Petek Temizliği 254 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kıraç petek temizleme firmamızla kalorifer peteklerini makineli temizleyerek kış soğuklarına hazırlıklı olmanızı sağlıyoruz. Kış gelmeden kombi ve petek bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Özellikle petekler kirlenmiş ise randımanlı ısıtmıyorsa Kıraç petek temizliği yapan servisimiz ile iletişime geçmelisiniz. Peteklerde birikmiş kireç, pas ve tortuların temizlenmesi ihmal edilmemelidir. Kıraç petek temizleme firması Kıraç petek temizliği İstanbul servisi makineli  petekleri kalorifer borularını temizler.

Petek kanalları kirliliğe bağlı tıkanırsa kombiden gelen sıcak su petek kanallarına giremez. Petek kanallarına giremediği için dolaşımda bulunamaz. Bu durumda ısınmayan peteklerle baş başa kalacağınız için soğukta kalırsınız. Kıraç petek temizliği servisi ile önceden önlem alarak ısınma sorununun önüne geçin. Esenyurt petek temizliği servisi Kıraç bölgesinde de yoğun kalorifer petek temizleme hizmetini sunmaktadır. Esenyurt Kıraç petek temizliği, kombi petek temizleme petek temizliği ustaları çoktur. Ancak en iyisine ulaşıp en iyi hizmeti almak elbette hakkınızdır.

Kıraç Petek Temizleme Servisi Neden Petek Temizliği Yapar?

Esenyurt Kıraç petek temizliği servisi  kalorifer petek temizliğini önerir. Peki kalorifer petek temizliği neden yaptırmalısınız. Kıraç petek temizliği kombi bakımı servisi olarak bu nedenleri burada sıralayalım.

Kıraç Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kıraç Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

 • Kombi içinden geçen kalorifer tesisatında bulunan kirli su kombi parçalarına zarar verir. Dahada ötesi kombi arızalarına sebebiyet verir.
 • Kombi sürekli çalışarak tıkalı kalorifer peteklerini ısıtmaya çalışır. Bu duruma bağlı fazla yakıt tüketimi olacağından doğalgaz faturaları yüksek gelir.
 • Peteklerin kanalları tıkalı olduğu için peteklerin alt tarafı soğuk kalır ve üst tarafı da tam ısınmaz.
 • Kombiye en uzak kalorifer petekleri hiç ısınmamaya başlar.
 • Kış ortasında kombi kirliliğe dayalı arıza yaptığında soğuk sizi hasta edebilir.

Kıraç petek temizleme servisine petek temizliği yaptırılarak bu saydığımız tüm olumsuzlukların oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği İlaçlı Makineli Nasıl Yapılır?

Makinenin işlevi basınçla tüm kalorifer tesisatında ve peteklerde sirkülasyonu sağlamaktır. Makinesiz petek temizliği yapılması mümkün değildir. Esenyurt Kıraç petek temizleme servisi olarak her daim bunu ifade etmekteyiz.

 • Kalorifer petek temizleme sırasında banyodaki havlupanı sökeriz. Petek temizleme cihazını banyodaki havlupanı havlupan tesisatına bağlarız.
 • Buradan dairedeki bütün peteklere ve kalorifer tesisatına ulaşım sağlarız.
 • Kalorifer peteklerindeki ve borulardaki kirli tabakayı çözerek sıvı hale getirilmesini sağlarız. Sıvı hale gelen çamurlu suyu makine yardımı ile tesisat dışına boşaltırız.
 • Tüm petekleri temiz su ile tek tek makine yardımıyla yıkarız. Bu yıkama aşamasında temiz su gelinceye dek yıkamaya devam ederiz.
 • Bu işlem bitince havlupanıda makineyle yıkayıp yerine takarız.
 • Kombi filtre temizliğinide yapıp, kombiye su doldurma işini iyaparız.
 • En son kombiyi çalıştırıp petek havalarını aldıktan sonra petekleri kontrol ederiz.

Kıraç petek temizliğini makineli şekilde yapan firmamızdan randevunuzu alarak kış hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Kışın sıcak bir ortamda bulunmak için peteklerdeki kirlenmenin temizlenmesi gerekir. Isıyı ileten evinizi ısıtan peteklerdir. Kombinin ısıttığı ve tesisat içinde dolaşan sıcak su peteklerinizin yardımıyla evinizi ısıtabilir. Ancak peteklerin içinde kireç tabakası oluştuğunda ısı iletiminde sorun yaşanır. Bunun giderilmesi için petek temizleme işlemi yapılması gerekir. Kıraç petek temizleme ekipleri güvenilir ve garantili iş yaparak müşteri memnuniyetini esas alırlar.

Benzer Gönderiler: