Petek Temizliği 916 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

ilaçsız petek temizleme normal koşullarda yapılmaz. Ancak kalorifer tesisatı oldukça eski olan demir boruların kullanıldığı binalarda petek temizleme sırasında ilaç kullanılmayabilir. Bu petek temizleme uygulamasında bir istisnadır. Bu gibi istisnai durumları bahane edip ilaç kullanmadan temizlik yapmayanların olduğu bir piyasada olduğumuzdan işini hakkıyla yapan kişilere ulaşmak zorundayız. Petek temizleme ilaçsız yapılabilir mi,  kimyasal ilaçla petek temizliği, kimyasal ilaçla kombi petek temizliği gibi soruların cevapları gayet açıktır.

ilaçsız makinesiz petek temizleme mi ilaçlı petek temizliği mi derseniz petek temizleme kimyasalı kullanılan makine kullanılan yöntem deriz. Zaten ilaçsız makinesiz petek temizleme işi evde kendi imkanlarınızla yaptığınız evde petek temizliği yöntemidir.

ilaçsız Petek Temizleme Neden Yapılır?

İlaçsız petek temizleme yapılmasının tek nedeni tesisatın eski olması ve eski tesisat borularının demir boru olmasından kaynaklanır. Kimyasal ilacın demir borulara zarar vermesini önlemek için bu şekilde petek temizliği yapılabilir. Ancak günümüzde binaların pek çoğunda yeni kalorifer tesisatı olduğu için genellikle cihazla birlikte ilacın kullanımı yaygındır. Petek temizliğinin önemini bilen herkes bu uygulamanın en doğru şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Tecrübe ve teçhizatın bir arada kullanılması halinde başarılı şekilde petekler temizlenebilir. Petek temizleme ilacı ile petek temizliği, kalorifer peteğinin iç temizliği , petek temizleme makinası yapılmalıdır.

ilaçsız Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

ilaçsız Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

  • Bazı müşterilerde ilaç kullanılmaması konusunda ısrarcı olduğunda isteğe bağlı ilaçsız petek temizliği yapıldığı da olmaktadır. Ancak bu talep müşteri tarafından gelmekte ve talep üzere ilaçsız petek temizleme yapılmaktadır. Kaldı ki bu durumda da ilacın önemi ve üstlendiği görev tam olarak müşteriye anlatılmaktadır.
  • Eski tip demir boru tesisatlarda ilaç tesisata zarar verme olasılığını ortadan kaldırmak için ilaç kullanılmaz.
  • Petek temizliği yapacağınız tesisat söylenenden çok daha büyük ise yani petek sayısı çok daha fazla ise sizde sadece bir lt ilaç kullandıysanız çok etkisi olmayacaktır. Sanki hiç ilaç kullanılmamış gibi bir tablo ortaya çıkar ise şaşırmamak gereklidir.

İlaçsız Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

İlaçsız petek temizleme günümüzde nadir de olsa kullanılmaktadır. Ancak bu şekilde petek temizliği yapılması için tecrübeli bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak. Kalorifer petek tesisatının eski olması, demir boruların kullanılması halinde petek temizliğinde ilaç kullanılmayabilir. Buradaki amaç ilacın kimyasal yapısından dolayı demir boruların zarar görmemesi içindir. Bu durumda petekler cihaz yardımıyla çamurundan, tortusundan temizlenir. Bu açıdan petek temizleme ilacı işe yarar mı sorusu kafanıza takılan soru olmaktan çıkmalıdır.

Kalorifer tesisatı çok eski ise bu defa tesisata cihaz hiç bağlanmamalıdır. Temizlenecek petekler tek tek sökülerek banyoya götürülüp cihaz her peteğe ayrı ayrı bağlanıp banyoda bütün petekler tek tek temizlenir. Böyle bir uygulama çok meşakkatli olduğu için ücreti de daha yüksek olacaktır.

ilaçsız makinesiz petek temizleme evde yapılan  petek temizleme kimyasalı olmadan yapılan temizlik bir makine var ise olabilir. Hem makine kullanılması hem ilaçlı petek yıkama işinin profesyonel yöntemlerle yapılması tam fayda sağlar. Petek temizleme ilacı kimyasalı kullanılırken ne kadar kullanılıp kullanılmayacağı da önemlidir.  Petek temizliği ilaçlı mı ilaçsız mı, makine ile ilaçlı petek temizleme uygulaması da tesisatın çok eski olmasından dolayı gözden geçirilebilir.

Benzer Gönderiler: