Petek Temizliği 522 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliği merak edilenler arasında temizliğin nasıl yapıldığı önemlidir. Bunun yanında petek türlerine göre nasıl temizlik yapılır, temizlik sırasında petekler sökülür mü gibi pek çok konu bulunmaktadır. Petek temizleme, petek nasıl temizlenir, ilaçsız petek temizleme yapılır mı başlıklarına verilecek cevaplar önemlidir.

Kombi petek temizliği merak ettikleriniz her daim kış ayı geldiğinde cevap bulmadığı takdirde yerini korur. Kalorifer petek temizliği ile merak edilenler için bu uygulamayı profesyonele yapan tesisatçı firma ile iletişime geçin.

  • Petek temizliği hakkında merak edilenler, cihazla petek temizliği kullanılarak petek nasıl temizlenir.

Tek bir noktadan cihaz tesisata bağlanarak tüm peteklere ve tesisata erişim sağlanarak petek tesisat temizliği yapılır.

  • Petek havası nasıl alınır?
  • Peteklerin üst sağ veya sol kısmında hava alma yeri vardır. Buradan hava alma aparatı ve ucu düz tornavida ile hava alabilirsiniz.

Tesisat temizliği hakkında merak ettikleriniz kombi petek temizleme servisi ile cevap bulur. Bunlar hakkında servisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz

Kalorifer Petek Temizliği Merak Edilenler, Cihazla Petek Temizliği

Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı, Petek Temizliği Merak Edilenler konusu her daim sorup, cevap almakta zorlandığınız veya güvenilirliği soru işaretlerinin doğmasına neden olan kişiler olmasın. Her işi kaynağından okumak öğrenmek daha faydalı ve isabetli olacaktır.


Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliği hakkında merak edilenler içinde bu uygulamanın neden yapıldığı da sürekli sorgulanmaktadır.  Petek temizliği peteklerin ısınmasına engel olan kirlenmenin, kanal tıkanıklığının giderilmesi için yapılır. Bu işlem sayesinde kombinin sık sık arızalanması, daha fazla yakıt harcaması da önlenmiş olur.

Petek Nasıl Temizlenir?

Cihaz tesisata bağlanarak önce bütün tesisat ve peteklerde bulunan kirli su boşaltılır. Sonraki aşamada ise ilaçlı uygulamaya geçilir. Bütün petekler ilaçlı su ile tek tek yıkanarak petek temizliğine devam edilir. Bu aşamadan sonra da ilaç ve cihazla çözülen kirli katmanlar sıvılaşmış şekli ile tesisat dışına alınır. Bundan sonra da temiz su tesisata ilave edilir, petek havaları alınır, petek ısı ayarları yapılır.

Petek temizliği hakkında merak edilenler arasında temizliğin nasıl yapıldığı ön sıralardadır. Alüminyum ve döküm petekler nasıl temizlenir, nelere dikkat edilmeli, bunların hepsi önemlidir. Döküm peteklerde kanallar daha geniş olduğundan tıkanıklığın temizlenmesi için alüminyum peteklerde de narin kanal yapısı nedeniyle dikkatli olunması gerekir. Ayrıca petekleri yerinden sökmemek için cihazla ve ilaçla temizliğin yapılması gerekir.

Petek Temizliği Merak Edilenler | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliği Merak Edilenler | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliği Kaç Para?

Petek temizleme fiyatı petek sayısına göre değişmekle beraber ortala 5 petek için petek temizleme ücreti 200 TL civarındadır.(2018) Petek Temizliği Merak Edilenler başlığı altında en çok belki de fiyat hususu merak edilmektedir.

Petek Temizliği Yapılırken Kombi Bakımı da Yapılır mı? Kombi Petek Temizleme Servisi

Kalorifer petekleri temizlenirken kombi bakımı yapılmış olmaz, kombi bakımı kendi başına ayrı bir hizmet kanalıdır. Kombi bakımı için kombi servisini çağırmalı veya bu sadece bu işi yapan kişileri çağırarak bu hizmeti alabilirsiniz.

Petek Temizliğini Ne Zaman ve Kaç Yılda Bir Yaptırmalıyım?

Petek temizliğini kış gelmeden önce yaptırmanızda fayda vardır. Kış gelip kapıya dayanınca hem istediğiniz vakit hizmet alamazsınız hem de daha pahalı olabilir. Birde kış ayına girmeden hemen önce kalorifer tesisatında veya kombide bir arıza var ise ortaya çıkar.

Kullanımınıza göre ortalama yılda bir defa  petekleri temizletmeniz tesisatın ve peteklerin daha uzun süre hizmet vermesine yardımcı olacaktır.

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır? | Uzmanlar Tesisat

Evde Petek Temizliğini Yapabilir miyim?

Evde kendi çabanızla petek temizliği yapmanız cihaz ve ilaç olmadığından mümkün olmamaktadır. Sizlerin yapacağı şey ancak kalorifer tesisatında dolaşan kirli suyu boşaltıp yeni su ilave etmek olacaktır.

Petek Temizliğinde Cihaz ve İlaç Neden Gereklidir?

Kalorifer peteklerinin temizliği kombi petek temizleme veya petek temizleme tesisat temizliği işi makine olmadan yapılmamalıdır. Kalorifer tesisatı temizliği için makineyi gerekli kılan sisteme çöken veya yapışan kirlerin temizlenmesi için gereklidir.

Petek temizleme hizmetleri, kombi bakımı tesisat yıkama işleminin gerekliliği artık tartışılmaz bir iştir. Kalorifer petek kanallarında ve tesisat boru yüzeylerinde kirliliğe dayalı oluşan çamurlu yapının eritilmesi için gereklidir. Eğer ilaç ve cihaz olmaz ise bu yapı temizlenemediğinden peteklerdeki ısıtma sorunu devam eder. Petek Temizliği Merak Edilenler başlığı altında paylaştığımız bu yazıyı beğendiyseniz lütfen yorum veya beğeni bırakın.

Benzer Gönderiler: