Petek Temizliği 1187 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum petek kullanılan tesisatlarda alüminyum petek temizliği yapılır mı soruları ile sıkça karşılaşmaktayız. Alüminyum petek temizliğini yaparken gerekli zaman ayrılmalı temizlik tam yapılmalıdır. Alüminyum radyatör kanalları dar olduğundan tıkanan kanalların temizliği iyi yapılmaz ise tıkalı petek kanalları açılmaz ve ısınma sağlanamaz. Alüminyum radyatör temizliği yapılıp Alüminyum petekler temizlendikten sonra ısı performans artışı test edilmelidir. Alurad petek temizliği, alüminyum petek yıkama veya alurad radyatör temizleme işi süresi açısından da diğer petek tiplerinden farklı surede yapılır. Çünkü tıkanan dar kanalları açmak basit düşük basınçlı makineler ile olmayabilir.

Bunun yanında acele edilmeden gerekli zaman ayrılarak alurad alüminyum petek temizliği yapılır ise elbette sonuç alınır. Kalorifer tesisatında kullanılan her türlü petek belirli aralıklarla temizlenmelidir. Aksi halde evinizdeki sıcak ortam kesintiye uğrayacaktır. Panel petek olsun, döküm petek olsun, alüminyum petek olsun periyodik bakım mutlaka yapılmalıdır. Tesisat petek temizleme ve kombi ve petek tesisat temizleme işi ilaçlı cihazlı petekler sökülmeden yapılmalıdır. İstanbul petek temizleme servisi, Alurad petek içinde tıkanma olduğunda Alurad petek temizleme makinesi ile tesisat petek temizliğini yapar.

Alüminyum Petek Temizliği Yapılır mı?

Alüminyum Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Kalorifer tesisatınızda alüminyum petek kullanıyorsanız zamanla içinde biriken tortulardan, kireç ve çamur kalıntılarından tıkanıklık sorunu yaşanır. Tıkalı petek yeterince ısınmayacağı için evinizde ısınmayacaktır. Bu yüzden alüminyum petekleri mutlaka temizletmelisiniz. Peteklerde biriken çamur kalıntılarını, kireç ve tortuları petek temizleme makinesi ile kimyasallı temizlik yapan servisimize temizletebilirsiniz.

Alurad alüminyum radyatör temizliği, Alurad Alüminyum petek temizleme firmasına Alüminyum petek temizliği yapılır mı diye uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

  • Alüminyum petekler ince hassas petekler olup çamurlaşmanın yoğun olması, kristaller oluşması sıcak su sirkülasyonunu ciddi oranda etkiler.
  • Bu tip peteklerde kirlenme daha çabuk olduğu için mutlaka yılda bir temizlik yapılmalıdır.
  • Peteklerde homojen ısınmanın olaması için yani, petek altları da üstleri gibi sıcak olması için petekler temizletilmelidir.
  • Yakıttan tasarruf etmek için, daha az fatura ödemek için petek bakımları yaptırılmalıdır.
  • Kombi arıza vermeden çalışsın diye sorunsuz ve sıcak bir kış geçirmek için petek temizliği yaptırılmalıdır.
Alüminyum Petek Temizliği Yapılır mı?

Alüminyum Petek Temizliği Yapılır mı? | Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Gerek alüminyum petek olsun, gerekse döküm petek olsun bunların temizliği aynı yöntemle yapılmaktadır. Bunu servisimize danışabilir, alüminyum petek temizliği yapılır mı konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Petek temizliği sırasında makine ile kimyasallı temizlik yaparak, petekleri yerinden sökmeden temizliyoruz. Bu şekilde alüminyum petek üreticilerinin verdiği garanti kapsamı da bozulmuyor. Evinizde kısa süreli bir çalışma ile banyodan bütün petekler kolayca temizlenebiliyor. Alüminyum alurad döküm panel radyatör petek temizliği işini bilen tesisatçılar tarafından yapılmalıdır.

Alüminyum petek temizliği yapılırken, Alüminyum radyatörleri temizleme işi bitince gerekli testler de yapılmalıdır. İstanbul petek temizleme servisi, alurad petek temizliği yapmak için teknolojik makineler kullanmaktadır. Alurad marka alüminyum petek temizliği yapılacaksa profesyonel uygulama ile yapılmalıdır.

Alurad marka kalorifer petek temizliği için şu hususlar atlanmamalıdır.

  • Bu petek tipleri hassas olduğu için kullanılan ilaç iyi seçilmeli bilinmedik marka, test edilmemiş ilaç kullanılmamalıdır.
  • Petekleri temizlemek için kullanılan cihazın basınç değeri yüksek olmalıdır. Eğer basınç değeri düşük makine ile temizlik yapılır ise çamurlaşmanın yoğun olduğu bu petek tiplerinde temizlik tam gerçekleşmediği için ısınma sağlanamaz.

Kalorifer tesisat bakımı ve Alüminyum petek bakımı için merek konusu olan, Alüminyum Petek Temizliği Yapılır mı sorusu umarım cevap bulmuştur. Yazımız yararlı oldu ise lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: