Petek Temizliği 253 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenler petek temizliği firması İstanbul radyatör petek temizleme için gerekli olan usta ve makinelere sahiptir. Esenler petek temizliği yapan firma, Esenler kombi kalorifer petek bakım işine gerekli zamanı ayırarak yapar.

Esenlerde makineli petek temizliği yapan tesisatçı bu işi hakkıyla yapar. Petek kanallarının tıkanmasına yol açan çamurlaşmış katılaşmış kirli su, petek kanallarında dolaşmakta zorlanır. Sıcak suyun giremediği petek kanalları soğu kalır ve istenilen sıcak ortam oluşmaz. Güvenilir petek temizleme Esenler servisiyle kış ortasında soğukta kalma riskinizi ortadan kaldırıyoruz.

Zamanında petek temizliği yaptırmak yakıt sarfiyatınızı azaltır. Daha verimli ısınmanızı sağlar ve kombinin ömrünü uzatır. Bu nedenle peteklerin bakımına önem vermelisiniz. Esenler petek temizliği firması aracılığı ile profesyonel yardım alabilirsiniz.

Esenler Petek Temizliği Servisi Neden Petekleri Temizler?

Kombi petek temizliği servisi Esenler olarak sahada gerekli bilgiyi veriyoru. Bu işin detaylarını ve neden gerekli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Kalorifer petek temizleme işinin bir çok nedeni olup bu nedenleri tek tek sıralayalım.
• Sitem kapalı devre çalışır yani hep aynı su dönüp durur. Kalorifer tesisatında zamanla sıcak suda çamurlaşmalar ve parçacıklar oluşmaya başlar.
• Çamurlaşma olan petek kanallarında tıkanmalar başlar ve tıkalı olan petek kanallarına sıcak su girmez. Sıcak su petek kanallarına giremeyince peteklerin o kısımları soğuk kalır.
• Peteğin alt kısmı soğuk iken üst kısmı ılık gibi olur.
• Kombiye en uzak petekler soğuk kalır ve ısınma sorunu başlar.
• Kombi içinden geçen sudaki parçacıklar kombi parçalarına zarar verebilir. Bu da kombi arızalarının başlamasına neden olur
• Kombi ısınmayan petekleri ısıtmak için sürekli çalıştığı için fazla yakıt tüketecektir. Bu durumda da doğalgaz faturaları yüksek gelmeye başlar.

Esenler Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Esenler Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliğinde peteklerin yerinden sökülmesine gerek yoktur. Petekler yerinde sadece banyodan havlupan sökülüp petek temizleme cihazının buradan bağlanması ile temizlenir. Ustalar önce havlupanı söker ve yerine petek temizleme makinesi bağlar. Buradan tesisata ilaç verilerek, makine ile tüm tesisat borularında ve petek kanallarında dolaştırılır. İlaç ve maline tesisattaki ve peteklerdeki kireci ve pası temizler.

Esenler petek temizliği kalorifer petek temizleme işini ilaçlı makineli yapar. Petek temizliğinde ilacın kullanılması büyük avantaj sağlar. Peteklerin ısıyı iletmesine engel olan unsurların başında suyun etkisiyle oluşan kireç tabakası ve korozyon gelir. Petekler kireçten ve korozyondan temizlenmedikçe verimli bir ısınma gerçekleşmeyecektir. Bu yöntemle petek temizleme işlemi yapıldığında bir dairede en az 45 dakika temizlik yapılır. Bunu göz önüne alarak ucuz fiyat vererek bu sürenin altında dairedeki işini bitiren firmalara dikkat edilmelidir. Kombi petek temizliği Esenler servisi peteklerin temizliği için ayrılması gereken süreye riayet eder.

Benzer Gönderiler: