Petek Temizliği 582 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış girmeden petek bakımı ve kombi bakımı nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Petek yıkama ve kombi bakımı ya da petek kombi bakımı anında neler yapıldığını bilmek bu uygulamanın ne kadar fayda sağlayacağını bilmek demektir. Birde petek temizliği ile kombi bakımı karıştırılmamalıdır. Kombi petek temizliği diğer adıyla kombi bakımı petek temizliği dendiğinde benim anladığım ilaçlı cihazlı tıkanmış peteklerin temizlenmesi ve kombi içi açılarak bakım yapılmasıdır.

Petek yıkama veya kombi bakımı petek temizleme ya da kalorifer petek temizliği işleri petek temizleme makinesi ve ilacı ile yapılmalıdır. Evde petek temizleme işi ise eski tip petek temizleme uygulaması ile yani petekleri sök yıka yerine tak. Bu uygulamanın artık yeri yoktur ve makine ilaç varken neden bütün petekler sökülsün ev batsın. Evde yapılacak bu şekilde bir uygulamanın faydası da olmaz. Kombi petek temizliği ve kombi filtre bakımı, evde petek temizliği uygulaması için elbette cihaz gereklidir.

Kışın sorunsuz şekilde ısınmak için profesyonel yardım almanız her açıdan fayda sağlayacaktır. Sadece filtre temizliği yaparak kombi bakımı yaptık diyenlere dikkat edin. Makinesiz petek temizleme, petek temizleme yalanı, petek temizleme yorumları içerisinde yer almaktadır. İstanbul petek temizliği, kombi bakımı ve petek bakımı için yapmanız gerekenler için sürekli bilgi paylaşımında bulunur.  Petek temizliği kombi tesisat bakımı için doğru firma seçimi önemlidir.

Petek Bakımı ve Kombi Bakımı Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapılır? 

Petek bakımı ve kombi bakımı kışlık hazırlıklar arasında olmasına rağmen farklı işlemlerdir. Kombi bakımı kış ortasında kombi arızalarına maruz kalmamanız için kombi için yapılması gereken rutin bir bakımdır. Petek temizleme, petek bakımı ise peteklerdeki kirlenme nedeniyle ısınmada sorun yaşamamanız için yapılan petek temizliği işlemidir. Petek bakımı ve kombi bakımı neden yapılır bu konuda tesisatçıdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Petek temizliği peteklerin kirlenme sıklığına göre belirli aralıklarla yapılmalı, kombi bakımı da aynı sıklıkla yapılmalıdır.

Petek Bakımı ve Kombi Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Petek Bakımı ve Kombi Bakımı | Uzmanlar Tesisat

  • Petek bakımı kış ortasında soğukta kalmamak için yapılır.
  • Kombi bakımı kombinin hassas parçalarının tozdan, oksitlenmeden kalıcı zarar görmemesi için yapılır.
  • Petek bakımı tıkanan petek kanallarının temizlenerek ısı iletkenliğini, sıcak su sirkülasyonunu daha iyi yapması için yapılır.
  • Kombi bakımı genleşme tank havasının bitip bitmediği kontrol edilerek ani kombi arızalarının önüne geçmek içi yapılır.
  • Petek bakımı yakıttan tasarruf etmek için yapılır. Kombi düşük ayarda çalışarak ortamı ısıtır ve yakıttan tasarruf edilir.
  • Kombi bakımı kombi ömrünün daha uzun olması için küçük arızaların büyük arızaları ortaya çıkarmasının önüne geçmek için yapılır.
  • Petek bakımı ile kalorifer tesisat bakımı da yapılarak tesisatta bir arıza var ise giderilmesi sağlanır.

Kombinin verimli tasarruflu sağlıklı çalışması için kalorifer petek temizliğinin ne kadar önemli olduğu aşikardır.

Kombi bakımı petek temizleme nasıl yapılır? 

Petek bakımı ve kombi bakımı nasıl yapılır, öncelikle bu bakım işlerinin kurumsal tesisat firmaları tarafından yapılması gerekir. Kombi bakımında kombi filtresi ve kombi içinde biriken tozlar temizlenmelidir. Kombi baca girişi de ihmal edilmemelidir. Ayrıca sıcak su çıkışı da kontrol edilmelidir. Petek bakımı sırasında peteklerde biriken çamur, kireç, pas gibi atıkları hepsi temizlenmelidir.

Petek bakımı ise petekler sökülmeden kalorifer tesisatına petek temizleme cihazı bağlanarak ilaçlı temizlik yapılır. Etrafa kirletilmeden bütün petekler ilaçlı su ile tek tek yıkanır. Korozyon, tortu, çamur birikintileri tamamen temizlenerek ısı iletkenliğinin önündeki engeller kaldırılır.

Bir de, makinasız petek temizleme vardır ki bu uygulama evde petek temizliği nasıl yapılır sorusu ile eşdeğerdir. Yani evde makine olmadan temizlik yapılmakta ve bu yetersiz olmaktadır.

Petek temizliği fiyatları ve kombi kalorifer tesisat temizleme bütçenize uygun fiyatlarla sunulur. Petek temizliği ve kombi bakımı, kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları doğru adresten alınmalıdır. Petek bakımı ve kombi bakımı için Uzmanlar Tesisatı arayıp bilgi alın.

Benzer Gönderiler: