nereden olduğu belirlenmelidir. Buna uygun çözüm yolları uygulanarak sızıntı kesilmelidir. Üst katın tuvaletinden su akıyor, üst kat tuvalet taşının kenarlarında olan derzler bitmiş olabilir. Tuvalet taşının etrafında derz dolgular deforme olduysa, tuvaletten alt kata su sızıyor sorunu tuvaletin su akıtması sorunu baş gösterir.

  • Alaturka tuvalet taşı su kaçırıyor, tuvalet neden su akıtır?

Gider bağlantı yerine tam oturmaz ise tuvalet taşı tam yerleştirilmediyse su akıtır.

Tuvalet taşı çatlak ise su sızıntısı yapar.

Klozetin zemine su kaçırması, klozetin altından su geliyor olması da bu gibi nedenlere dayanır.

Klozet pis su giderinin taşması sonucu tuvaletin su akıtması ve tuvaletten alt kata su kaçırıyor olması ciddi sorundur.

Klozette rezervuar su akıtıyor ise iç takım değiştirilir sorun çözülür ancak burada su kaçak tespiti yapılmalı ve eğer arıza pimaş gider boru kaynaklı ise tadilat gerekebilir.

Üst Kattaki Tuvalet Taşından Su Damlatıyor | Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor

Tuvalet taşından su sızıyor ise sorunun kaynağı tesisat boruları ya da rezervuar iç takımı olabilir. Bu etkenlerin dışında tuvalet tıkanıklığı da sızıntıya neden olabilir. Bunun tespit edilmesi için cihazları olan bir tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde tuvalet taşından gelen sızının nedeni zahmetsizce belirlenebilir. Herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmaz. Bunu ihmal ederseniz alt kata sızıntı devam edecek su sızıntısının verdiği zarar giderek artacaktır.

Tuvalet Taşından Su Damlatıyor | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Taşından Su Damlatıyor | Uzmanlar Tesisat

  • Tuvalet taşından su sızması durumunda kameralı cihazlarla gider tesisat görüntülenmeli ve arızanın kaynağı belirlenmelidir.
  • Tuvalet taşından sızan su olması durumunda önlem olması açısından temiz su tesisatı da akustik dinleme cihazı ile kontrollerin yapılması gereklidir. Zira tuvalet taşının dibinden akan su temiz su tesisatında ki kaçaktan olan suyun taşın dibine kadar yol bulu buradan dışarı sızması şeklinde olabilir.
  • Tuvalet taşı su sızıntısı pis su kaçağı kapsamında olup mutlaka kameralı cihaz ile bakılmalıdır.
  • Kamera ile alınan görüntü de pimaş içinde olası bir arıza görüntülenir ve tamiratın nasıl yapılacağına da karar verilir.

Tuvalet taşından su sızıyor bunun nasıl önleneceğini merak edebilirsiniz. Bir sorunun kaynağı belirlenmeden asla çözüme ulaştıramazsınız. Eğer tuvalette tıkanıklık varsa ustaların tıkanıklığı açması gerekir. Tesisat ve rezervuar borularından kaynaklanan su sızıntılarında ise boru değişimi yapılması gerekir. Bu çözüm önerileri tesisatçınız tarafından sizlere sunulacaktır. Cihazları olan bir tesisatçı her konuda size yardımcı olabilir bütün olasılıkları size sunarak kafanızda soru işareti kalmasının önüne geçecektir.

 

Alt katın tuvalet taşının üstüne tavandan su akıyor tespit ücreti

Tuvalet taşından su sızıyor tuvaletten alt kata su damlatıyor ise ivedi makine ile su kaçak tespiti yaptırın. Tuvalet taşından su damlatıyor ve üst katın tuvaletinden su akıyor ise uygun fiyatla su kaçağı tespiti yaptırın.

Su kaçağı, su sızıntısı olması durumunda sizin yapabileceğiniz çok bir şey olmadığından mutlaka cihazlarla tespit yapan bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Cihazları olan tesisatçı su kaçaklarının yerini uygun ücretle cihazlarla belirleyerek kırma dökmenin önüne geçer. Kaçağı profesyonel uygulamalar ile bulup tamiratını da anında yapar. Tuvalet Taşından Su Damlatıyor ise bizi arayabilir ve garantili kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Asma klozet su kaçırıyor, klozet dibinden su kaçırıyor, klozet taşı tam oturmadıysa,  klozet zemininde ıslaklık neden olur. Alaturka tuvalet su kaçırıyor olması tuvalet borusundan su damlatması, tuvalet tavanından su akıyor olması da alt kat komşunuza zarar verir. Uygun fiyatla su kaçak tespitini yaptırın rahat edin. Bir dairede su kaçak tespiti için alınacak ücret 250 TL’den başlar.

Benzer Gönderiler: