Petek Temizliği 1692 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İlaçsız makinesiz petek temizleme gerçek anlamda petek temizliği yapılmasını sağlamaz. Makinesiz petek temizleme işe yarar mı, kalorifer peteğinin iç temizliği, ilaçlı petek temizliği zararlı mı soruları her zaman sorulur.

Petek temizleme ilaçsız yapılabilir mi? Petek temizleme işinde ilaç kullanılmama durumu tesisat çok eski demir tesisat ise kullanılmaz. İlaçsız petek temizleme yapma ile makinesiz petek temizliği eş değer midir? Eş değer değildir makine olmadan petek temizliği yapılamaz ama ilaç olmadan petek temizliği yapılabilir.

İlaçlı petek temizliği zararlı mı veya makinesiz petek temizliği işe yarar mı soruları çok sorulanlar arasındadır. Bu başlıklarda hizmet sunanlara bunun nedenini sorun. Kimyasal ilaçla kalorifer petek tesisat temizliği olması gereken sonuç alınan bir uygulamadır. Oysa cihaz olmadan ilaç olmadan doldur boşalt yapan ve bu petek temizleme yalanı ile sizleri mağdur edeceklerden fiyatları çok ucuz olsa da hizmet almayın.

Peteklerin temizlenmesi için makine ve ilaç kullanılması gerekir. Bu konuda uzman ve deneyimli bir servise danışmanızı da tavsiye ederiz. Kombi petek temizleme hizmeti uzman firmadan alınırsa ısınma kaliteniz artacaktır.

İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme Yalanı

Petek temizleme uygulamasının amacı peteklerin içinde kirliliğe neden çamurlaşma, kireçlenme gibi etkenlerin tesisat dışına çıkarılması ve peteklerin ısı iletimini engelleyen katmanların temizlenmesidir. İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme hizmeti verilemez. Evde petek temizliği pratik ve kolay peki sonuç, evde petek içi temizleme uygulaması kirli suyun boşaltılıp yeniden su doldurmaktan ibarettir. Peteklerin içinde tabaka halinde biriken kirecin, pasın temizlenmesi için özel bir ilacın kullanımı şarttır. Ayrıca peteklerin dibinde biriken çamurun, tortunun ve diğer atıkların temizlenmesi için de makinenin kullanılması şarttır. Bu şekilde hizmet veren yani ilaç ve makine kullanmayan servislere karşı dikkatli olmalısınız.

İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme uygulaması gerçek amacına ulaşamaz. Bu şekildeki temizlik sırasında petekleri yerinden söküp, yıkayarak temizlemeye çalışabilir. Bu işlemlerin ne kadar zahmetli olacağını herkes anlayabilir. Ayrıca peteklerin yerinden sökülmesi üretici firma garantisini de ortadan kaldırır.

  • Makine ile yapılan petek temizliğinde bütün kalorifer tesisatı ve peteklerde oluşan kirli tabaka temizlenir.
  • Petek temizleme ilacı kullanıldığında, oluşan korozyon, tortu ve çamurlaşmış tabaka çözülür, böylece ısı iletiminde engel olan kirli tabaka temizlenmiş olur.
  • Döküm peteklerde dibe çöken çapak, partikül cihaz olmadan nasıl oradan çıkarılıp temizlenebilir.
  • Alüminyum petek kanalları diğer peteklere göre daha dar olduğu için yoğun çamurlaşma olur. Cihaz ve ilaç olmadan burada biriken çamurlaşmış tabaka nasıl temizlenir.
  • Basınç üreten cihaz olmaz ise kombi sonrası bütün tesisatta ve peteklerde oluşan kirlilik tam olarak nasıl temizlenir.
İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Şimdi oturup bu yazdıklarımı bir kenara koyup düşünün bakalım ilaçsız, makinesiz petekler ve kalorifer tesisatı gerçek anlamda temizlenebilir mi?

İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme Evde Yapılabilir mi? Evde ilaçlı petek temizliği nasıl yapılır?

Evde ilaçlı petek temizliği, evde kendi çabamızla yapacağımız şeyler elbette vardır. Fakat bu yaptığımız şey petek temizleme midir, yoksa pis suyun boşaltılıp yeni temiz su ilave etmek midir? Evde ilaç ve cihaz olmadan yapılacak şey tam da budur. Kalorifer petek bakımı kapalı devre çalışan tesisatta sürekli dolaşım halinde olan kirli suyun boşaltılıp, temiz su konması değildir. Bu peteklerin ısıyı iletmesinde bir çözüm asla olamaz. Bu açıdan kendinizi boşa yormayın, petek temizliğini ilaç ve cihazla yapan petek temizleme servisi çağırın rahat edin.

Petek temizleme yorumlarına da baktığınızda mağdur olanların neden mağdur olduklarını dikkatlice inceleyin. Makine olmadan cihaz olmadan petek temizliği yaparak ucuz fiyat verenlere kanmayın. İlaçsız Makinesiz Petek Temizleme yaptırmayın.

Benzer Gönderiler: