Petek Temizliği 698 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış geldiğinde havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Kışın istediğiniz gibi ısınmanız için kombi gibi peteklerin de bakımına özen göstermelisiniz. Bu bakım genelde havalar soğuduğunda aklımıza gelirken aslında hep geç kalmış oluruz. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor, en son petek hiç ısınmıyor veya peteklerin bazıları ısınmıyor gibi bir çok sorun bizlere sorulmaktadır. Alüminyum petekleri ısınmıyor içinde yapılacak şey petek bakımıdır.

Kalorifer peteklerinin ısınmaması ya da en son petek hiç ısınmıyor gibi şikayetler petek temizliği yapıldığı halde devam ediyor ise sorun ya temizlik de ya da tesisattadır. Yanmayan petekler için ister kombiye uzak petek ısınmıyor olsun ister  kombi 50 derece petekler ısınmıyor olsun çözüm bekleyen bir sorundur. Kalorifer peteği soğuk olduğu için havası alındığı halde ısınmayan petek sorunları profesyonel yöntemlerle çözülmelidir. Havası alındığı halde ısınmayan petek olduğunda petek temizliği yaptırılır. Oysa bazen petekler temizlendi ama ısınmıyor da diyebiliriz. Bu durum da geriye bir kombi kalıyor yani kombi de ya arıza var ya da yetersiz kalıyor.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor nedeni nedir?

Hava çok soğuk hiçbir petek ısınmıyor, kalorifer petekleri ısınmıyor hasta olacağız diye endişeleniyorum. Bu gibi bir durumda olmak kimse istemez. Kış geldi eteklerin altı ısınmıyor ise evin ortamın ısınmasını beklemeyin. Kalorifer petekleri neden ısınmaz sorusunun cevabı genelde peteklerin kirli olması il ilgilidir.

  • Havaların soğumasıyla ile birlikte ısınma en önemli sorunlarımızdan biri haline gelir.
  • Yaz sıcağından sonra kışın üşüyeceğimiz o an için aklımıza gelmez.
  • Son ana kadar beklemeyi adet haline getirdiğimiz için hep son anı bekleriz. Ne zaman tam anlamıyla üşümeye başlarız o vakit peteklerin bakımı aklımıza gelir.
  • Kış gelmeden kombi bakımı yaptırmamız evimizin ısınması için yeterli olmayabilir.Kombi sağlıklı bir şekilde çalışarak tesisattaki suyu ısıtsa bile petekler evinizi ısıtmayabilir.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor bunun nedeni olarak peteklerin kirlenmiş olduğu gösterilebilir. Kirli peteklerde kanallarda tıkanıklık oluştuğundan evinizi ısıtmak hayli zor olur.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor – Peteklerin yeniden iyi ısıtması nasıl sağlanır?

Kombi düzgün çalışıyor, tesisattaki suyu ayarladığımız derecede ısıtıyor, buna rağmen petekler ısınmıyor ise çözüm petek temizliği yaptırmaktır. Özellikle havalar soğudu petekler hiç ısınmıyor diyenler zamanında petek temizliği yaptırmamış olanlardır. Peteklerin içinde biriken çamur kalıntısı, atıklar peteklerin kirlenmesi neden olduğundan mutlaka petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Petek temizleme makinesi ve özel temizleme kimyasalının kullanıldığı temizlik işlemi sonrasında bu sorununuz ortadan kalkacaktır.

Kalorifer petek bakımı için öncelikli husus bu işi bilen ve uygulamayı cihaz ve ilaçla yapan servis olmalıdır. Peteklerin yeniden iyi ısıtması nasıl sağlanır sorusuna cevaben petekler ilaç ve cihazla temizlenmeli olmalıdır. Eskiden olduğu kadar iyi ısınmak elbette haya değildir. Kalorifer peteklerin bakımına dayalı bir sorun var ise bu profesyonel uygulama ile ortadan kaldırılır.

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor - Isınmayan petekleri nasıl ısıtırım?

Havalar soğudu petekler hiç ısıtmıyor

Peteklerin iyi ısıtmaması sade kalorifer petek tıkanıklığına dayalı olmayabilir. Bazen kombinin yetersiz olması veya arızalanması sonucu da petekler istenilen düzeyde ısıtmayabilir. Burada peteklerin yeniden ısıtmasını sağlamak için önce ısınma probleminin kaynağına inmek gereklidir. Eğer ısınma sorununun kaynağı doğru analiz edilir ise çözüm o kadar isabetli olacaktır.

Peteklerin yeniden iyi ısıtması nasıl sağlanır sorusunun ilk akla gelen yanıtı ilaç ve cihazla yapılan petek temizliği olduğunu da belirtelim.

Bu yazımızda ele aldığımız başlıkları burada özetlemiş olalım. Kombi çalıştığı halde petekler ısınmıyor, hiç bir petek ısınmıyor ve yanmayan peteklerin çözümü. Diğer başlıklar ise kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor, kalorifer peteği ısınmıyor ve kombi petekleri az ısıtıyor. Umarım bu vb. başlıklarla ilgili faydalı olabilmişizdir.

Benzer Gönderiler: