Petek Temizliği 322 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Beylikdüzü petek temizliği servisi radyatör petek temizliği işini ilaçlı cihazlı petekleri yerinden sökmeden yapar. Beylikdüzü kalorifer tesisat temizliği, kombi petek temizliği için gerek süre ayrılarak tam temizlik yapılır. Kombi petek temizleme işi, petek temizliği servisi tarafından tek noktadan ilaçlı ve makineli yapılarak petekler sökülmez.

Beylikdüzü bölgesinde Beylikdüzü kalorifer petek temizliği servisi profesyonel petek temizleme hizmeti ile Cumhuriyet mahallesi gibi her mahallede petek temizleme hizmetini sunar. Bu açıdan, Beylikdüzü petek temizleme servisine ulaşmak kolaydır. Güvenilir petek temizliği Beylikdüzü kombi petek temizleme servisi ile profesyonel hizmet alarak kışı sıcak geçirebilirsiniz.

Beylikdüzü Petek Temizliği Servisi Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapar?

Beylikdüzü petek temizliği servisi Cumhuriyet mahallesi kombi petek bakımı için gerekli bilgileri işi yaparken de size aktarır. İstanbul Beylikdüzü kombi petek bakımı, Beylikdüzü kalorifer temizliği servisi ile neden kış gelmeden tesisat petek bakımı yapılmalı daha iyi anlarsınız.

Diğer taraftan da  petek temizleme bir işe yaramaz, paranız boşa gider gibi kaynağı belli olmayan sözler dolaşmaktadır. Peteklerin kullanımına bağlı olarak içinde biriken tortu, balçık, çamur, kireç gibi etkenler peteklerin ısı yaymasına engel olmaktadır. Beylikdüzü Petek Temizliği servisi aracılığı ile yaptığımız petek temizleme uygulamasından sonra ısınmayan bir çok ev ısınır hale gelmiştir. Şimdi kalorifer petekleri neden temizlenmelidir sırası ile ele alalım.

 • Kombi parçaları çok hassas olup petek içinde çamurlaşan kirli su kombi içinden geçtiği için kombiye zarar verebilir.
 • Kalorifer peteklerde kirlilik oranı arttıkça kombinin de arıza verme olasılığı artar.
 • Kış gelip petekleri ısınmak için açtığınızda peteklerin en altının soğuk üst tarafının ise sıcak olduğunu fark edeceksiniz.
 • Kombiye en uzakta olan kalorifer peteklerinin kendini bile ısıtmaz durumda olduğunu göreceksiniz.
 • Kış ortasında ne kombi arızası ile ne de soğuk petekler ile uğraşmak zorunda kalamamak için
 • Kanalları tıkalı petekleri ısıtmak için kombi sürekli devrede olacak ve daha fazla yakıt tüketecektir.
 • Kombi fazla yakıt tüketeceği için bu durum ay sonunda fatura edilmiş halde karşınızda olacaktır.
 • Karşı komşu ile aynı şartlara sahipken komşunuz petek temizliği yaptırdığı için sizden çok daha iyi sınıyor ise petek temizliği yaptırmak gereklidir.
Beylikdüzü Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Beylikdüzü Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çevrenizden duymuş olduğunuz petek temizleme gerçekten boş iş mi diye endişe duyabilirsiniz. Ancak çevrenizde daha önce peteklerini temizletmiş olan yakınlarınız, komşularınız varsa bunu öncelikle onlara sormanızı öneririz. Temizlenmiş peteklerden sonra ısınma konforunu kendilerinden dinlemelisiniz. Peteklerin içinde düşündüğünüzden fazla tortu birikmekte, sudan dolayı kireç tabakası, pas oluşmaktadır. Bunlar ise peteklerden ısının yayılmasına engel olmaktadır. Petek temizleme sayesinde tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü Petek Temizliği servisi ilaçlı cihazlı yaptığı uygulama ile kalorifer tesisat kirliliğini ve petek kirliliğini ortadan kaldırmaktadır. Petek temizleme Beylikdüzü petek tesisat temizleme işini bilinçli ustalar ile yapar.

Petekler ilk ısıttığı gibi ısıtmasını istiyorsanız mutlaka belirli aralıklarla petek temizliği yaptırmalısınız. Sırası ile petek temizliği nasıl yapılır bakalım.

 • Petek temizleme servisi işe başlamadan önce kombinin çalışma durumuna bakar ve kombiye baktıktan sonra kombi kapatır.
 • Kombinin altında ki kalorifer tesisat vanasını kapatarak kombi ile kalorifer tesisatının bağlantısını keser.
 • Sonra banyodaki havlupanı yerinden söker ve petek temizleme makinesini buradan kalorifer tesisatına ve peteklere bağlamış olur.
 • Sonrasında, kalorifer tesisatına ilaçlı uygulama yapılır ve tesisatta ve kalorifer peteklerinde oluşan çamurlaşmış, katmanlaşmış kirli tabakayı ilaçla eritir.
 • Bir müddet makine ile ilaçlı uygulama devam eder. Ayrılması gereken süre sonunda kalorifer peteklerinden çzöülen pislikler sıvı hale gelir.
 • Sıvı hale gelen tüm kirli su tesisat dışına akıtılır. Kirli su  genelde banyodaki klozet içine boşaltılır.
 • Sonraki aşamada tüm petekler kapatılır ve sadece bir petek açık kalır makine ile bu petekten temiz su gelinceye kadar dönüş yaptırılır.
 • Tüm petekler bu şekilde tek tek temizlendikten sonra peteklerin tamamı açılarak makine ile tüm peteklerde ve kalorifer tesisat borularında kalan bir şey var ise tesisat dışına atılır.
 • Bu işlem bittikten sonra, sökülen havlupana cihaz bağlanarak havlupanda temizlenir. Havlupan temizlendikten sonra yerine takılır.
 • Bu aşamadan sonra, kombi filtresi sökülüp temizlendikten sonra yerine takılır.
 • En son kombiye su doldurma işi yapılır ve kombi çalıştırılır.
 • Kombi çalıştırıldıktan sonra da petek havaları alınıp sıcaklıkları kontrol edilir.

Kalorifer petek temizliği yapılırken petekler yerlerinden sökülmeden pratik işlem makine ve ilaç ile profesyonelce yapılır.

Beylikdüzü Petek Tesisat Temizliği ve Kalorifer Petek Temizliği Fiyatları

Günümüzde netten bir çok hizmet alınmakta olup hizmet alan insanlar güvenli firma aramaktan yorulmuş durumdadırlar. Bunlardan biri de cihaz olmadan yapılan petek temizleme yalanıdır. Petek temizliği Beylikdüzü servisi olarak bu anlamda dikkatli olmanızı ve ucuz fiyat verdi diye bu tarz kişilerden hizmet almayınız.

Petek temizliği yılda bir defa yapıldığı düşünüldüğünde pahalı olamayan ve bütçenizi sarsacak bir hizmet değildir. Çünkü ortalama 5 petek bulunan bir dairenin petek temizliğini Beylikdüzü Petek Temizliği servisi olarak 250 TL ye temizliyoruz. Bu fiyatın içinde kombi filtre temizliği de dahildir. Petek temizleme fiyatı alırken ne piyasa fiyatının altında ne de çok üstünde bir fiyatla hizmet sunan kişilerden bu hizmeti almayın. “Beylikdüzü Petek Temizliği” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin.

Benzer Gönderiler: