Petek Temizliği 505 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek bakımı denince ilk akla gelmesi gereken şey konforlu ve düşük maliyetli ısınma için yapılan uygulama olduğudur. Son yıllarda kombi bakımı ile kalorifer petek bakımı ne zaman yapılır gibi sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Petek bakımı ne zaman yapılır, bunun için kalorifer tesisatının kullanımına göre karar verilmelidir. Ancak uzmanlar bu sürenin iki yılda bir olmasını önermektedir. Kombi petekleri ya da kalorifer petekleri, radyatör petek temizliği ilacı ve makinesi ile temizlendiğinde ısınma maksimuma çıkar.

Kombi bakımı petek temizliği ve kalorifer peteklerin temizliği, evde petek temizleme ile aynı şey değildir. Evde makinesiz ilaçsız petekler temizlenirken profesyonelce tesisatçı tarafından makineli ilaçlı temizlik yapılır. Eski tip petek temizleme olan peteklerin yerlerinden sökülerek temizlenme uygulaması artık yapılmıyor.

Profesyonelce yapılan makineli ilaçlı uygulama, ısınma kalitesini ve verimini yükselttiği gibi petek tesisatı ve kombinin ömrünü uzatacak bir işlemdir. Kalorifer peteği temizleme, petek temizliği kombi bakımı düzenli yapılması gereken temizliktir. İstanbul petek temizliği servisi evde petek temizleme nasıl yapılır sorusu için bu temizliğin kısmi olduğunu her daim ifade etmiştir. Doğalgaz petek temizleme uygulaması kalorifer tesisatında petek temizleme uygulaması ilaçlı cihazlı yapılır ise çözüm olur.

Petek temizliği kombi tesisat bakımı ve kombi kalorifer petek tesisatı temizliğini  kalorifer petek bakımını düzenli her yıl yaptırın. Yüksek ısı elde etmek için kalorifer petek bakımını kalorifer petek temizleme makinesi ile yapan tesisatçılara yaptırın. İstanbul petek temizliği, kombi petek bakımı servisi kalorifer petek bakımı, işini ilaçlı cihazlı yapar.

Kalorifer Petek Temizliği Gerekli mi? Kalorifer Petek Bakımı Neden Yapılır?

Kalorifer peteğin iç temizliği yapılacağı zaman petekleri sökmeden temizlemenin yolları için ilaç ve cihaza ihtiyaç vardır.

 • Petek bakımı daha iyi ısınmak, yakıttan tasarruf etmek, kombinin ömrünü uzatmak gibi oldukça faydalı nedenlerden dolayı yapılır.
 • Kombiden ısıtılarak peteklere gönderilen sıcak su peteklerde oluşan tıkanıklığa dayalı peteğin bütün kanallarına giremez. Sıcak suyun giremediği dolaşımda bulunamadığı kanallar haliyle soğuk kalır. Petek bakımı sırasında peteklerin içinde biriken atıklar, kireçlenme, pas, çamur gibi olumsuz etkenler temizlenir.
 • Petekler ilk çalışmaya başladığı andaki performansına yaklaşmış olur. Bu işlemden sonra petekler daha kolay ısınacağı için evinizin ısınmasında sorun yaşamazsınız.
Kalorifer Petek Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Bakımı | Uzmanlar Tesisat

 • Petek temizliği ile kalorifer peteklerinde sıcak su dolaşımı hem daha hızlı hemde daha sıcak olacağından kombi zorlanmadan çalışır. Kombi zorlanmadan çalışır ise harcayacağı enerji azalır ki, kombinin harcadığı enerji yakıt yani doğalgazdır. Bu çerçevede sayaç daha yavaş dönecek ve faturadaki rakamlar daha az olacaktır.
 • Kış ayında doğalgaz faturaları bütçede önemli yer tuttuğu için sosyal hayatımıza da dolaylı etkisi olur. Bu etkiyi azaltmak için faturadaki rakam düşmelidir. Faturanın düşük gelmesi için kalorifer petek bakımını yaptırın karlı çıkın.

Doğalgaz Petek Temizliği Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir?

Kombi petek temizleme, kombi kalorifer bakımı ya da kalorifer tesisat petek bakımı için cihaz olması gerektiği unutulmamalıdır.  Evde petek bakımı bu bakımdan sonuç verici bir iş olmayacaktır. Petek bakımı sırasında evinizde meşakkatli işlemler yapılmaz. Bu anlamda petekler de yerinden sökülmeden tek noktadan uygulama yapılır.

 • Cihazla ilaçla yapılan petek temizliği sırasında sadece banyo peteği havlupan sökülerek, havlupan gidiş dönüş hattına cihaz bağlanır.
 • Buradan bağlanan cihaz ile  çalışılarak tüm petekler temizlenir.
 • Cihaz bağlandıktan sonra önce kalorifer tesisatında bulunan kirli, çamurlu su alınır.
 • Kirli çamurlu su tesisat dışına alındıktan sonra kimyasal ilaç uygulamasına geçilir.
 • Bütün petekler kapatılarak tek petek açık bırakılır ve bu şekilde her petek ayrı ayrı yıkanır.
 • Bu şekilde bütün petekler temizlendikten sonra kalorifer tesisatında oluşan bütün kirli su boşaltılır.
 • Bu aşamadan sonra da temiz su tesisata konulup sistem çalıştırılır.
 • Petek havaları alındıktan sonra da petek vanalarında ısı reglaj ayarları yapılıp işlem bitirilir.

Petek bakımını kış gelmeden önce yaptırmanızı tavsiye ederiz. Makinesiz petek temizleme demek evde petek temizleme nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap demektir. Pratik kolay yöntem ucuz petek temizleme 2021 fiyatları ile hizmetinizdedir.

Benzer Gönderiler: