Petek Temizliği 385 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek iç temizliği cihaz ve kimyasal ilaçla yapılmaktadır. Bu temizlik aralıklı olarak yapılması gereklidir. Kullanıma bağlı kirlenen kalorifer peteklerinin temizliği zamanında yapılmadığı takdirde ısınma sorunu yaşanmaya başlanır. Kalorifer peteği temizliği, kombi petek temizleme hizmeti periyodik alındığında çok daha etkili olacaktır. Kalorifer peteklerini temizlemek, banyodaki havlupanın sökülerek petek iç tesisat temizliğinin tek noktadan yapılmasıdır. Evde petek temizleme ile kalorifer peteği suyu nasıl temizlenir için bir cevap olabilir ama bu petek temizliği değildir. Eski tip kalorifer peteği temizliği ya da yeni tip petek temizliği cihazlı yapılır ise sonuç alınabilir. Bir de kalorifer peteğinin tozlarını temizlemek vardır ki bu uygulama petek tesisat temizliğinden farklıdır.

Kalorifer peteklerini temizlemek, kalorifer peteğinin temizlenmesi profesyonel makineler ile yapılmadığı takdirde evde petek temizliği uygulamasından farkı kalmaz. Kalorifer tesisatı petek iç temizliği veya kombi petek temizliği, kalorifer peteğin içindeki kirli suyun boşaltılması değildir. Evde petek temizliği yaptık denilen şey aslında kirli suyun boşaltılması ve yeniden su doldurulmasıdır. Eski kalorifer petekleri temizleme işi veya yeni tip peteklerin temizliği ilaçlı cihazlı profesyonelce yapılmalıdır.

Evde kalorifer petek iç temizliği yani makinesiz petek temizleme yapıldığında bir şeyler eksik kalır. Kalorifer peteğinin iç temizliği petekleri sökmeden temizleme makine yardımı ile tek noktadan kalorifer peteği temizleme yapılır. Bu uygulama profesyonelce yapılır. Evdeki imkanlarla belik bu yapılan normal görülebilir ancak bir tesisatçı petek temizleme servisi bunu yapmamalıdır. Kalorifer petek temizliği aşamaları  olan ve belli sürede yapılan önemli, bir tesisat temizleme işidir. Kalorifer petek temizliği gerekli mi her zaman tartışılmış olup bizce gereklidir.

Neden Kalorifer Petek iç Temizliği Yapılır?

Petekler ısınmıyor ise peteklerin içi kirlenmiş olabilir ve kalorifer petek iç temizliği yapılması gerekir. Bu temizlik işleminde peteklerin içinde biriken tortular, çamur temizlenir. Ayrıca pas ve kireç tabakası da ilaçla temizlenir. Bu uygulama daha verimli ısınmak ve yakıt tasarrufu yapmak amacıyla yapılır. Ayrıca kirli petekler kombinin çalışmasını da etkiler. Kombi daha fazla zorlandığı için arıza yapma riski fazladır. Temizlik sonrasında kombinin çalışması kolay olacağından ömrü de uzar.

  • Kombi arıza verme olasılığı düşer ve kombi daha uzun ömürlü olur.
  • Petek kanalları açıldığı için sıcak su rahat dolaşır ve peteğin her yeri ısınır.
  • Doğalgaz faturaları düşük gelmeye başlar.
  • Kış ortasında soğukta kalma riskiniz olmaz.
Kalorifer Petek iç Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek iç Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer peteğinin iç temizliği yaptırmak bunca avantaj sağlayacakken neden ilaçlı cihazlı kalorifer tesisat temizliği yaptırmıyorsunuz? Kış gelmeden soğuklarda üşümeden sıcak ortamlar için işin ustasın çağrın rahat edin.

Kalorifer Petek içi Nasıl Temizlenir?

Kalorifer petek iç temizliği hizmeti özel bir cihaz ve ilaç yarımıyla yapılır.  Kalorifer tesisatlarında petek içi temizleme işi için makine ve kimyasalın gerekli olduğu unutulmamalıdır. Petekleri yerinden sökmeye gerek kalmadan ustalar banyo peteğinden çalışarak temizliği yaparlar. Evdeki bütün petekler buradan temizlenir. Bu işlem sırasında kullanılan ilaç kimyasal olsa da peteklere zarar vermez. Temizlikten sonra kombi çalıştırıldığında daha kaliteli verimli bir ısınma sağlanır.

Petekleri kendimiz nasıl temizleriz derseniz siz sadece tesisattaki, pis suyu boşaltıp yeniden su doldurabilirsiniz diyebiliriz. Onca emeğinize karşılık ısınma beklerken maalesef verim alamayıp üzülürsünüz. Oysa bu işi profesyonel uygulamalar ile yapan tesisatçı firmayı arayıp yardım alsanız kısa sürede sıcak peteklere kavuşabilirsiniz. Kalorifer peteği temizliği, kalorifer tesisat temizleme için ilaçlı cihazlı uygulama gereklidir.

Benzer Gönderiler: