Petek Temizliği 1341 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor gibi sorun yaşıyorsanız petekleri temizletmenizi tavsiye ederiz. Hiç petek ısınmıyor gibi bir durum olma olasılığı düşükte olsa yaşanan sorunlar arasında gösterilebilir. Peteklerin ısınmaması genellikle kombi markasından kaynaklanmaz.

Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ise vanalar kapalı mı diye kontrol etmekte fayda var.

Tersi durum ise Demirdöküm su ısıtmıyor ama kalorifer çalışıyor gibi bir durum var ise kombi servisi çağrılabilir. Ya da kombi petekleri ısıtmıyor, sıcak su geliyor ama petekler ısınmıyor ya da  Demirdöküm kombi su ısıtmıyor gibi durumalr için bizden bilgi alabilirsiniz.

Eca kombi çalışıyor petekler ısınmıyor veya Demirdöküm suyu ısıtmıyor ama petekler ısınıyor gibi şikayetler markadan bağımsız tesisattaki kirliliğe dayalı olabilir. Onun yerine kombi çalışıyor petekler ısınmıyor ifadesi daha genel ve isabetli olacaktır.  Demirdöküm kombi petekler ısınıp soğuyor durumunda ise kombi de arıza olabilir ki bu durumda kombi bakımı gereklidir.

Kombi arızasından olabilir, bakım gerektiğinden olabilir. Kombinin ısıtmama durumu, kombinin  takıldığı yerin büyüklüğüne uygun değil ise ortaya çıkar. Kombi kapasitesinin yeterli olması için makine mühendisi veya bu işi yapan firmalar size bilgi vermelidir. Kombiyi satan firmanın da bu konuda yeterli derecede bilgisi vardır. Siz kombiyi satın alırken evin büyüklüğünü veya kaç katlı olduğunu ifade ederseniz onda göre kombi tavsiye edilir.

Neden Demirdöküm Kombi  Petekleri ısıtmıyor?

Demirdöküm kombiniz kalorifer petekleri ısıtmıyor ise ya da kombi sıcak suyu veriyor ama petekleri ısıtmıyor ise bir arıza olduğu aşikardır. Baymak kombi petekleri ısıtmıyor gibi bir soru çok isabetli olmaz. Çünkü, markalar farklı da olsa kombi kaynaklı bir sorunda olmayabilir. Isınma sorununu tam belirleyip ona göre adını koymak daha isabetli olur. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor, sıcak su akıyor petekler ısınmıyor veya döküm petek ısınmıyor başlıkları ile dile getirilen sorunların çözümleri farklı olabilir. Isınma sorunu bazen kombi kaynaklı düşünülür iken petek kirliliği bu durumun sebebi olabilmektedir. Bazende peteklerin ısınma sorunu kombi arızası kaynaklı olabilmektedir.

Kombi düzgün çalışmasına rağmen petekleri ısıtmayabilir. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ya da başka bir marka kombinin petekleri ısıtmaması peteklerde kirlenme olduğuna bağlanabilir. Peteklerde biriken çamur kalıntıları, tortular ve kireç tabakası peteklerin ısınmamasının başlıca nedenidir. Bunu kombi markasına bağlamak doğru olmaz. Eğer kombi ayarladığınız ısıda suyu ısıtıyor ise sorun peteklerin kirlenmesinden kaynaklanır. En kısa sürede buna bir önlem almalısınız. Petekleri temizleterek sıcak bir kış geçirebilirsiniz. Ayrıca yaktığınız kadar yakıt parası ödersiniz.

Demirdöküm Kombi Petekleri ısıtmıyor Ne Yapmalıyım?

Kombi üreticileri evinizi rahatça ısıtabilecek kombileri satışa sunmaktadır. Anormal bir durum yoksa Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor gibi kombiden kaynaklanan bir şikâyetiniz olmaz.

  • Kombinin görevini yapabilmesi için yani ısıttığı suyun peteklerde rahatça dolaşması için petek kanallarında tıkanıklık olmaması gerekir. Peteklerde biriken çamur gibi tortular zamanında temizlenirse Demirdöküm kombi peteklerinizi ısıtmada zorluk çekmez.
  • Birde daire büyük ise kombi kapasitesi yeterli değil ise kombi de sıkıntı olduğu için değil kapasite yetersiz olduğu için petekler ısınmaz. Bu durumda bir üst kapasiteye sahip veya daire metrekaresi için yeterli kapasite de bir kombi almak gereklidir.
Demirdöküm Kombi Petekleri ısıtmıyor | Bizim Tesisatçımız

Demirdöküm Kombi Petekleri ısıtmıyor| Bizim Tesisatçımız

  • Kombi çok uzak peteklere sıcak suyu gönderdiğinde çıkış sıcaklığı bayağı düşebilir. Bu durumda kombiye ek sirkülasyon pompası taktırabilirsiniz. Sıcak su dolaşımı daha hızlı olacak ve ısınma istenilen düzeyde olacaktır. Tabii burada önce sorun tam olarak tespit edilir ise alınan önlem o derece etkili olur.
  • Kombi bakımı yapılmaz ise zamanla kombi filtresi tıkandığından, kombi fanı kirlendiğinden, brülörler oksitlendiği için vb. sebeplere dayalı kombi performans düşüklüğü olur.

Sonuç; Demirdöküm Kombi Petekleri ısıtmıyor şikayeti markaya bağlı olması veya ifade edilmesi bilinen markalar için çok geçerli değildir. Kombi ısıtmıyor ise mutlaka bir nedeni vardır ama şu çok doğru olmaz. Falan marka kombi aldım evi hiç ısıtmıyor.

Benzer Gönderiler: