Petek Temizliği 531 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek tesisat temizleme kombi petek tesisat temizleme işinde flexseal kimyasalı kullanmaktayız. Petek temizleme işlemleri, kalorifer tesisat temizleme petek yıkama işlemleri kolay olmayıp evde yapılan petek temizleme çabası ile aynı şey değildir. Evde petek temizleme nasıl yapılır sorusunun da cevabı, kalorifer peteklerinden pis suyu boşaltıp temiz suyu doldurmaktır desek yanlış olmaz. Petek içi temizleme, kalorifer tesisat temizleme işi ilaçlı makineli petekleri sökmeden yapılan profesyonel iştir. Yani petek temizlemek için  makine ilaç olmazsa olmazlardandır.

Kışın en verimli şekilde ısınmak isteyenler petek tesisat temizleme yaptırmayı ihmal etmemelidir. Kalorifer tesisatında ısınmada petekler kombi kadar önemli bir işleve sahiptir. Kalorifer petek temizleme, tesisat yıkama, petek bakımı, petek tesisat temizleme hepsi aynı hizmet olup farklı isimlerle ifade edilebilmektedir. Petek tesisat kalorifer temizliği evde petek temizleme uygulaması ile pratik yapıldığı sanılır ancak bu uygulamada ilaç ve cihaz olmadığından eksik yanı fazladır.

Kombi bakımı ve petek temizliği hizmetini profesyonel su tesisatçı firmalar bu işi çok daha bilinçli yapar. Kombi petek temizliği yani petek temizleme işi için profesyonel uygulama gerektiği aşikardır. İstanbul petek temizliği kombi tesisat yıkama servisi, petek temizliği kombi tesisat bakımı ve petek temizleme işini profesyonelce yapar. Su tesisatçı firma ilaçlı cihazlı petek temizliğini daha kapsamlı yapar. Petek temizliği kalorifer tesisat temizleme ve petek yıkama yaptıracaksanız tesisatçı firmayı tercih edin.

Petek Tesisat Temizleme ve Kombi Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek tesisat temizliği yapılmasının temel amacı, kalorifer peteklerinde oluşan tıkanıklığı gidermek ve tesisat borularının temizlenmesi ile maksimum ısı sağlanması amaçlanır. Petekle, kombi çalıştığı zaman ısınmıyorsa bu peteklerin kirlenmiş olduğunu gösterir. Petek temizliği yapılmadığı takdirde ısınma sorununu çözümleyemezsiniz. Kombinizi yüksek ayarda çalıştırmanız bile yeterli gelmez. Aksine kombi çok zorlandığı için arıza verebilir. Bu kombinin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca gereksiz yere daha fazla yakıt tüketmiş olursunuz. Buna rağmen petekler ısınmadığı için ortamı ısıtamaz. Petek temizliği, kalorifer tesisat temizleme, petek yıkama, kombi petek tesisat temizleme bu açıdan önemlidir.

  • Kombi arıza verme olasılığı artar ve sık sık arıza vermeye başladığından da kombi içerisinde önemli parçalar zarar görebilir.
  • Kalorifer petek kanalları tıkanır ve kombiden gelen sıcak su petek kanallarında dolaşımda bulunamaz hale gelir. Böyle olunca sıcak su peteğin her kanalında giremediği için peteğin yarısı sıcak yarısı soğuk bir hal alır.
  • Kalorifer tesisatında olan çamurlu suyun boru çaplarını daraltmaya başlaması ile borunun taşıdığı su debisi azalır. Bu durumda sıcak su debisi azalınca peteklere ulaşan sıcak su debisi de azalacak. Peteklerde ısı iyice düşmeye başlayacaktır.
  • Yakıt faturalarımız ısınamadığımız halde yüksek gelmeye başlayacaktır. Kombi sürekli çalışarak petekleri ısıtmaya çalıştığından bir türlü ekonomik moda geçemediğinden yakıt tüketimi fazla olacaktır.
Petek Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek tesisat temizliği için servisimizden destek alabilirsiniz. Kış gelmeden hem kombi bakımını hem de peteklerin bakımını yaptırabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ve Kalorifer Tesisatı Nasıl Temizlenir?

Kalorifer tesisat temizleme, kombi bakımı ve petek temizliği ve doğalgaz petek temizleme işinin basınçlı makine olmadan yapılmayacağı bilinmelidir. Peteklerin kirlenmesine neden olan çamurlaşma, kireçlenme gibi atıklar petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı yardımıyla tesisattan temizlenir. Bu işlem için ustalarımız sadece banyo peteğini sökerek cihaza buradan tesisata bağlar. Diğer petekler ve kombi sonrası bütün kalorifer tesisatı da bu sayede tek noktadan  temizlenir.

 Petek temizleme makinası ve kombi petek temizleme kimyasalı kalorifer tesisatına ve peteklere yapışan kirli tabaka sıvılaştırılarak tesisat dışına çıkarılır. Petek temizleme makisanız, ilaçsız petek temizleme uygulaması sadece eski tip demir tesisatlarda uygulanır. Petek tesisat temizliği sonrasında kombinizi çalıştırarak sağlıklı, yüksek ısı ile ısınmaya başlayabilirsiniz.

Makinesiz petek temizleme ibaresi evde petek temizleme nasıl yapılır sorusuna cevaptır. Çünkü, profesyonel uygulamalarda ilaçlı cihazlı temizlik yapılır. Evde imkan olmadığından makinesiz petekler temizlenmeye çalışılır yani kalorifer tesisat suyu boşaltılıp doldurulur. Petek tesisat temizleme uygulaması her daim profesyonel yöntemlerle petekler sökülmeden yapılmalıdır.

Benzer Gönderiler: