Petek Temizliği 499 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi petek tesisat temizleme  hizmetini kış gelmeden almak isteyenler servisimize danışarak bilgi alabilirler. Bu işlemler kışı rahat geçirmenizi, kombi arızası, peteklerde ısıtma sorununu yaşamanızın önüne geçer. Kombi petek kalorifer tesisat temizliği, kombi petek tesisat temizleme kimyasalı ve petek temizleme makinesi ile petekler sökülmeden yapılır. Kombi petek kalorifer sistemi için evde petek temizleme uygulaması yeterli olmaz. Sizin evde makine ilaç olmadan yaptığınız şey kirli suyu boşaltıp temiz su doldurmaktan öteye geçmez. Profesyonel makineli ilaçlı kalorifer petek bakımı yapılması gereklidir.

Bu uygulamayı yaptırdığınız vakit evinizde sıcak ortam kesintiye uğramadan kışı geçireceksiniz. Kombi petek tesisat temizleme kimyasalı, kalorifer tesisat temizleme, kalorifer petek yıkama için kullanılır. Bu uygulama yapılırken petek temizleme kimyasalı da kullanılır.

İstanbul petek temizliği firması kalorifer petek temizliği için kombi petek tesisat temizleme kimyasalı kullanarak uzun ömürlü sağlıklı tasarruflu ısınma sağlar. Petek temizliği kombi tesisat bakımı yapıldıktan sonra da petek tesisat temizleme ve kombi koruma sıvısı ile kalorifer tesisatının korozyona karşı korunmasını sağlar. Profesyonel uygulamalar ile kombi petek temizliğinin faydalarını net görürsünüz. Petek temizliği fiyatları ve kombi kalorifer temizliği sizi zora sokacak fazla zamanınızı alacak uygulama değildir.

Kombi Petek Tesisat Temizleme Neden Yapılır?

Kombi petek tesisat temizleme içeriğinde petek temizliği ve kombi bakımı vardır. Ancak bu iki uygulama farklı hizmetlerdir. Kombi bakımı, kombi içinin açılması ile kombi içerisinde oksitlenen parçaların temizliği, kombi fan temizliği gibi işleri kapsar. Petek temizliği ise kombi sonrası kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliğini içerir. Bu açıdan , makinasız petek temizleme, petek temizleme yalanı, petek temizleme yorumlarına bakılarak da anlaşılır.

Kombi Petek Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kombi Petek Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

  • Kombiden sürekli ses gelmeye başlar ve artık siz bu sesten rahatsız olmaya başlarsınız.
  • Kombi sürekli arıza vermeye başlamada ve bütçenizi zorlamaya başlamadan bakım yapılmalıdır.
  • Kombi parçaları pahalı olduğu için yılda bir defa kombi bakımı yapılır ise olası yüksek maliyetli arızaların önüne geçmiş olursunuz.
  • Kombi bakımsız olur ise sağlıklı çalışmayacak ve fazla yakıt tüketimi olmaya başlayacaktır.
  • Diğer taraftan petek temizliğini gerekli kılan durum ise kalorifer petek kanallarının tıkanmış olmasıdır.
  • Tıkalı petekte sıcak su dolaşımda bulunamadığından petek yarı sıcak yarı soğuk olmaya başlar.

Kalorifer tesisatı ile ısınmanın kolaylığından faydalanmak için petek temizleme ve kombi tesisat temizleme uygulamalarının zamanında yapılması gerekir. Kombinin ısıtmada sorun çıkarmaması için ve peteklerin rahat ısınması için bu hizmetlerin alınmasında yarar vardır. Kış geldiğinde kombi bakımının yapılmaması nedeniyle arızalarla karşılaşmak soğuktan olumsuz etkilenmenize neden olacaktır. Kombi bakımı yapılmış olsa da kirlenen peteklerin temizlenmemesi petek kanallarının tıkanmasına neden olacaktır. Bu durumda petekler ısınmayacak ve evinizi ısıtamayacaksınız.

Petek temizleme ve kombi tesisat temizleme işlemleri kışa hazırlığınızın bir parçası olmalıdır. Petek tesisatında biriken çamurun, atıkların, pas ve kirecin temizlenmesi demek sıcak suyun peteklerde rahatça dolaşması ve petekleri ısıtması demektir. Bu evinizin ısınması için gereklidir. Kombi tesisat temizliği de rutin bakımlar arasına alınmalıdır.

Kombi Petek Tesisat Temizleme Nasıl Yapılır?

Kombi petek tesisat temizleme kimyasalı ya da kalorifer sistemi temizleme kimyasalı ile sistem temizlenmektedir. Kalorifer temizleyici, kombi petek temizleme ilacı sistemde yüksek basınçlı makine ile dolaştırılır ve bu şekilde temizlik yapılır.  Sonrasında kombi petek koruyucu kimyasal da kireçlenmeyi geciktirme amacı ile sisteme doldurulur. Kombi bakımı, kombi içerisi açılarak oksitlenen parçalar temizlenir, kombi fanı temizlenir ve yerine takılır. Kombi genleşme tankının havası kontrol edilir ve tankın havası bitmiş ise tanka hava basılır.

Petek temizliği ise petekler sökülmeden kalorifer tesisatına cihaz bağlanarak ilaçla hem borular hem de petekler yıkanır. Kombi Petek Tesisat Temizleme uygulaması ile gerekli bakımlar yapıldığından olası arıza yaşama durumunuz ortadan kalkar. Diğer taraftan düşük ücretler söyleyip makinasız petek temizleme yalanını  petek temizleme yorumlarını okuyarak da öğrenebilirsiniz. Kombi petek tesisat sistem koruma kimyasalı ile uygun petek temizleme fiyatları ile yanınızdayız.

Benzer Gönderiler: