Tıkanıklık Açma 509 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı pimaş açma cihazla yapılması gereken bir işlemdir. Pimaş boruların zarar görmemesi evde hasar oluşmaması için tıkanıklık açan cihazların kullanılması gerekir. Tesisatta yaşanan bu arıza nedeniyle mağdur olmamak için tıkanıklığın en kısa sürede açılması gerekmektedir. Evde pratik tıkanıklık açma yöntemlerinden olan tıkalı boru açma teli, tıkalı boru açma kimyasalı ve pimaş açma sıvısı, basit tıkalı boru açma yöntemleridir. Tıkalı gider açma işinde ilerlemiş tıkanıklık türü gider açıcı kimyasallar ile açılması çoğu zaman zordur.

Basit tıkalı boru açma yöntemi ile tıkanan gider borusu nasıl açılır sorusuna cevap verilmesi olası değildir. Pimaş açma, pimaş nasıl açılır, tıkalı gider borusu nasıl açılır, robotla tıkalı pimaş boru açma ve pimaş gider tıkanıklığı açma işinde robotlu cihazlar kullanılır.

Tıkalı Pimaş Açma Kimyasalı ile Tıkalı Gider Açma

Pimaş tıkanıklığı, sürekli kullandığınız giderleri kullanmanıza engel olur. Bu sorun en fazla giderlere atılan yabancı maddelerden, istemeden kaçırılan bez, naylon parçası gibi maddelerden yaşanır. Ayrıca tesisatın yapımı sırasında borulara gereken eğimin verilmemesi, dirseklerin doğru döşenmemesi gibi etkenlerde pimaş tıkanıklığına neden olabilir. Tıkalı pimaş açma işleminde cihazlardan ve güncel yöntemlerden yararlanılması gerekir. Bu şekilde tıkalı pimaş borular daha zahmetsiz açılabilir.

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Pimaş Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık açma işleminde kimyasal uygulamanın da ayrı bir yeri vardır. Tıkalı pimaş açma kimyasalı pimaş boruya zarar vermeden tıkalı gideri açabilecek formüle sahip olmalıdır. Bu anlamda tıkanıklık açma kimyasalı seçilirken dikkatli davranmalı ve tıkanıklık açma kimyasalının kullanım kılavuzunu da iyi okumalıdır.

Zira bazı tıkanıklık kimyasalı kullanıldıktan sonra bol soğuk su dökülmesi gerekir. Buna karşın bazı tıkanıklık açma kimyasalının kullanım kılavuzunda kaynar su kullanılmazı yazmaktadır. Şimdi burada kaynar su dökülmesi gereken yerde siz soğuk su dökerseniz kimyasal içeride donup yeni büyük sorunlara yol açacaktır. Aksi durumda da tıkanıklığın açılması beklenirken yine sizi zor durumda bırakacak durumlar ortaya çıkacaktır.

Bu noktaları göz önünde bulundurarak bilinçli uygulama yapılmalıdır. Daha önce kullanmadığınız bilmediğiniz tıkanıklık kimyasalları kimi zamanda pimaş boruları eritmekte onarımı zor arızalara sebebiyet vermektedir. Böyle bir şey olduğunda pimaş boru hattını değişimi gerekli olabilir. Pimaş boru erir ise su sızıntıları ortaya çıkmakta ve dert bir iken iki olmaktadır.

Tıkalı pimaş açma işinin ehli kişiler tarafından açılmalıdır. Pimaş borunun tıkanmasına neden olan etken belirlendikten sonra tıkanıklığın açılması gerekir. Bunun için cihazlar kullanılmalıdır. Tıkalı bölgeye robot ile müdahale edilerek açılmalıdır. Bu yöntem tıkalı pimaş borunun açılmasında oldukça etkilidir. Herhangi bir yere hasar vermeden işlem yapılabilir, tıkanıklık açılabilir.

Tıkalı Gider Açma Pimaş Açma Fiyatları

Tıkalı pimaş açma kimyasalı ile tıkalı pimaş borusu açma evde yapılabileceği için sadece kimyasal gider açıcıya para vermiş olursunuz. Yine evde sirke tuz ile lavabo açma ya da  tel ile tıkalı pimaş açma işi maliyeti elbette düşük olacaktır. Ancak, pimaş açma makinesi ile lavabo tıkanıklığı açma, pimaş açma fiyatları biraz daha farklı olacaktır.

Tıkalı gider pimaş açma fiyatları tıkanıklığın yaşandığı yer, tıkanıklığın yaşandığı gider çeşidi gibi etkenlere bakılarak fiyat verilir. Tıkanıklık açma fiyatlarında en düşük fiyat 300TL’dir. Tıkanıklıkla ilgili vatandaştan bilgi alındıktan sonra fiyat net olarak verilebilir.

İstanbul robotla kırmadan pimaş açma servisi kameralı robotla pimaş açma, kameralı cihazlarla pimaş açma, ve kameralı robotla tıkanmış boru açma başlıklarında profesyonel hizmet sunar.

Benzer Gönderiler: