Petek Temizliği 1144 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek dış temizliği, petek aralarında biriken tozların yüksek basınçlı buhar petek temizleme makinesi ile dezenfekte edilmesi temizlenmesidir. Peteklerin dış temizliği ile petek tesisat temizliği aynı uygulama değildir. Kalorifer petek dış temizlik toz temizliği olup petek dış temizliği ya da petek arası toz temizliği diye bilinir. Petekler kanallı özel yapısı nedeniyle tozlardan çok etkilenirler. Petek dış temizliği, bu yüzden en fazla sorulan konulardan biridir. Kuru buharlı petek araları toz temizliği, kalorifer peteği toz temizliği, evde kombi petek temizleme ile aynı iş olmadığını tekrar belirmek isterim.

Peteklerin kanallarında el girmeyen yerlerde biriken tozları temizlemek normal koşullarda olanaksız gibidir. Buharlı petek dış temizliği, kalorifer petek dış temizliği, peteklerin dışı nasıl temizlenir sorularının cevabı için profesyonel tesisatçılardan yardım alın.

Evde petek aralarında oluşan toz yumakları ve petek aralarının toz temizliği, buharlı makinalar ile petek toz temizliği, petek dış temizlik hizmeti ile yapılır. Kalorifer petek dış temizliği, buharlı petek araları toz temizliği ile petekleri sökmeden temizleme yapılarak sağlıklı ısınmanız için gerekli bir hizmettir. Sararmış petekleri temizleme ile petek toz temizliği aynı katagoride değildir yani petek toz temizliği sararan peteklerin temizliği değildir.

Petek Dış Temizliği Kalorifer Petek Dış Temizlik Nasıl Yapılır?

Peteklerin dışı zamanla tozdan etkilendiği için temizlenmesi gereklidir. Tozların peteklerin ısınmasıyla birlikte ortamda uçuşması sağlığınıza zarar verdiği gibi tozlu bir peteğin görünümü de pek hoş olmaz. Bu yüzden petek dışı nasıl temizlenir bu konuda tesisatınıza danışmanızı öneririz. Peteklerin dışının temizlenmesi için profesyonel yardım almalısınız. Petekler öyle yıkama ya da silme ile temizlenmez, bunun cihazla yapılması gerekir.

Sararan peteklerin dışı nasıl temizlenir, petek tozu temizleme makinası ile sararan peteklerin temizlenmesi olası değildir. Sararan yerler pas ise bu çıkmaz ancak kir ise çıkar.

  • Petekler kuru buhar üretme özelliğine sahip petek toz temizleme cihazı ile yapılır.
  • Petekler temizlenmeden önce ihtiyaç duyulur ise petek üstlerindeki, ızgara kapakları açılarak temizlik yapılmalıdır.
  • Buharlı cihazla önce kuru buhar modunda çalıştırılıp ön temizlik yapılır.
  • Tabi en başta yazmalıydım, petek altlarında tozların toplanması için, evin kirlenmemesi için bez takılmalıdır.
  • Temizlik yapılırken kuru buhar ve sulu buhar ile temizlenen tozlar bu bezde toplanır.
  • Her petek için ayrı ayrı bu uygulama yapılır. Petek üstlerinde tabakalaşmış kirli yerlerde petek toz temizleme fırçası takılıp temizlenir ise çok daha iyi olur.
  • Bazı peteklerin boyası atmış oluyor, korozyondan dolayı pas oluyor. Bu durumlarda ısrarla servisimizden bu yerlerin oluşturduğu görüntünün ortadan kaldırılması istenmektedir. Lütfen böyle durumlarda çok ısrarcı olmayın. Çünkü gördüğünüz bu şeyler kirlilik olmayıp cihazla ortadan kaldırılamaz.
Petek Dış Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek Dış Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Peteklerin dışı nasıl temizlenir, petekler tozdan nasıl temizlenir bu konuda yardım almalısınız. Peteklerin tozlarını temizlemek için kuru buhar yöntemi kullanılmalıdır. Bunun özel bir cihazla yapılması gerekir. Cihazın yüksek basınçta püskürttüğü kuru buhar petekleri tozdan temizler. Petekler suyla temas etmediği için de paslanma gibi olumsuz etkiler oluşmaz. Petekler yeni gibi tertemiz olur.

Petek Aralarının Temizliği Peteklerin Dış Temizliği Fiyatları

Petek dış temizliği yani petek toz temizliği fiyatları petek sayısına göre verilmekte olup tek petekte olsa servis 100 TL ücret alır. 5 Petek petek toz temizleme fiyatı 250 TL civarındadır. Fiyatla ilgili burada çok kapsayıcı bilgi yazamıyorum. Merak ettiğiniz bir şey olur ise firmamızı arayıp geniş fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Evde pratik petek temizleme, makinasız petek temizleme imkanı var ise cebinizden para çıkmaz ancak istenilen temizlik yapılmış olacak mı? Profesyonel buharlı makinelerle yapılan bu hizmeti uygun fiyatlarla alarak tozlardan tamamen kurtulun.

Benzer Gönderiler: