Petek Temizliği 424 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Çatalca petek temizliği yapan tesisatçı firmamız petek temizliği işlerinde ilaç ve cihaz kullanır. Petekleri yerinde temizlediği için etraf kirlenmez. Petek temizliği yaptıracağınız için ön hazırlık gerekmez. Kalorifer petek temizleme firması bu uygulamayı yaparken genelde banyodaki havlupanı sökerek buradan cihazı bağlayarak tek noktadan bütün petekler ve kalorifer tesisatını ilaç ve cihazla temizler.

Makineler ile yapılan petek temizleme işinde ilaç kullanılması ile çok daha etkili sonuç elde edilir. Çatalca petek temizliği servisi, kombi petek temizleme hizmeti ile kış ayında soğukta kalmazsınız. Çatalca petek temizliği yapan tesisatçı petek bakımını profesyonelce yaptığı için tam temizlik yapılmış olur. Çatalca kalorifer petek temizliği servisi ile kombi sonrası kalorifer petekleri ve kalorifer tesisatının temizliği yapılmış olur.

Çatalca Petek Temizliği Servisi Petek Temizliğini Neden Yapar?

Çatalca petek temizleme Çatalca petek temizliği yapan tesisatçı bu işi petek kanallarının tıkanıklığını giderip petek sıcaklığını artırmayı amaçlar. Çatalca petek temizleme hizmeti için Çatalca petek tesisat temizleme servisi  kombi kalorifer petek temizleme işini tesisatçı ustalar ile makineli ilaçlı yapar. Çatalca petek bakımı yapan firmamız petek temizlemenin neden gerektiğini sahada sürekli anlatmaktadır. Bizde burada bu nedenleri sıralamış olalım.

 • Kış geldiğinde soğuklar iyice bastırdığında peteklerde ısınma sorunu yaşayıp soğukta kalmayın.
 • Petek kalorifer tesisatı içerisindeki dolaşan su hep aynı su olduğu için zamanla kirlenir ve çamurlaşır.
 • Çamurlaşan su petek kanalları da dar olduğu için kanalları tıkar ve sıcak su peteğin bütün kanallarına giremez.
 • Bu durumda kombi ısınmayan peteği ısıtmaya çalıştığı için ekonomik moda girmez ve fazla yakıt tüketir. Doğalgaz faturası normalden fazla gelmeye başlar.
 • Peteklerin altları soğuk kalır üst taraflar ise istenilen düzeyde ısınmaz.
 • Kombiye en uzak petekler hiç ısınmamaya başlar.

Çatalca petek temizliği servisi olarak bütün bu istenmeyen durumları ortadan kaldıracak temizliği kısa sürede yapar. Bu sayede kışı tasarruflu ve sıcak geçirme fırsatını yakalamış olursunuz.

Kalorifer Petek Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek yıkama son zamanlarda en fazla talep gören uygulamalar arasına girmiştir. Bu hizmetler sırasında peteklerin suyla yıkandığını düşünmeyin. Kalorifer petek yıkama özel bir yöntem kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

 • Kalorifer petek yıkama işleminde peteklerin sökülmesi de gerekmez.
 • Ekiplerimiz yerinde petekleri ilaçla ve makine ile tam temizler.
 • Önceden bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.
 • Petek temizleme makinesi banyoda bulunan havlupan sökülerek buradan tüm kalorifer tesisatına ve peteklere bağlanarak buradan tüm petekler ve tesisat temizliği yapılır.
 • Önce ilaçla tüm tesisatta sirkülasyon yapılarak kirli tabakanın çözülmesi ve sıvılaştırılma işi gerçekleşir.
 • Sonra bu sıvılaşmış kirli su tesisat dışına alınır ve sonrasında temiz su ile tüm tesisat ve petekler temizlenir.
 • Bütün bu işlemler bittikten sonra havlupan da  ayrıca cihaza bağlanarak temizlenir.
 • En son kombi filtre temizliği yapılır ve kombi açılarak sistem çalıştırılır.
 • Petek havaları alınarak petek reglaj ayarları ile işlem sonlandırılır.

Çatalca petek temizleme kış geldiğinde aşırı yoğunluğa her zaman şahit olmuş olup bu yoğunlukta petek temizliği için gerekli zamanı ayırmıştır. Asla iş kalitesinden öğün vermemiş ve müşteri memnuniyetini her zaman önde tutmuştur.

Çatalca Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çatalca Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Firmamız bu hizmet dışında bir de petek toz temizliği yapmaktadır. Yani petek temizliği denince bir ısınma sıcaklığının artması için ilaçlı cihazlı temizlik yapılır Bir de peteklerde biriken ve bizleri hasta etmeye yeten petek tozlarının buharlı cihazla temizliği vardır. Peteklerin durduğu yerde tozlanması ve temizliğinin zor olması hatta elinizdeki imkânlarla tam olarak temizlenmemesi nedeniyle görünümleri hiç hoş olmaz. Hem ortamda hijyen bozulur hem de kombi çalıştığında tozlar havada uçuşur.

Kalorifer petek yıkama servisi petekleri cihazla kuru buhar yöntemi ile temizleyerek tertemiz yapar. Petekler ilk günkü gibi temizlenir. Üstelik petekleri sökmeye de gerek kalmaz. Kalorifer petek yıkama servisi İstanbul bölgesinde hizmet vermektedir. Kirlenmiş, tozlanmış peteklerini kuru buhar yöntemiyle temizler. Bu yöntem petekleri yerinde temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca su kullanılmadığı için peteklerde paslanma, çürüme gibi etkiler de oluşmaz. Peteklerin en ücra yerleri bile tozdan, kirden arındırılır. Bu aynı zamanda ısınma kalitenizi de olumlu etkiler

Çatalca Petek Temizliği Fiyatları

Petek iç temizliği dediğimiz ısınma sorunlarını çözmek için yapılan petek temizliği fiyatı 5 petek için ortalama 250’ TL dir. Peteklerdeki tozların temizliği ise 5 petek için ortalama 250 TL ‘dir. Her iki temizlik aynı anda yapıldığında ise indirim uygulanır ve 450TL’ ye her iki hizmet yapılır. “Çatalca Petek Temizliği” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: