Petek Temizliği 1148 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum petekler kirlenir mi, diye endişe edenlerin sayısı kalorifer tesisatında alüminyum peteklerin kullanımı ile yaygınlaşmaktadır. Peteklerin kirlenmesi hem alüminyum peteklerde, hem panel peteklerde, hem de döküm peteklerde olur. Alüminyum petekler tıkanır mı,  petek temizleme firması nasıl temizlik yapar ve en iyi radyatör petek markası hangisi gibi sorular cevaplanması gereken sorulardandır. Alüminyum radyatör kanalları, alüminyum radyatörlerin su kanalı tıkandığında sıcak su sirkülasyonu durma noktasına gelecektir.

Alüminyum radyatör kirlendiğinde, alüminyum petek temizliği için uygun ilaç ve uygun bar basıncına sahip makine kullanılmalıdır. Alüminyum petek ile kalorifer döküm petek kirliliği anca alüminyum panel radyatör temizliği gibi gerekli zaman ayrılarak yapılan temizlik gibi olmalıdır.

Kombi sürekli kirlendiğinden arıza yapar ise petek temizliği kombi tesisat bakımı yapılması kaçınılmazdır. Kimyasal ve makine ile radyatör petek temizlik hizmeti ile çamurlu paslı su temizlendiği için kombi içerisinden artık temiz su geçecektir. Zaten  petek temizlenirken kombi kapatılır mı sorusunda da bilinmek istenen temizlik aşamasında da olsa kirli ilaçlı su kombi içerisine girecek mi bilgisidir.

Alüminyum Petekler Kirlenir mi? Alüminyum Petek Temizliği

Alüminyum petekler kirlenir mi diye merak edenlere her türlü peteğin kirleneceğini söyleyebiliriz. Peteklerin içinde su dolaştığı ve kapalı devre olduğu  için zamanla kirlenmesi normaldir. Peteklerin özel bir yapısı var olup petek içinde sıcak suyun sirkülasyonunu sağlayan ince kanallar bulunur. Kapalı devre çalışan sistemde hep aynı su olunca,  kireçlenme ve çamurlaşmaya maruz kalır. Kirlenme arttıkça peteklerde ısınma sorunu ortaya çıkar.

Petek temizliği kombi tesisat bakımı, kimyasal ilaç ve makine ile kalorifer petek temizleme kışın vazgeçilmez hizmetlerindendir. Kalorifer peteğin iç temizliği, kalorifer petek kireç temizleyici, korozyona karşı koruyucu ilaç ile yapılır.

Alüminyum petekler ile ısınıyorsanız her yıl mutlaka temizlik yaptırmanız gerekli desek yanlış olmaz. Alüminyum peteklerde korozyon ve partikül oluşumu çok daha yoğun yaşanır. Alüminyum peteklerin temizliği de her ilaç ve makine ile olmaz.

  • Alüminyum petekleri temizlenirken zamandan çalınmadan, acele edilmeden temizlik yapılmalıdır.
  • Bu tip petek temizliği yapılırken kullanılan ilacın alüminyum peteğe zarar vermemesi gereklidir.
  • Bu petek cinsinin kanalları dar olduğu için peteğin basınç değeri yeterli düzeyde olmalıdır.
  • Kirlenen petekler için periyodik bakım yaptırılır ise peteklerde kirlenme daha geç olmaya başlayacaktır.
  • Eğer hiç bakım yaptırmadıysanız, Alüminyum peteklerin temizliği çok daha zor olur buna rağmen istediğiniz verim alınamayabilir.
Alüminyum Petekler Kirlenir mi | Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petekler Kirlenir mi | Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petekler Kirlenir mi Panel Petekten Farkı Var mıdır? 

Alüminyum peteklerin temizlenmesi için döküm peteklerde olduğu gibi makine ile kimyasallı petek temizleme yöntemi kullanılır. Alüminyum petekler kirlenir mi, elbette her türlü petek zamanla kirlenir. Petek temizliği yapılmadığı takdirde petekler ısınmamaya başlar. Bu sorun evinizdeki sıcak ortamın kesintiye uğramasına, mağdur olmanıza neden olur. Servisimizden bu konuda destek alabilir, kirlenen alüminyum peteklerinizi yerinden sökmeden temizletebilirsiniz. Hem yakıttan tasarruf eder hem de daha iyi ısınmaya başlarsınız.

  • Panel petek, Alüminyum peteğe göre daha geç kirlenir.
  • Panel peteğin temizliği, Alüminyum peteğe göre daha kolay olur.
  • Alüminyum petek, Panele peteğe göre daha ince hassas petektir.
  • Alüminyum peteklerin kirlenmesi daha hızlı ve daha yoğun gerçekleşir.

Her petek cinsi kirlenir ve bakıma ihtiyaç duyar. Burada hangi petek cinsi olursa olsun yıllık bakımların yaptırılması elzemdir. Kalorifer petek kireç temizleyici koruyucu ilaç her iki tip radyatör petek içinde gereklidir. En iyi radyatör petek modeli ısı değeri de bu uygulamadan olumlu etkilenir.

Benzer Gönderiler: