Petek Temizliği 316 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenkent petek temizliği servisi kalorifer peteklerinde oluşan çamurlu tabakayı makineli ilaçlı temizleyen tesisatçı firmadır. Esenkent petek temizleme firması, yaptığı uygulamada petekleri yerlerinden sökmeden her peteği tek tek temizler. Bütün petekler kapatılıp tek bir petek açılarak cihaz ve ilaçlı yapılacak bu yıkama işi etkili bir yöntemdir. Esenkent su tesisatçısı, Esenkent mahallesi petek temizliği ve petek toz temizliğini makineli yapar.

Esenkent kombi petek temizliği servisi, kalorifer petek temizleme yaparken bu iş için gereken zamanı ayrılarak petek bakımlarını sağlıklı yapar. Esenyurt Esenket petek temizleme ekipleri ile kış ortasında sıcak bir ortama kavuşursunuz.

Esenkent  Petek Temizliği Servisi Neden Petekleri Temizler?

Kalorifer petek temizleme işinin yapılmasını gerekli kılan birden fazla neden var olup bunları burada detaylıca sıralayalım.

 • Peteklerin yarısı ısınmaz ise sorunun ne olduğuna karar vermek için acaba petek altları mı yoksa petek üstleri mi ısınmıyor sorusu cevap bulmalıdır. Petek altları ısınmıyor ise petek kanalları tıkanmıştır. Kışın en fazla yaşanan sorunlardan olan kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor neden böyle oluyor sorusudur. Peteklerinde biriken tortular, çamurlaşmış kalıntı dibe çöktüğü için peteklerin altı soğuk kalır.
 • Peteklerin altı ısınmıyorsa ve peteklerin kanalları tıkalı ise kombiyi yüksek dereceye almak çözüm olmayacaktır. Kombi ayarını yükselteniz bile petekler ısınmayacaktır.
 • Kombi bu şekilde çalıştığı müddetçe çok fazla yakıt tüketimi olacak ve doğalgaz faturanız kabarık gelecektir.
 • Kombiye en uzak petek hiç ısıtmamaya başlayacaktır.
 • Kirli su kombi içinden geçtiği için kombi arızaları başlayacaktır.

Tıkanan petek kanallarının açılması için tek çözüm yolu makineli ilaçlı petek temizliği yapılmasıdır. Kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor ise mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Petekler işlevlerini yerine getirebilmek için belirli dönemlerde temizlenmelidir.

Esenkent Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Esenkent Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Kış mevsiminde ekiplerimiz bu sorunu çözümleyebilmek için yoğun bir şekilde çalışırlar. Esenkent petek temizleme servisi, makineli ilaçlı petek temizliği yaparak sorunu yerinde çözer. Peteklerde biriken tortuları, çamur kalıntılarını ve kireç birikintilerini tamamen temizler, peteklerini işlevini rahatlıkla yerine getirebilmesi petek temizliği ile mümkün olur.

 • Makine genelde banyoda bulunan havlupan sökülerek bağlanır. Bu sayede tüm kalorifer tesisatına ve peteklere ulaşım sağlanır.
 • Kombi ile kalorifer tesisat bağlantısı kesilerek ilaçlı suyun kombi içinde dolaşımına izin verilmez.
 • Önce makine aracılığı ile tüm kalorifer tesisatına ve peteklere ilaçlı uygulama yapılır. Bu sayede korozyon ve çamurlaşmış kirli tabaka çözülür ve sıvı hale gelir.
 • Sonra çözülen ve sıvı hale gelen atık su tesisat dışına boşaltılır.
 • Petek temizleme makinesi ile tüm petekler tek tek yıkanır.
 • Her petek ayrı yıkanır ve peteklerin için tam temizlendiğinden emin olunduktan sonra temizleme bitirilir.
 • Kombi filtre temizliği yapılır.
 • Kombiye su doldurma işlemi yapılır.
 • Petek havaları alınır petek vanalarından reglaj ayarı yapılır.

Tüm  bu işlemler için gerekli zaman ayrılarak yapıldığı takdirde kalorifer petek tesisat işi sağlıklı yapılmış olur.

Kalorifer Petek Hava Alma işi Nasıl Yapılır?

Eğer petek üstlerinde bir soğukluk var ise petek hava yapmıştır. Petekte oluşan hava alındığı takdirde üst taraflara sıcak su girişi olacak ve petekler ısınacaktır. Peteklerden hava alma işi çok basit olup kolaylıkla hava alma işini ucu düz bir tornavida ile yapabilirsiniz. Genelde peteğin vana olmayan tarafında olan hava alam yerinde düz tornavidayı takıp sola doğru çevirin. Hava sesi geldikten sonra bekleyin ve su gelinceye kadar peteğin havasını alın. Bu şekilde yapacağınız uygulama ile petek üstlerinde oluşan ısınma sorununu çözün.

Servisimiz kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor diye başvuran herkese uygun fiyatlarla yardımcı olmaktadır. İlaçlı ve makinalı petek temizleme hizmetimiz kalorifer peteklerinin alt ısınmıyor sorununa kökten çözüm getirmektedir. “Esenkent Petek Temizliği” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: