Petek Temizliği 511 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek yıkama işlemi petek temizleme cihazı ve petek temizleme ilacı ile yapılmaktadır. Kombi kalorifer petekleri temizleme işi pratik makineli petek temizliği aşamaları ile kolayca temizlenir. Evde petek temizliği ya da kombi bakımı ve petek temizliği işi makine olmadan yapılamaz. Evde kalorifer petek temizleme ücreti ödemezsiniz ancak kalorifer tesisat temizleme yapılmış olmaz.

Rutin kalorifer tesisatı bakım işlemlerinden olan bu uygulama evde makine olmadan yapılamaz. İstanbul petek temizliği servisine sıkça sorulan sorular arasında en çok sorulan sorular. Kalorifer peteği yıkama veya kalorifer petek temizliği gereklimi ve kalorifer petek temizliği ne zaman yapılır? Makineli petek temizliği kalorifer peteği yıkama işi, en geç 2 yılda bir yaptırılmalıdır.

 Petek temizliğini kendim yaptım yine de kalorifer tesisatı temizliği yaptırmalı diyenlerde olmaktadır.  Evde kalorifer petek temizleme işi makinesiz ve ilaçsız yapıldığı için sadece kirli suyu boşaltıp temiz su doldurulur. Bu kalorifer petek temizliği olmadığı için profesyonel makineli ilaçlı temizlik yaptırmalısınız.

Bu işlemde peteğin içinde kirlenmeye neden olan atıkların tamamı, petek temizleme kimyasalı ile kireç ve pas temizlenmiş olur. Kombi petek temizleme ve petek temizliği kombi tesisat bakımı, İstanbul petek temizliği servisi tarafından kalorifer peteği yıkama ilacı ve cihazı ile yapılır.

Petekler yanmıyorsa, İstanbul petek temizliği kombi petek temizleme servisine kalorifer tesisat temizliği ve kalorifer peteği yıkama işini yaptırın rahat edin. Kalorifer petek temizlemenin faydaları, güvenilir petek temizliği firmasından bu hizmeti aldığınızda daha iyi ortaya çıkar.

Kalorifer Petek Yıkama Kalorifer Peteği Temizliği  Neden Yapılır?

Kalorifer peteği ısınmıyor ise eskisi kadar randımanlı değil ise mutlaka kalorifer peteği yıkama hizmeti almalısınız. Muhtemelen kalorifer peteği içinde biriken atıklar, çamurlaşma, pas tortusu, kireç tabakası gibi etkenler nedeniyle petek kanallarında tıkanıklık meydana gelmiştir. Tıkanıklık nedeniyle sıcak su kalorifer peteği içinde dolaşamadığından petek ısınmaz. Bu nedenle evinizi ısıtamazsınız. Kombinizi yüksek ayara getirmeniz bile fayda etmez. Sadece gereksiz yere yakıt sarfiyatınız artmış olur. Kalorifer peteğin iç temizliği, cihaz kullanarak petekleri sökmeden temizleme uygulaması yapılır. Makinasız petek temizleme diye bir şey duyduğunuzda bu durum eski tip demir borularda yapılır.

Kalorifer Petek Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Yıkama | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanan petek kanallarının açılması için petek yıkama yapılır.
  • Artış gösteren doğalgaz faturalarının önüne geçmek için petek yıkama yapılır.
  • Kalorifer peteklerinde dolaşan sabit kirli çamurlu su kombi içerisinden de geçtiği için kombi arızaları oluşması muhtemeldir. Oluşabilecek arızaların önüne geçmek için ve büyük maliyetlerin oluşumunu önlemek için petek temizliği yaptırmak faydalı olacaktır.
  • Petek temizliği ile kalorifer tesisatında sizin bilmediğiniz arızalarda ortaya çıkacağından bunlarda giderilir. Kış ortasında soğukta kalma durumu olmadan sıcak bir kış geçirirsiniz.
  • Tıkanan petekleri ısıtmak için kombi sürekli çalışmak durumunda kalacağı için fazla yakıt harcayacağı için yüksek faturalar ödemek zorunda kalırsınız.

Petek Temizliği ve Kalorifer Peteği Yıkama Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek yıkama işlemi sırasında her petekte ayı ayrı işlem yapılmaz. Bütün işlemler banyodaki havlupan üzerinden yapılır. Peteğe bağlanan cihaz ve peteklere gönderilen kimyasal ilaç içerideki kirlenme etkenlerini ortadan kaldırır. Cihazın filtresi de atıkları dışarıya çıkarır. Bu işlemin belirli aralıklarla yapılması daha iyi ısınmanızı sağlar.

Petek temizliği diyede bilinen petek yıkama uygulaması yapılırken petekler sökülmeden bu uygulama yapılır. Petek temizleme cihazı kalorifer tesisatında bağlanır. Bu yapılırken genelde banyodaki havlupan sökülerek gidiş dönüş hattına bağlanır. Cihaz bağlandıktan sonra önce tesisatta oluşan çamurlu su cihazla tesisat dışına atılır. Sonra kimyasal ilaçlı uygulamaya geçilerek oluşan kirli tabaka çözülüp sıvı hale getirilerek tesisat dışına atılır. Bu aşamadan sonrada tesisata temiz su ilave edilerek temizlik işlemi bitirilir. Mobil sistem petek temizliği de kollektörden cihaz bağlanıp aynı yol izlenerek yapılır.

Birde makinesiz petek temizleme yalanı diye bir şey ortaya çıktı ki bu bilgi yanlıştır. Makine olmadan sadece tesisata ilaç konularak petek temizliği yapılmış olmaz.  Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği, evde petek temizleme nasıl yapılır sorusunun cevabı makinesiz petek temizleme olur. Profesyonel uygulama da cihazlı ilaçlı temizlik yapılır.

Benzer Gönderiler: