Petek Temizliği 591 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Cihazlı ilaçlı petek temizliği günümüzde yaygınlaşan bir hizmet olup peteklerde ısınma sorununda en akıllı çözüm yoludur. İlaçlı petek temizliği kombiye zarar verir mi düşüncesi ile evde petek temizliğini ilaçsız petek temizliği ve makinesiz petek temizliği yapmaya çalışmak fayda sağlamaz. İlaçlı ve basınçlı su ile petek temizliğini makine yardımı ile yapmak kalorifer tesisat ve peteklerde biriken kirliliği temizleyecektir.

İlaçsız petek temizliği, cihazsız petek temizleme işi evde kirli suyu boşaltıp temiz su doldurma işidir. Petek temizliği cihazlı mı ilaçlı mı, ilaçlı petek temizliği kombiye zarar verir mi gibi sorular elbette bu uygulamanın nasıl yapılması gerektiği bilinmediğindendir.

Cihazlı ilaçlı petek temizliği ile kışın ortasında soğukta kalma, sorun yaşama riskini de ortadan kaldıran uygulamadır. Kimyasal ilaçla petek temizliği ve ilaçlı petek temizliği zararlı mı gibi sorularla karşılaşmaktayız. Bu sorunun cevabı test edilmiş bilinen kimyasal ilaçlar sisteme zarar vermez.

Kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan tıkanıklık, kalorifer tesisat temizleme petek yıkama cihazı ve petek temizliğinde kullanılan ilaçlar ile açılır. İstanbul petek temizleme servisi ile en iyi petek temizleme hizmetini alın kışı sıcacık ve sorunsuz geçirin.

Petekleri Sökmeden Cihazlı ilaçlı Petek Temizliği

Cihazlı petek temizliği peteklerde ısınma sorunu olduğunda yani peteklerde kirlenme oluştuğunda pas ve kirecin, çamurlaşmanın temizlenmesi için uygulanır. Cihazlı ilaçlı petek temizliği kesin çözüm mü gibi endişelerinizi tesisatçınız ile paylaşabilir bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu yöntem kullanıldığında hem peteklerin içinde biriken çamur gibi atıklar hem de pas ve kireç gibi oluşumlar tamamen temizlenebilir. Makinasız petek temizleme yalanı kalorifer tesisat temizleme petek yıkama sadece eski tip demir borular için uygulanır. Eski demir boruların delinme olasılığı olduğundan makinasız petek yıkama yapılır.

Cihazlı petek temizliği banyodaki havlupan ya da petekten çalışılarak tüm tesisatın peteklerin temizlenmesini hedefleyen bir uygulamadır. Petek kirlenmesine cihazlı ilaçlı petek temizliği kesin çözüm mü gibi endişeleriniz olursa temizlik işleminden sonra aradaki farkı daha net görebileceğinizi belirtebiliriz. Petekleri yerinden sökmeye gerek kalmadan bu işlemle peteklerdeki ısınma sorununa çözüm getirilebilir.

Peteklerde ısınmama sorunu yaşıyorsanız cihazla petek temizliği kesin çözüm mü diye merak edip araştırma yaptığınızda bunun gerekli olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Tesisatçı bu alanda deneyimli ve bilgili ise muhtemelen bu yöntemin peteklerde ısınma sorununa kesin çözüm olduğunu uygulama sonuçları ile gösterecektir.

Cihazlı ilaçlı Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Cihazlı ilaçlı Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Ev soğuk olduğunda ısınma sorunu yaşadığınızda bunun tek neden tıkanan kirli petekler olduğunu da düşünmek tabiki yanlış olacaktır. Ev ısınmıyor ise petekler ısıtmadığı için mi, evde izolasyon sorunu olduğu için mi, kombi yetersiz olduğu için mi gibi nedenlere dayalı olabilir. Bütün bu nedenler tek tek ele alınıp ona göre ısınma sorunun kaynağı belirlenerek çözüm aranmalıdır. Şunu da belirtmek sterim ki, petek temizliği 2 yılda bir yapılması gereken ve ısınma anlamında büyük fayda sağlayan bir uygulamadır.

Cihazlı ilaçlı Petek Temizliği Zararlı mıdır?

Cihazlı kombi petek temizleme işi, makine ile petek temizliği, basınçlı petek temizleme ya da  kompresörlü gerçek petek temizleme uygulaması sisteme zarar vermez. Petek temizliğinde kullanılan ilaçlar test edilmemiş bilinmeyen ilaçlar olur ise bu zarar verebilir.

Profesyonel uygulama olan cihazla petek temizliğinde kullanılan kimyasal ilaç markası bilinen test edilmiş bir ilaç ise tesisata zarar vermeyecektir. Ancak hiç bilinmeyen test edilmemiş daha önce hiç kalorifer petek temizliğinde kullanılmayan bir ilaç kalorifer tesisatına ve peteklere zarar verebilir. Petek temizliği yaptıracaksanız bilinen garanti verilen ilaç kullanılması önemlidir. Uygun kombi petek temizliği fiyatları ile ısınmanıza katkıda bulunacak bu hizmeti almanız faydalı olacaktır.

Benzer Gönderiler: