Petek Temizliği 1090 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombinin eksilen su seviyesi nedeniyle arıza vermemesi için kombiye su nasıl verilir bunu bilmenizde yarar vardır. Peteklere ilk defa su doldurma, kombiye su basmak istiyorum kombiye su basamıyorum için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kombi tesisatındaki suyun belli oranda olması gerekir. Suyun basıncı düştüğünde kombi arıza verir ve çalışmaz. Kombiye su nasıl basılır, kombiye su basamıyorum veya kombiye su doldururken kombi açık mı olmalı gibi sorular kafanızı meşgul etmesin.

Zaten kombiye su basma her zaman yapılan bir şey değildir. Ancak  kombiye su nasıl basılır, kaç bar su basılır ve kombi su basıncı nasıl yükseltilir noktaları da bilinmelidir. Kombi modellerine göre su basma vanaları farklı olabileceği için kombi modellerinde su basma da bilinmelidir.

Kombiye su basmak, peteklere ilk su nasıl verilir, kombiye su basarken kombi açık mı olmalı gibi farklı başlıklarda zikredilir. Birde bu işi yaparken karşılaşılan kombiye su basma vanası dönmüyor ya da kombiye su basamıyorum gibi sorunlarında çözümü kolaydır. Genelde evde tek başımıza yapamadığınız bu gibi şeyleri uzaktan yardım alarak yapabilmekteyiz.

Kombiye Su Nasıl Verilir Kombiye Su Nasıl Doldurulur?

Vanadan kombiye su nasıl verilir, kombi su basıncı kaç olmalı, kombi su basma sorunu gibi başlıklara burada cevap bulabilirsiniz. Kalorifer tesisatının çalışma sistemi kapalı sistemdir. Kombi tesisat içindeki suyu ısıtarak peteklerin ısınmasını sağlar. Isınan peteklerde evinizi ısıtırlar. Eğer tesisattaki su yetersiz olursa ya da su azalırsa kombi arıza moduna geçeceği için çalışmaz. Kombiye su nasıl verilir bunu kalorifer ile ısınan herkesin bilmesinde yarar vardır. Beklenmedik zamanlarda suyun eksilmesi nedeniyle mağdur olmamanız için kombiye su verebilmelisiniz.

Kombiye su nasıl verilir, ne zaman kombiye su verilmeli gibi konularda bilgi edinmek faydalı olacaktır. Normalde kombi su basıncının 1,5-2,0 bar arasında olması gerekir. Bu basınç değerinde 1,5 bar altında olması halinde kombiye su vermelisiniz. Suyu kombinin altındaki vanayı açarak su verebilirsiniz. Kombilerde marka modele göre vana yerinde düz tornavida ile açabileceğiniz bir yer vardır.

Kombiye Su Nasıl Verilir? | Uzmanlar Tesisat

Kombiye Su Nasıl Verilir? | Uzmanlar Tesisat

Bu durumda düz tornavida ile çevirerek kombiye  rahatlıkla verebilirsiniz. Vanayı çevirdiğinizde su göstergesini kontrol edin, 2 bara yaklaşınca vanayı kapatın. Yetişemediniz, kapatamadınız bu defa kombiye fazla su doldurulduğu için kombi altında bulunan ince hortumdan fazla su otomatik olarak tahliye olacaktır. Bu durumda da panik yapmadan bir kombi altına bir kap koyun su durana kadar aksın. Bu durum çok uzun sürmez baktınız çok uzun sürdü bir sorun var demektir. Servisi ile irtibata geçmenizde fayda olacaktır. Kombiye su basma resimli, görsel olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Kombiye Su Nasıl Verilir için Kombi Markası Önemli midir?

Kombiye su doldurma, kombi su doldurma vanası, su basma veya su verme kombi altında bulunan uzun mavi veya siyah renkli vanadan yapılır. Ancak kombi markasına göre bazen de vana yerinde sadece kendi malzemesi ile ya da ağzı geniş büyük tornavida ile açabileceğiniz bir yer vardır. Örnek Bosh eski model kombide bu durum vardı. Genelde kombi altında vana olmasına karşın bazen de bu şekilde bir şey karşınıza çıkar ise bilmenizde fayda var.

Kombi su doldurma vanası nerede, kombiye su basamıyorum ve kombi su basıncı kaç olmalı bu hususlar bilindiği takdirde iş daha kolay olacaktır. Kombi su doldurma vanası dönmüyor ise bura mekanik bir sorun olduğundan kombi servisi çağrılabilir. Diğer taraftan da kombiye fazla su verildiğinde kombi su basıncı nasıl düşürülür? Bu konuda da bilginiz olması size fayda sağlar.

Kombiye su nasıl verilir sorusu çok sorulduğu için bizde bu yazıyı yazma gereği duyduk. Umarım faydalı olmuşuzdur. Yararlı bulduysanız destek için lütfen beğenin.  Kombi su eksiltmesi, kombiye ilk su nasıl verilir ve kombiye su basma başlıkları gibi farklı başlıklar içinde bizleri arayıp bilgi alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: