Petek Temizliği 233 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Güneşli petek temizliği servisi bu işi makineyle yaparak ısınmanızın önündeki engelleri temizler. Petek temizliği kombinin ömrünü uzatır, yakıt tasarrufu sağlar. Güneşlide kombi petek temizleme servisiyle hem petek iç temizliği hemde petek toz temizliğini yapmaktayız. Bağcılar Güneşli petek temizleme işini, güvenilir Bağcılar Güneşli tesisat firmasıyle ısınma  garantili yapıyoruz.

Güneşli kalorifer tesisatı petek iç temizliğini makineli petek temizliğiyle pratik olarak yapıyoruz. Kombi petek temizleme hizmetiyle kış ayında soğukta kalmayın. Kış gelmeden yoğun talep gören ve ısınma adına büyük fayda sağlayan bu hizmeti alın.

Güneşli petek temizlemeyle kombi sonrası kalorifer tesisatının temizliğini yaptırın. Kalorifer peteklerinin temizliğini yaptırarak kışın sorun yaşamayın. Kombi ve kalorifer tesisatı ayrılmaz bir bütüntür. Tesisat içerisinde dolaşan çamurlu su kombiden dönüş yapar. Kombi de ısınan sıcak suyu kombi kalorifer peteklerine gönderir. Peteklerin ısınmasını sağlayan bu su, soğuyunca kombiye geri dönüş yapar. Kombi gelen suyu tekrar ısıtarak peteklere gönderir. Bu süreçte kombininde sağlıklı çalışması adına sürekli dönen suyun da çamurlu kirli olmaması gerekir.

Güneşli Petek Temizliği Kalorifer Peteklerini Neden Temizler?

Güneşli kalorifer tesisatı Bağcılar petek temizleme servisi ile neden peteklerin temizliği gereklidir? Kısa kısa kısa göz atalım. Güneşli tesisatçı servisi ile peteklerdeki kirliliği temizleyerek bir çok fayda sağlarız. Sizin kafanızda da bu soru var ise cevabına beraber bakalım.

 • Isınmak için önemli bir kolaylık sağlayan kalorifer sisteminde ısıyı yayan ve evinizi ısıtan peteklerdir. Ancak zamanla petek kanallarında dolaşan suyun etkisiyle pas ve kireçlenme oluşmaya başlar.
 • Ayrıca suyun içindeki tortular, çamur kalıntıları da peteklerin dibinde birikir ve petek kanallarını tıkar. Bu kirlilik peteklerin ısıyı iletmesine engel olur.
 • Kirlenen su kombi içindende geçtiği için kombi içindeki parçalarada zarar verebilir. Bu, kombi arızalarına neden olur ki, kombi arızalarının maliyeti yüksektir.
 • Peteklerin yarısı ısınır yarısı ısınmaz ya da en uzak petek hiç ısınmaz.
 • Faturalar yüksek gelmeye başlar ancak siz evde tam ısınamazsınız.

Güneşli petek temizliğinin yapacağı uygulamayla peteklerdeki tıkanıklık ortadan kalkacak ve kombi sağlıklı çalışacaktır.

Güneşli Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Güneşli Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Güneşli Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Güneşli petek temizliği makineli nasıl yapılır sorusuna sırası ile aşamalı cevap verelim.

 • Öncelikle petek temizliği yaptığımızda herhangi bir peteği yerinden sökülmeyiz.
 • Ortalama 1 saat kadar süren temizlik için banyodaki havlupanı sökeriz. Havlupanın yerine petek temizleme makinesini bağlarız.
 • Evdeki her peteği ve kalorifer tesisat borularını buradan temizleriz.
 • Diğer taraftan kombiyle bağlantıyı kesip tesisata verilen basınçla kireç ve pas kalıntılarını temizleriz. Tüm tesisatı dolaşan basınçlı suyla peteklerdeki kirli tabakayı çözüp sıvı hale dönüştürürüz.
 • Makineyle çözülen sıvı hale getirilen bu çamurlu suyu tesisat dışına boşaltırız.
 • Peteklerin dibinde biriken tortuları temizledikten sonra makineyle tesisat dışana atarız.
 • Bütün bu temizleme işi bittikten sonra kombi filtresini temizleyip, kombiye su doldurma yaparız. Sonrasında kombiyi çalıştırıp kontrollerimizi yaparız.
 • Petek havalarını alıp reglaj ayarlarını(petek vanalarından ısı ayarı) yaparız.

Güneşli petek temizliği makineli petekleri ve kalorifer tesisatını temizler. Bu yöntemin dışında petekler tam olarak temizlenemez. Güneşli petek temizliği servisi ile görüşerek petekleri kışa hazırlayabilirsiniz. Kalorifer petek temizleme firması ile ısınma garantili hizmet alın.

Benzer Gönderiler: