Petek Temizliği 550 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi petek bakımı, kullanıma bağlı olarak zamanla kirlenen kalorifer tesisatında ve kalorifer peteklerinde gereklidir. Kalorifer tesisatından tam randıman alınması için bu duruma dikkat edilmeli yıllık bakımlar aksatılmadan yapılmalıdır. İstanbul petek temizliği servisi, kombi petek temizleme makinesi ile kombi petek ve kalorifer petekleri temizliğini petekleri sökmeden yapar. Evde petek temizleme, kombi bakımı ve petek temizliği veya kombi kalorifer petek bakımı makine ve ilaç olmadan yapılamaz.

Evde petek temizleme, kombi kalorifer peteklerinin bakımı veya kombi bakımı petek temizliği gibi uygulamalar makine olmadığı için sonuç verici olmaz. Petek temizleme işlemi, evde petek temizleme ile kirli suyun boşaltılıp temiz suyun doldurulması değildir. Eski tip kombi petek temizleme petek iç temizliği uygulamasının yerini artık makineli ilaçlı temizlik almıştır.

İstanbul petek temizliği servisi kombi filtre temizliği için ilaçlı petek kombi bakımı yöntemini kullanır. Kalorifer peteklerin temizliği, makinesiz petek temizleme yalanı ile olacak bir hizmet değildir. Makinesiz petek temizleme ancak eski çürümeye yüz tutmuş demir tesisatlar için düşünülebilir.

İstanbul petek temizleme kombi petek bakımı servisi en uygun petek temizleme fiyatı ile kalorifer petek temizliği yapar. İstanbul petek temizliği servisi, petek temizliği ve kombi tesisat bakımı için test edilmiş bilinen kimyasal sıvı kullanır. Yıllarca kullanılan kombi petek kalorifer tesisatının bakıma ihtiyacı vardır bu açıdan kombi bakımı yaptırıp petek temizliği yaptırmazsanız verimli ısınmak zorlaşır.

Kombi Petek Bakımı ve Kombi Kalorifer Petekleri Neden Temizlenir?

Kalorifer tesisatının kullanıldığı ortamın ısınması için her şeyden önce peteklerin ısınması gerekir. Kalorifer tesisatı kapalı sistem şeklinde çalıştığından tesisatın içindeki suyun etkisiyle çamurlaşma, tortu birikimi gibi sorunlar yaşanmaya başlar. Bu birikim yüzden tesisatın borularında daralma meydana gelir. Petek borularında tıkanıklık, su debisinin düşmesiyle eskisi gibi ısınmak hayal olur. Kombi petek bakımı bu aşamada ihmal edilirse yakıt tüketimi artar ve ısınma sorunları yaşanmaya başlar. Petek temizleme yalanı, petek temizleme yorumları takip edilerek de sahadan birebir bilgi alınabilir.

Kombi Petek Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Kombi Petek Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Bahse konu bakım için şu ayırımı yapmanın gerekliği olduğunu düşünüyorum. Petek bakımı ve kombi bakımı farklı işlemler olup her ikisi içinde uzmanlık gereklidir. Petek bakımını yapan kişi kombi bakımı yapabilmesi için bu konuda eğitim alması yada sahada tecrübe edinmesi gereklidir. Kombi bakımı yapan kişi genelde petek bakımını yapmada mahirdir. Petek bakımı yapılırken kombi altında bulunan bütün kirliliği filtreleyen kombi filtre temizliği ile kombi bakımı yapılmış olmaz. Kombi filtre bakımı peteklerin temizlenmesi sonrası yapılan gerekli bir işlemdir. Profesyonel petek ve kombi temizliği ile evde kalorifer petek temizliği aynı şey değildir.

Kombi Kalorifer Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi petek bakımı makine ile kimyasallı temizlik yöntemi kullanılarak yapılır. Petekleri yerinden sökmeye gerek kalmadan banyo peteğine bağlanan makine ve tesisata verilen özel temizleme kimyasalı ile petekleri etkileyen kirlilik tamamen temizlenir. Tesisatta bulunan her petek, borular, vanaları etkileyen kirlenme unsurları tahliye edilir. Bu bakım iki yılda bir tekrarlanırsa kalorifer tesisatınızı tam randımanlı şekilde kullanabilirsiniz.

Kombi bakımının yapılması için kombi içi açılmalı fan temizlenmeli, kombi içerisinde oksitlenen parçalar temizlenmelidir. Kombi içerisinde biriken tozlar temizlenmeli ve genleşme tankının havası kontrol edilmelidir. Eğer kombi genleşme tankının havası bitti ise hava basılmalıdır. Kombi bakımı detaylıca yapılması gereken emek ve bilgi gerektiren uygulamadır. Sırf petek temizliğini yapabilmek için kombi bakımını da yaparız deyip de sizi aldatanlara dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak petek temizliği ayrı bir uygulama ve bunun uzmanı farklı, kombi bakımı ayrı bir uzmanlık gerektiren farklı bir uygulamadır. Her ikisini yapabilen ustalar elbette vardır ancak genelde petek temizliğini yapan kişiler kombi bakımını yapmaz.

Kombi kalorifer petek bakımı için en ideal petek temizleme fiyatları kombi bakım petek temizliği fiyatları 2021 için bilgi alın. Kombi petek temizleme fiyatları alırken petek temizleme makinası ve ilaç kullanılıyor mu sormayı unutmayın. Eşit şartlarda hizmet verebilen tesisatçı firma arasından seçim yapın.

Benzer Gönderiler: