Petek Temizliği 827 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi ile ısınmayı tercih edenler için kombi gece kapatılır mı konusu oldukça önemlidir.  Kombiyi gece kapatıp yatanlar, gece yatarken kombiyi kapamak ile doğalgazdan nasıl tasarruf edilir soruları kafaları karışmaktadır. Kombi geceleri kapatılmalı mıdır, kombiyi kapatıp sabah açmak yakıt tasarrufu sağlar mı sıkça sorulur. Gece kombi kapatıldığında, kombiyi ekonomik kullanmak  gerçekten mümkün mü bu avantaj sağlanmış olur mu? Gece kombiyi kapattığınızda sabaha kadar ev soğuyacak ve sabah kalktığınızda kombiyi açıp evin ısınmasını sağlayacaksınız. Bunun yerine yatarken düşük ayarda çalışsın ki ev sıcaklığı korunsun.

Kombiyi gündüz kapatıp gece açmak ya da gece kombiyi kapatmak beklendiği gibi avantaj sağlamaz.  Kombi peteği kapatmak ancak yaz ayları için mümkündür. Yazın kombiyi tamamen kapatmak sadece duş alacağınız zaman açmak iyi olur. Evden çıkarken kombi kapatılmalı mı sorusuna ise hava soğuk ise açık kalabilir yine de tercih sebebine göre değişir. Doğalgaz giderini mümkün olduğu kadar düşürmek isteyenler, tasarruf etmek isteyenler bu sorunun yanıtını merak ederler. Uzmanlar kombinin gece kapatılmaması yönünde görüş bildirmektedir. Gece yatarken kombiyi kapatmak yakıt tasarrufu sağlar mı sorusu çok sorulmaktadır. Gece yatarken kombiyi kapatmadan yatmalıyız. Kombisini gece kapatıp yatanlar, doğalgazdan nasıl tasarruf edilir sorusunda kombi sürekli kısık ayarda açık kalmalı cevabını atlamış olurlar. Kombi kullanırken yapılan hatalar bilinir ise yakıt tasarrufunda etkili olur.

Kombi Gece Kapatılır mı gece yatarken kombiyi kapatmak doğru mu?

Kombi gece kapatılmalı mıdır, gece kombi kapatıldığında ev soğur mu ya da  geceleri kombiyi kapatmak ne derece doğrudur? Evde yokken kombi kapatılır mı sorusunun cevabı ile gece yatarken kombiyi kapatmak doğru mudur? Şimdi bu soruların cevabı güvenlik olsun diye kapatılıyor ise aynı kapıya çıkar.

Kombi ile ısınıyorsanız geceleri kombiyi kapatmamanızı tavsiye ederiz.  Zira bu şekilde yakıt tüketiminiz daha az olur. Çünkü kombiyi gece kapatırsanız ortam iyice soğur. Başta duvarlar olmak üzere eşyalar ve oda sıcaklığı iyice düşer. Sabahleyin kombiyi çalıştırdığınız zaman ortam sıcaklığını ayarlayıncaya kadar kombi daha fazla yakıt tüketir. Gece kombiyi kapatmamış olsanız kombi ekonomik modda çalışacağı için daha az yakıt harcayacaktır.

Kombi Gece Kapatılır mı | Uzmanlar Tesisat

Kombi Gece Kapatılır mı | Uzmanlar Tesisat

Doğalgaz kombi gece kapatılır mı hususu için sizde bir deneme yapabilir bunu faturadaki rakamlarda da analiz edebilirsiniz. Örneğin bir ay boyunca kombi gece açık kalsın ve gelen fatura rakamını bir tarafa not edin. İkinci ay gece kombiyi kapatın ve ikinci ay faturası da geldikten sonra bir karşılaştırın bakalım ne kadarlık bir fark olacaktır. Bunu yaparken diğer şartlar aşağı yukarı aynı olmalıdır.

Tabi bunu yapma, takip etmek elbette zordur, zaten biz size bunu yapın sorunuzun cevabına ulaşın demiyoruz. Biz gece kombiyi kapatmamanın daha avantajlı olacağını söylüyoruz. Ancak illa ben deneyip  göreceğim diyenler için de bunu yazdık. Peki kombiyi şartelden kapatmak zararlı mı sorusu kafanızı meşgul etti mi? Bizim tavsiyemiz kombi düğmesinden kapatılması daha iyi olacaktır. Ani güç kaynağının kesilmesi veya aniden elektrik güç verilmesi zararlı olabilir.

Kombi gece açık bırakılmalı mı ya da kombiyi gündüz kapatıp gece açmak

Kombi en düşük derecede çalıştırılarak, kombi gece açık bırakılır mı sorusuna yanıt verilmiş olunur. Kombi kullanırken yapılan hatalar yakıt tüketimini artıracak ve ısınma kalitenizi de düşürecektir.

Kombi Gece Kapatılır mı konusunda pek çok kişide tereddüt vardır. Fazla yakıt harcamasın diye geceleri kombiyi kapatanlar da var geceleri kombiyi kapatmayı istemeyenler de var. Geceleri kombiyi kapatmak yakıt tüketiminin artmasına neden olur. Bu yüzden geceleri kombiyi kapatmak yerine düşük ısıda kombiyi açık bırakmanızı öneririz. Kombi petek kapatmak demek fazla yakıt tüketimi ve ani sıcak soğuk ortamların olması demektir. Ortamın ısısı birden düşer ise ortam iyice soğur ve sabah kombiyi açtığınız vakit kombi uzun süre ortamı ısıtmak için sizin ayarladığınız derecenin çok çok üstüne çıkarak ortamı ısıtmaya çalışacaktır.

Tam bu aşamada doğalgaz sayacının yanına gidin ve sayaç üzerindeki okuma göstergesinin ne kadar hızlı döndüğünü zaten göreceksiniz. Sizin gece boyu kapatıp tasarruf ettiğinizi zannettiğiniz yakıt çok kısa sürede kullanılmaktadır. Kombi Gece Kapatılır mı sorusunu yanıtı bence gayet net oldu karar tabi ki  sizindir. Yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: