Petek Temizliği 2735 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

ilaçlı petek temizliği zararlı mı kafanızı karıştıracak bir sürü petek temizleme yorumları ile karşılaşırsınız. Burada önemsenmesi gereken şey kimyasal ilaçla kombi petek temizliği, petek temizliği yaptırmanın zararları nelerdir gibi konular hakkında yazanların bu işe ne kadar hakim olduklarıdır. ilaçsız petek temizleme yalanı ile sadece pere peşinde olanların olduğu bir durumdayız.

  • Petek temizliği yaptırmanın zararları var mıdır?

Profesyonel yapılan petek temizliğinin zararı yoktur.

  • ilaçlı petek temizleme, petek temizleme kimyasalı kombiye zarar verir mi?

Test edilmiş bilinen sürekli kullanılan petek temizleme kimyasalı kombiye zarar vermez.

Yanlış ilaç kullanılmadığı sürece ve yanlış uygulama yapılmadığı sürece ilaçlı petek temizliği zararlı değildir. İlaçlı petek temizliği kombiye zarar verir mi, ilaçlı petek temizleme yöntemi ve petek temizliği ilacı kullanımı gibi sorularınız mutlaka cevap bulmalıdır. Petek temizliği ilaçlı mı yapılmalı ilaçsız mı yapılmalı doğrusu bu durum kalorifer tesisatının çok eski olup olmadığına da bağlıdır. Çok eski bir kalorifer tesisatında korozyon olmuş ise ilaç zarar verebileceği gibi ilaçsız da temizlik yapılsa sisteme uygulanan n-basınçta zara verebilir.

Burada kurumsal petek temizleme ilaç üreticileri böyle bir riske girmeyeceğini söylemeliyim. Petek temizleme kimyasalı nedir acaba her kimyasal sıvı petek temizliğinde kullanılır mı? Eğer petek temizliği yapan tesisatçı bu hususlara dikkat edip test edilmiş petek temizleme sıvısı kullanır ise ilaçlı petek temizliğinin zararlı olamadığını en baştan söylemiş olalım.

Kimyasal ilaçlı petek temizliği zararlı mı, petek temizleme ilacı zararları gibi başlıklarda yorum yaparken bilgiye dayalı reel şeyler yazılmalıdır.

ilaçlı petek temizliği zararlı mı peteklere zararı verir mi?

ilaçlı kalorifer peteği temizleme zararlı mı değil mi konusu kullanılan ilaçla ilgilidir. Petek temizleme kimyasalı ile petek temizliği yapılmalı mı, petek temizliği ilaçlı mı ilaçsız mı yapılmalı hep sorulur.  Petek temizliği kombiye zarar verir mi ya da  petek temizleme ilacının zararları var ise bunu bu işi yapan usta bilir. Zaten bilinmeyen test edilmemiş bir ilaç bu temizlikte kullanılmamalıdır.

Servisimizde peteklerini temizletmek isteyenlerden ilaçlı petek temizliği zararlı olur mu sorusunu sıkça almaktayız. Öncelikle petek temizliği sırasında kullandığımız ilaç özel olarak üretilmiştir. Peteklere zarar vermeyecek özelliklere sahiptir. Sadece pas kalıntılarını, kireç birikimlerini söker atar. Peteklerin kanallarında biriken bu kalıntılar ilaçla birlikte çözünür. Bu sayede peteklerin ısı yaymasına engel olan sorunlar giderilmiş olur.

İlaçlı petek temizliği kombiye zarar verir mi veya tersten soralım ilaçsız petek temizliği olur mu? Tesisatçı firmalar ilaçlı cihazlı petek temizliği yapar ve kullandığı ilaç bilenen test edilmiş kimyasaldır. Peteklerin kanallarını etkileyen kireçlenme ve paslanma mutlaka temizlenmelidir. Bu sorun petekleri ısı yaymasını engellediği gibi yakıt sarfiyatını da arttırmaktadır. Bu nedenle petek temizleme hizmeti almanız gerekecektir.

İlaçlı petek temizliği zararlı mı, konusunda pek çok kişinin endişesi bulunmaktadır. Ancak petek temizliği sırasında kullanılan ilaç peteklerinize bir zarar vermez. İlacın etkisi sadece kireç ve pasın temizlenmesi yönündedir. Profesyonel şekilde kullanıldığı takdirde gönül rahatlığıyla ilaçlı petek temizliği yapılmaktadır.

İlaçlı petek temizliği zararlı mı petekler delinir mi?

İlaçlı petek temizliği zararlı mı olur petekler delinir mi diye endişeniz olmasın. Ekiplerimizin kullandığı ilaç test edilmiş ve peteklere herhangi bir zarar vermeyeceği tespit edilmiştir. Profesyonelce kullanıldığı takdirde petekleriniz zarar görmeyecektir.

Petek temizleme işe yarıyor mu sorusuna petek temizliği yaptıran var mı sorusu cevap olacaktır. Şöyle ki, petek temizliği yaptıran kişi peteklerde sıcaklık farkını net  gören ve varsa bir zarar onu da bire bir yaşayan kişidir. Bu açıdan ilaçsız petek temizleme yalanı da boşa düşecektir.

ilaçlı petek temizliği zararlı mı | Uzmanlar Tesisat

ilaçlı petek temizliği zararlı mı | Uzmanlar Tesisat

Petek temizleme ilacı nereden alınır sorusuna istediğiniz yerden veya istediğiniz marka fark etmez cevabı verilir ise elbette petek temizleme sıvısı zararlı olacaktır. Bu ilaçla yapılan petek temizliği de zararlı olacaktır. Fiyatı ucuz diye tesisatçı olmayan kişilerden aldığınız hizmet sizi bu anlamda mağdur eder ve olumsuz yorumlar ortaya çıkar.” ilaçlı petek temizliği zararlı mı” yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: