Petek Temizliği 971 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kışın ısınma sorunuyla karşılaşmamak için kalorifer tesisatı nasıl temizlenir, bunu bilmek ve uygulamak gerekir. Kalorifer peteğin iç temizliği, kalorifer tesisatı temizleme tesisat boru temizliği ve kalorifer peteği temizleme  uzmanı tarafından yapılmalıdır. Kalorifer tesisatı temiz olursa havalar soğuduğu zaman sıkıntı yaşamazsınız. Kalorifer tesisatı temizleme ve  kalorifer temizliği ve bakımı kış ortasında soğukta kalmamak adına periyodik olarak yapılmalıdır. Kalorifer kombi petek temizliği, evde petek temizliği yönteminden farklı uygulama ile yapılır. Kalorifer petekleri tek noktadan temizlenir ve kalorifer tesisatı kirliliği ortadan kaldırılır.

Profesyonel petek temizleme en iyi petek temizleme, ilaçlı cihazlı kalorifer tesisatı temizliği bakımı yıkaması ile yapılır. Kalorifer petekleri temizliği, kombi temizleme için yapılması gerekenler tam yapılmalı ve gerekli zaman ayrılmalıdır. Ortalama bir daire 5 petek olduğu üzerinden gidersek 45 dk öncesi daireden çıkılmamalıdır. Petekleri kendim nasıl temizlerim derseniz bunun için ilaç ve cihaz gerekli olduğu bilinmelidir. Eski kalorifer petekleri temizleme işi belki de ilaç cihaz olmadan  yapılmaktaydı. Kalorifer peteklerinin su ile yıkanması, kalorifer kombi petek temizliği profesyonel yapılmaz ise sonuç alınamaz.

Petek Temizleme Nedir? Kalorifer peteğin iç temizliği neden yapılır?

Petek yıkama, petekleri sökmeden temizleme, makinasız petek temizleme gibi sorular kafanızda cevap bulması gereken sorulardır. Kalorifer tesisatının temizlenmesinin amacı soğuk havalarda daha iyi ısınmak, evin sıcak ortamının kesintiye uğramaması içindir. Zamanla kalorifer tesisatının boruları, vanaları, peteklerin içi kirlenmeye başlar. Tesisatta bulunan suyun içindeki tortular, kireç, çamur kalıntıları tesisatı etkisi altına alır.

Kirlenme nedeniyle sıcak suyun sirkülasyonu engellenir. Petek kanalları tıkanır ve petekleri evinizi ısıtmamaya başlar. Bu yüzden doğalgaz faturanız yükselir, kombi beklenmedik arızalar vermeye başlar. Kalorifer tesisatı nasıl temizlenir, bu konuda servisimize danışarak bilgi alabilirsiniz.

Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir?

Soğuk havalar gelmeden yaptırılan petek temizliği hem fiyat hem de hizmet kalitesi açısından çok daha faydalı olur. Çünkü kış yoğunluğunda kalorifer petek iç temizliği için ayrılan zaman hizmetin kalitesi açısından belirleyici olur. Kalorifer petek temizleme, petek yıkama yapılırken zaten ilaç ve cihaz kullanarak yapıldığından ayrıca burada zikretmeye gerek duymuyoruz. O açıdan yoğunluk oluşmadan kışı sıcak geçirmek adına yapılması gereken bakımları yaptırarak kış soğuklarında mağdur olmayın.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tesisatı nasıl temizlenir sırası ile ele alalım.

  • Petekler sökülmeden cihaz tek noktadan bağlanır. Genelde en müsait neresi ise ister petekten ister kombi altından cihaz bağlanıp işlem yapılır.
  • Uygulama yapılırken kombi içerisinden ilaç geçirilmemelidir. İlaç içerik olarak kombi parçalarına zarar verebilme ihtimali dahilinde bu hususa dikkat çekmek isterim.
  • Petek sayısına göre ve cinsine göre ilaç miktarı ayarlanıp maksimum fayda sağlanmaya çalışılır.
  • Hizmet süresi önemli olup gerekli süre ayrılmadan petekler tek tek yıkanmadan fayda sağlanamayabilir.
  • Kombi filtresi de temizlenip işlem sonlandırılır.

Kalorifer tesisatı kış gelmeden temizlenmelidir. Bunun için profesyonel yardım almalısınız. Kalorifer tesisatı nasıl temizlenir, bu konuda petek temizleme servisimize danışabilirsiniz. Kalorifer tesisatı temizliğinde makine ile kimyasallı temizlik yapılması sağlıklı olur. Banyo peteğine bağlanan temizleme makinesi ile tesisata verilen temizleme kimyasalı tesisatta biriken kireci, çamurlaşmayı, atıkları tamamen temizler.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir, petek nasıl temizlenir ile ilgili yazımızı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: