Petek Temizliği 676 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliğinde kullanılan petek temizleme makinesi farklı fonksiyonları olan, değişik bar basıncına sahip olan modellerle üretilmektedir. Kalorifer petek temizliği için mutlaka en uygun olan kullanılarak en iyi sonuç elde edilmeye çalışılmalıdır. Elektrikli petek temizleme makinesi, tesisat kombi petek radyatör temizleme yapılırken tesisat petek radyatör içinde birikmiş kirlerin temizlenmesi için vazgeçilmezdir. Petek temizleme makinesi ile kalorifer peteklerin temizliği yapılır. En iyi petek temizleme makinesi basıncı yüksek olan cihazdır.

En iyi petek temizleme makinası denildiğinde petek temizleme makinesi modelleri arasında yüksek basınçlı makine aranmalıdır.  Sıfır petek temizleme makinesi veya 2 el petek temizliği makinesi olması çok da önemli değildir. Petek temizleme tesisat temizleme makinesi ya da  en iyi petek temizleme makinesi için basınç değeri ön planda tutulmalıdır.

En iyi petek temizleme makinası yorumları, kompresörlü petek temizleme makinası, elektrikli petek temizleme makinası ile ilgili olanlardır. Sıfır ikinci el petek temizleme makinası olması fark etmeksizin, basınç gücü  kombi tesisat yıkama makinasında olması gereken değerde olmalıdır.

Elektrikli Kalorifer Petek Temizleme Makinesi

Petek Temizleme Cihazı kirlenmiş peteklerin daha iyi temizlenmesi için mutlaka kullanılmalıdır. Sadece kimyasal ilaç ile yapılan petek temizliği amacına ulaşmaz. Peteklerin içindeki pası ve kireci temizleyen kimyasal içerideki çamurlaşma ve tortuları temizleyemez. İşlem bittikten sonra çamur ve tortular peteğin içinde kaldığından petekteki ısınma sorunu devam eder. Ayrıca temizlik sırasında suyla birlikte hareket eden çamur ve tortular kombiye kadar ulaşarak ciddi arızalara neden olabilir. Bu nedenle temizlik makine ve ilaç eşliğinde yapılmalıdır. Petek temizleme cihazı fiyatları yüksek bulunup cihaz alınmadan bu uygulamayı yapan tesisatçılardan bu hizmet alınmamalıdır.

Sıfır yeni petek temizleme makinesi, ikinci el petek temizleme makinesi, makinenin motor basıncı iyi ise çok önemli değildir.

Petek Temizleme Makinesi | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizleme Makinesi | Uzmanlar Tesisat

Petek temizleme cihazı, temizlenecek peteğin türüne ve özelliklerine uygun şekilde tercih edilmelidir. Makine deneyimli biri tarafından kullanılmalıdır. Petek temizliği sırasında banyodaki peteğe bağlanan makine çalışırken peteklerin içinde biriken ve kirlenmeye neden olan çamuru, tortuları filtresi ile tutarak dışarıya çıkarır. Tesisata verilen ilaç ise kireç ve pası temizler.

Kompresörlü Elektrikli Kalorifer Petek Temizleme Makinesi Markaları Fiyatları

Petek temizleme cihazı yıllar önce çok üretimi ve modeli olmayan ve çok pahalı cihazlardı. Günümüzde Türkiye’de farklı model ve markalarla bir çok petek temizleme makinesi üretilmekte ve satılmaktadır. Bu üretim sayesinde bize uygun olan marka model petek temizleme cihazına kolay ulaşarak temin etmekteyiz. Hak böyle olunca petek temizleme cihazı fiyatları çok farklı rakamlardan oluşmaktadır.

Yıllar önce dediğimiz zamanlarda Rothenberger, Rems gibi markalar piyasada etkindi ve fiyatları da alternatif ürün olmadığından pahalıydı.  Günümüzde yerli ürünler ve markalar olup uygun fiyatlarla satışları devam etmektedir. Bu markalar, Kammak, Er Yılmaz vb. yerli markalarda uygun fiyatlarla satışları yapılmaktadır.

Petek temizleme makinesi kaç para diye sorduğunuza her zaman şahitlik ediyoruz. Petek temizleme fiyatları için aralık vermek gerekir ise 2,500 TL – 7,000 TL aralığında fiyatlar seyrediyor desek yanlış olmayacaktır. Petek Temizleme cihazı alacaksanız makinenin garanti süresine, kaç bar basınç ürettiğine, kullanılabilir kolaylığına ve ağırlığına bakarak alın. Sahada petek temizleme cihazının taşındığı düşünülür ise ağırlığı da önemlidir. Petek Temizleme Makinesi için araştırma yaptığınızda bu hususlara dikkat ederseniz seçeceğiniz makine de iyi oalcaktır.

Benzer Gönderiler: