Petek Temizliği 766 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış yaklaştıkça petek temizliğinin önemi artmakta bu durum ilaçlı cihazlı petek temizleme uygulamasının daha fazla rağbet görmesine neden olmaktadır. Daha verimli ısınmak isteyenlerin petek temizliğini bu yöntem ile yaptırmasında yarar bulunmaktadır. Kimyasal ilaçla petek temizliği, petek temizliği ve kombi tesisat bakımı uygun yöntemlerle yapılmaktadır. Bazen de kafa karışıklıklarına neden olan sorular vardır. İlaçlı petek temizliği zararlı mı veya ilaçlı petek temizliği kombiye zarar verir mi gibi sorular kafa karıştırmaktadır.  Kalorifer petek temizliği yapılırken test edilmiş petek temizliği kimyasalı ve basıncı iyi makine ile sağlıklı temizlik yapılabilir.

Tesisatçı servisler ilaçlı cihazlı petek temizliği yaparken petek temizleme kimyasalını da bilinçli seçmelidirler. Kalorifer petek temizliği, petek temizleme makinesi olmadan yapıldığında basınçlı temizlik yapılamayacağı için etkili olmayacaktır.

İlaçlı petek temizliği, petekleri ilaçla temizleme zararlı mı ve ilaçlı petek temizliği nasıl yapılır gibi sorular doğru adrese sorulur ise cevabı da o denli doğru olacaktır.  Makinesiz petek temizleme diye yola çıkanların uydurduğu petek temizleme yalanı sizi mağdur etmesin. Kalorifer tesisat temizliği, petek yıkama cihazı ve kombi ve petek temizliği ilacı ile yapıldığında ısınma da fark görebilirsiniz.

 ilaçlı Cihazlı Petek Temizleme Zararlı mı?

Petek temizliği ve ilaçlama, ilaçlı petek temizliği zararlı mı bu soruların cevabı petek temizliği sırasında kullanılan yönteme bağlıdır desek yanlış olmaz. Peteklerin yerinden sökülmeden temizlenmesini sağlayan, aynı zamanda peteklerdeki kirlenmeyi tamamen temizleyen ilaçlı cihazlı petek temizleme yöntemi bu yüzden tercih edilmelidir. Petekler yerinden sökülmediği için hem üreticilerin verdiği garanti bozulmuyor hem de evinizde telaşlı bir çalışma yapılmıyor. Cihazlı kombi petek temizliği, ilaçlı su ile petek temizliği pratiktir. Petek temizlemenin sağlıklı olması için aşağıda ki hususlar önemlidir.

  • İlaçlı cihazlı petek temizleme uygulamasında kullanılan ilaç test edilmiş kalorifer tesisatına zarar vermeyen ilaç olmalıdır.
  • Bu uygulamada kullanılan cihaz temizlik yapabilecek basınç değerine sahip olmalıdır.
  • Petek temizliğini yapacak tesisatçı usta petek cinsine göre, petek temizliği zamanı ayırmalı, petek cinsine göre ilaç kullanmalıdır.
  • Petek temizleme servisi bu uygulamayı yaparken kombi ile kalorifer tesisat bağlantısını kesmelidir. İlacın kombi içerisinde sirküle edilmesini önlemelidir.
  • Petek bağlantı yerleri ile bir işi olmayan petek temizleme servisinin bağlantı yaptığı petek dışında diğer peteklerle ilgili sıkıntı ortaya çıkaracak işlem yapmaması gereklidir.
  • Peteklerde ters bağlantı var ise usta bunu da tespit eder ise vatandaşa durumu iletmelidir.

İlaçsız makinesiz petek temizleme yalanı mağduriyetlere neden olmaktadır. İlaçlı petek temizleme makine ile yapıldığı takdirde büyük fayda sağlar ve gerçek temizlik yapılmış olur.

ilaçlı Cihazlı Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

ilaçlı Cihazlı Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Cihazlı ilaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İlaçlı cihazlı petek temizleme sırasında ustalarımız sadece banyoda çalışır. Banyo peteğine bağlanan cihaz ve petek tesisatına verilen ilaçla en uzak noktadaki petek bile temizlenir. İlaç peteklerde oluşan kireç ve pası söker, cihaz ise peteklerde biriken çamuru, tortuyu çekerek tesisattan dışarıya çıkarır. Petek kirlenmesine neden olan etkenler temizlik sonrası ortadan kalkmış olur. Artık kendinizi kışa hazır hissedebilirsiniz. Kalorifer tesisatında ısınma sorunu yaşamadan kışı geçirebilirsiniz.

  • Bu uygulamayı sağlıklı yapmak için petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı olmalıdır.
  • Peteklerin temizlenmesi için petekleri sökmeden temizlik yapılmalıdır.
  • Cihaz uygun petek sökülerek gidiş dönüş hattına bağlanıp, önce kalorifer tesisatında oluşan kaba kirli su alınır. Sonra cihaz haznesine doldurulan ilaç tesisata aktarılır.

Cihaz ve ilaçla bütün petekler tek tek yıkanır. Bu uygulama yapılırken kalorifer tesisat boruları da tam olarak temizlenir. Burada önemli bir husus, kombi ile kalorifer tesisat bağlantısı kesilerek ilacın kombi içerisinde dolaşımı engellenmelidir. Yapılan bu uygulama uygun petek temizliği fiyatı ile yapılır. Tesisatçı firmalar, kimyasal ile petek temizleme profesyonel cihazlarla yapılan uygulama ile ısınma garantisi de verir. ilaçlı Cihazlı Petek Temizleme başlıklı yazımı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: