Petek Temizliği 1115 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliği yaptırdım kombi arızalandı, diyenler olabilir. Ancak petek temizliği için doğru servisi tercih ederseniz bu tür şikayetlerde bulunma durumunuz olmaz. Çünkü petek temizliği gerektiği gibi yapılırsa kombinin ömrünü de uzatır, daha sağlıklı çalışmasını da sağlar. Petek temizliği yaptırdıktan sonra hissedilir derecede ısı artışı olur mu sorusuna olumlu cevap verilir. Kimyasal ile petek temizliği yaptırmadan önce ısınmayan petekler petek temizliği yaptırdıktan sonra fark edilir decede ısınacaktır.

Petek temizliği kombi tesisat bakımı yaptıranlara “Petek temizliği yaptırmalı mıyım,” diye sorabilirsiniz. Petek temizleme işe yarıyor mu, petek temizliği faydalı mı net öğrenebilirsiniz.

İlaç olmadan cihaz olamadan yapılan iş petek temizleme yalanı olup faydasını göremezsiniz. Petek temizleme şikayet sebeplerinden biri budur. Petek temizleme şikayet var ise genelde işi bilmeyen sahtekarların yaptıklarından dolayı olumsuz durumlar ortaya çıkar. Petek temizliği yapılırken kombi ile petek arası bağlantısı kesilir, petek kombi bakımı profesyonelce yapılır.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı Kombi Ses Yapıyor

Bahsi geçen durumla ilgili şikayetler her daim duyduğumuz ve kaynağı farklı nedenlere dayalı olan bu arızayı yaşamamak için doğru tesisat servisini seçmek en iyi yöntem olacaktır. Makine ile petek temizliği yaptırdırdığınız da, petek temizleme cihazının içine koyulan ilaç, petek temizliği fiyatlarında da etkendir.

 Kombi arıza veriyor ise aşağıda kombi arıza sebeplerine değinelim.

  • Kombi ve tesisatın bağlantısı kesilmeden petek temizliği yapılırsa kullanılan temizleme kimyasalı kombinin parçalarına zarar verebilir. Bu neden en başta dikkat edilmesi gereken bu uygulamayı yapan kişinin dikkat etmesi gereken bir durumdur.
  • Petek temizliği yaptırdım kombi arızalandı yakınmasının olası nedenleri arasında kombinin eski olması olabilir.
  • Temizlik sonrasında sıcak suyun sirkülasyonu daha seri olacağından kombinin oksitlenmiş parçaları bundan olumsuz etkilenebilir.
  • Temizlik sonrası kombinin arızalanmasında kombi filtresinin temizlenmemiş olması,
  • Petek havalarının alınmamış olması,
  • Su basıncının yeterli olmaması,
  • Doğalgaz vanasının kapalı olması gibi nedenler etkili olabilir.

 Kombi arızasının petek temizliği ile ilgisinin olup olmadığını nasıl anlarım?

Petek temizliği yaptırmak isteyenlerin kombi arızası ile karşılaşmamak için petek temizliğini güvenebilecekleri bir servise yaptırmalarından yarar vardır. Daha düşük fiyat uygulayan servisi tercih ederek daha büyük masrafların altına girmemelisiniz. Petek temizleme servisinin kullandığı yöntemi, kullandığı temizleme kimyasalını, ustalarının deneyimi kısaca her şeyi sorgulamalısınız.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı

  • Kombi çok eski ise bu durumda petek temizliği yapıldıktan sonra arıza oluşur ise ve her şey usulüne göre yapılmış ise burada petek temizleme servisinin kabahati yoktur.
  • Petek temizliği yapan firma kombi ile bağlantıyı tamamen kesip petek temizliğini yapıyor ise burada kullanılan ilaç kombi içerisinden geçmeyeceği için kombi arızasını petek temizliğine bağlamayın.
  • Ara ara arızalanan kombi petek temizliği sonrası tekrar arıza yapar ise burada petek temizliği servisinin bir ihmali olup olmadığına bakılır. Direkt petek temizliği yapıldıktan sonra arıza oldu diye baskı yapılmaması gereklidir.

Petek temizleme işe yaroyor mu, petek temizliği yaptıran var mı, kalorifer petek temizleme sıvısı, petek temizleme yorumlarına bakılıp fikir edinilebilir.

Bu konu çok hassas olup karşılıklı anlayış içerisinde ele alınmalı samimi davranıp hata ne ise durum net ortaya konulmalıdır. Çünkü, daha önce kombi arızası olan kişiler petek temizliğini yaptırdıktan sonra kombimi bozdunuz deyip huzursuzluk çıkarmaktadır. “Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı” başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: