Petek Temizliği 868 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği otomatik hava alma yeni kalorifer tesisatlarında kullanılmaktadır. Otomatik hava alma tahliye purjörü, otomatik hava tahliye  veya otomatik hava atma cihazı diye farklı isimlerle anılmaktadır. Petek havasını otomatik alma için özellikle merkezi sitemde büyük kolaylık sağlar.

Otomatik purjör hava atıcı, kalorifer sisteminin sürekli hava yapması durumunda peteğe monte edilir. Petekte hava olunca üstler ısınmaz bu duruma çözüm otomatik hava alma purjörü takılması olacaktır. Petek ve radyatör için otomatik hava alma, kombi petek radyatör hava alma malzemesi peteklerde oluşan havanın anında alınması için ideal bir malzemedir.

Peteklerin havasının alındığı purjör tapasının olduğu yere bir aparat yerleştirilerek bu gerçekleştirilir. Kalorifer peteği otomatik hava alma sistemi sayesinde peteklerde hava oluşmaz ve ısınma sorunu yaşamazsınız. Kalorifer tesisatınıza kalorifer peteği otomatik hava alma aparatı taktırarak, peteklerdeki havanın otomatik alınmasını sağlayabilirsiniz. Kalorifer havası alma işini sürekli yapmak durumunda kalan insanlar için önemli bir yardımcıdır. Kalorifer sistemi sürekli hava yapar ise bu durumda kombi sürekli kendini kapatacak ya da sistemde ısınma sorunu yaşanacaktır.

Kalorifer Peteği Otomatik Hava Alma Purjörü

Kalorifer ile ısınanlar kalorifer petek otomatik hava alma purjörü, kalorifer peteği otomatik hava alma aparatı ya da otomatik hava alma cihazı kullanabilirler. Özellikle peteklerinde sıkça hava sorunu yaşayanlar, peteklerdeki havayı alamayanlar bu yöntemi tercih edebilirler. Peteklerde hava biriktiğinde sıcak su petek kanallarında dolaşamaz. Dolayısıyla petekler ısınmadığından evinizi ısıtmazlar. Hava peteklerin üst kısmında biriktiğinden dolayı bu bölge soğuk kalır.

Kalorifer Peteği Otomatik Hava Alma | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Otomatik Hava Alma | Uzmanlar Tesisat

Özellikle merkezi sistem ile ısınan evlerde bu sorun sıkça yaşanır. Bu durumda ana kolonlar üzerine ve gerekli görülen yerlerde daire içinde ki peteklere otomatik hava alam purjörü takılır. Çok büyük maliyet gerektirmeyen bu uygulama sürekli peteklerden hava alam mecburiyetini ortadan kaldırır. Kalorifer peteği otomatik hava alam purjörü için kaliteli malzeme seçilmesi de işin uzun ömürlü olması açısından önemlidir.

Kalorifer Peteği Otomatik Hava Alma Purjör Fiyatı

Peteklerin havasını almak istemiyorsanız kalorifer peteği otomatik alma aparatı fiyatı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Peteklerinize bu aparatı taktırarak rahat edebilirsiniz. Bu konuda servisimizden yardım alabilirsiniz. Ekiplerimiz tarafından peteklerinize hava sorununu önleyen aparat takılacaktır. Petek hava alma anahtarı ile otomatik petek hava alma purjörü aynı şey değildir. Fiyatları da farklıdır. Petek hava alma anahtarı 5 TL iken, otomatik hava alma purjörü 30 TL – 50 TL ‘dir. Tesisatçı firmalardan bu desteği alabilir ve bu hizmetten faydalanabilirsiniz. “Kalorifer Peteği Otomatik Hava Alma” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: