Petek Temizliği 760 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış gelmeden kombi tesisatı temizliği hizmeti alınmasını tavsiye ederiz. Petek temizliği kombi tesisat bakımı, tesisat yıkama nasıl yapılır? Kalorifer tesisatı temizliği, kombi ve petek tesisat bakımı işi bilen tesisatçılara yaptırılmalıdır. Kombi bakımının yanında kombi tesisatının da temizlenmesi daha iyi ısınmanıza yardımcı olacaktır. Kombi tesisatı denilen şey kalorifer tesisat bakımı ile eşdeğerdir. Kombi sonrası peteklere sıcak suyu taşıyan tesisat kombi tesisatıdır.

Kombi tesisat boruları temizliği, kalorifer peteği temizliği ilaçlı cihazlı yapıldığı takdirde ısınma gerçekleşir. Kombi kalorifer peteği temizleme fiyatı da kombi petek temizleme makinesi ile yapıldığında uygun olacaktır. Evde kombi temizleme, kombi petek temizliği ile profesyonel yapılan petek temizleme çok farklıdır.

Evde petek temizliği nasıl yapılır diye soruyorsunuz. Makinasız petek temizleme denilen şey evde kirli suyu boşaltıp yeniden su doldurmaktan öteye geçmez. Yani evde makine olmadan ilaç olmadan bu kadarını yapabilirsiniz.

Bu konuda kurumsal bir tesisat firmasından destek alabilirsiniz. Petek temizliği kombi tesisat bakımı,  kombi ve petek tesisat temizliği için eve gelen kişi çok kısa sürede evden çıkmakta ve gerekli vakti ayırmamaktadır.  İstanbul petek temizliği, makinasız petek temizleme diye söylenen petek temizleme yalanı ile çok karşılaşmakta ve müşterilerin mağduriyetini görmektedir.

Evde petek temizliği pratik yolu bilen yani pis suyu doldur boşalt yapan müşteride bunların yaptığını yapar. O halde gelen kişiye ne diye sizi çağırdık denmelidir. Petek kombi bakımı yaptıracaksanız kombi bakımının nasıl yapıldığını da sorun. Sadece filtre temizliği yapılacak ise bu kombi bakımı değildir.

Kombi Tesisatı Temizliği ve Kalorifer Tesisat Temizleme

Neden Yapılmalıdır?

Kombi tesisatı temizleme kullanımdan dolayı zamanla tesisat içinde, peteklerde kirlenmeye neden olan çamur, atık maddeler, pas, kireç gibi kalıntıların temizlenmesini hedefler. Petek temizleme nedir sorusunun cevabı da bu şekilde verilebilir. Bunun yapılma amacı kışın daha iyi ısınmak içindir. Kış ortasında gereksiz arızalarla, ısınma sorunuyla karşılaşmamak için zamanında tesisatınızı temizletmelisiniz. Petek temizleme hizmeti veren bir tesisatçı çağırarak kış hazırlıklarınızı tamamlayın. Peteklerin ısınması ve ortamın ısınması, verimli bir ısınma amacıyla bu işlemin ihmal edilmemesi

Kombi Tesisatı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi tesisat temizleme sırasında cihaz ve ilaç kullanılmaktadır. Cihazlı ilaçlı temizleme banyo peteğinden bütün peteklerin ve tesisatın temizlenmesini sağlar. Hem peteklerin sökülmesi gerekmez hem de zahmetsiz bir çalışma ile tesisatınız kışa hazırlanmış olur. Peteklerin içinde biriken çamurlaşma yüzünden petek kanallarının tıkanıklığı da açıldığı için kışın ısınma sorunu yaşanmaz.

Petek temizleme cihazı banyodaki havlupan sökülerek buradan tesisata bağlanır. Banyoda havlupan yok ise kombi altından da bağlanarak tesisat ile bağlantı sağlanır. Kombi tesisatı temizleme için ön hazırlık tamam olup, artık faaliyete geçilebilir. Önce tesisatta bulunan kaba pisli cihaz bünyesinde toplanır sonra gidere verilir. Bu aşamadan sonra bütün petekler kapatılarak tek petek açık bırakılır. Bu aşama kimyasal uygulama aşaması olup bütün petekler kimyasal ilaç ile tek tek temizlenir.

Kombi Tesisatı Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kombi Tesisatı Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Cihaz ve ilaçla çözülen kirli tabaka tesisat dışına gidere gönderilir. Son petekte temizlendikten sonra bütün petek vanaları açılıp son defa sirkülasyon sağlanır. Sonrada tesisata temiz su doldurulup kombi tesisatı temizliği son bulur. Bu uygulama yapılırken kombi filtresi de kontrol edilip pis ise temizlenerek yerine takılmalıdır. Kalorifer peteğinin iç temizliği, İstanbul petek temizliği firması tarafından yapılır.

Kombi Tesisatı Temizliği Kaç Para?

Kombi tesisatı temizliği kaç para sorusu için karşı soru sorarak ancak doğru fiyat verilebilir. Öncelikle kaç petek olduğu, peteklerin panel petek mi, döküm petek  mi, alüminyum petek mi olduğu sorulmalıdır. Bu sorulara alınan yanıt üzerinden sağlıklı bir “kombi tesisatı temizliği kaça para” için cevap verilebilir.

Ucuz fiyat bulduğunuzda hiç bir şey sormadan petekleri sökmeden temizleme, makinesiz petek temizleme yapan petek temizleme yalanı ile sizi kandıranlara kanmayın. Kalorifer petek temizliği, kombi tesisatı temizliği, petekler sökülmeden ilaç ve makine kullanılarak yapılmalıdır.  Petek temizliği fiyatları ve kombi petek temizleme fiyatları karşılaştırılırken nasıl yapıldığını da sormak gereklidir. Diğer taraftan isimleri farklı olsa da Kalorifer tesisat temizleme petek yıkama, kombi tesisat temizliği ve kombi petek temizliği hepsi aynı kapıya çıkar.

Benzer Gönderiler: