Petek Temizliği 605 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 5,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekleri ısınmayan kişilerin en fazla endişe duyduğu konu petekleri sökmeden petek temizleme yapılır mı oluyor. Çünkü peteklerin sökülmesi, yeniden yerine takılması uzun ve meşakkatli bir işlemdir. Peteklerinizi sökmeden temizlemenin yollarını biliyorsanız işler kolay bir hal alacaktır. Evde petek temizliği yapma yöntemi, petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız gibi soruların cevaplarını uzmanından öğrenerek hizmet hakkında detaylı bilgi almak elbette mümkündür.

Evde petek temizliği için peteklerin sökülmeden, petekleri temizleme makinesi kullanılarak, kalorifer petek temizliği için pratik işlem yapılır. Petekleri sökmeden kendim nasıl temizlerim derseniz bunun için petek temizleme makinesi olması gerektiğini ifade edelim. Peteklerin sökülüp temizlenmesi, profesyonel doğalgaz petek temizleme yöntemleri arasında değildir. Eski tip petek temizleme uygulamalarında rastlanan bir iş olan bu şu an için uygulamada yoktur.

Evde petek temizliği ile petek içine çöken çamurlu kalıntıyı  petekleri cihazla temizleyen tesisatçı gibi temizleyemezsiniz. Kalorifer peteği temizleme işi sanıldığı gibi peteklerin sökülüp temizlenmesi ve yerine takılması şeklinde değildir.

Peteklerinizi sökmeden temizlemenin yolları, evde petek temizliği yapma yöntemleri ve petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız sorularının cevap bulması ile olur. Petekleri sökmeden temizleyen firmaya petekler nasıl temizlenir ve evde kalorifer peteği temizleme yöntemlerini sorabilirsiniz.

Petekleri Sökmeden Petek Temizleme Kalorifer Peteği Temizleme Nasıl Yapılır?

Isınma sorunu olan peteklerin kirlendiğini hemen herkes anlayabilir. Günümüzde petek temizliği son derece kolay şekilde yapılmaktadır. Petekleri sökmeden petek temizleme yapılır mı diye endişe etmenize gerek yok. Petekler sökülmeden sadece banyo peteğinden çalışılarak bütün petekler temizlenebilir. Petekleri sökmeden petekleri temizliyoruz bu iş için kullanılan yöntemde peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Bunun için ısınmayan petekleri temizletmeyi ertelememelisiniz.

Kalorifer peteğin iç temizliği,  evde kalorifer peteği temizleme, evde pratik petek temizleme, makinasız petek temizleme uygulamasını profesyonel tesisatçılardan almanız fayda sağlayacaktır.

Petekleri sökmeden petek temizleme yapılır mı, diye soran müşterilerimize bu konuda tedirgin olmamalarını her zaman belirtiyoruz. Firmamızın kullandığı cihazla kimyasalla petek temizliği yönteminde peteklerin sökülmesine ihtiyaç duyulmadan petekler temizlenmektedir. Bu temizlik uygulamasında banyo peteğine bağlanan cihaz çalışırken tesisata ilaç verilir. İlaç suyla birlikte petekleri ve tesisatı dolaşarak kireç ve pası söker. Cihaz ise peteklerin içinde biriken çamuru, atık maddeleri toplar ve dışarıya alır.

Petekleri Sökmeden Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petekleri Sökmeden Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

  • Banyoda havlupan var ise havlupan yerinden sökülerek cihaz buradan kalorifer tesisatına ve peteklere bağlanmış olur.
  • Bu bağlantı yapıldıktan sonra hiç bir yerden işlem yapmadan cihaz aracılığı ile bütün tesisat ve petekler ilaçla tek tek temizlenir.
  • Cihazla önce petek ve tesisatta sürekli dolaşır vaziyette olan çamurlu su temizlenir. Bu aşamadan sonra ilaçlı temizliğe geçilir.
  • İlaçlı temizlikte bütün petekler vanalarından kapatılır sadece bir petek açık bırakılır.
  • Açık bırakılan petek cihaz ve  ilaçlı su ile iyice yıkanır. Bu şekilde tüm petekler tek tek yıkanır.
  • En son kalorifer peteklerinde ve kalorifer tesisatında katı halde olan kirli tabaka ilaçla sıvılaştırılarak dışarı alınır. Bu işlem tam olarak gerçekleştikten sonra bütün kirli ve çamurlu su temizleninceye kadar şebeke suyu ile sistem sirküle edilir.
  • Bu aşamada bittikten sonra sisteme temiz su doldurulur. Petek havaları alınır, petek vanalarından reglaj ayarları yapılır.

Doğalgaz peteği temizleme, petekleri sökmeden yıkama ve kalorifer peteğin iç temizliği uzman tesisat firması tarafından yapılır. Evde pratik petek temizleme içinde yine tesisat firmasından yardım almanız gerekir.

Kalorifer Petekleri Sökmeden Kalorifer Peteği Temizliği Kaç Para

Evde petek temizliği petek borusu temizleme ya da eski kalorifer petekleri temizleme işi kirli suyun boşaltılmasından öteye geçmez. Profesyonel petek temizleme makinesi ile kalorifer borularının temizliği, kombi petek temizliği ise olması gereken uygulamadır.

Kalorifer petekleri sökülmeden pratik uygulamaya imkan veren cihaz ve ilaçlı temizlik fiyatı 100 metrekare bir daire için 300 TL civarındadır. Fiyat alırken petek temizleme fiyatı piyasada var olan fiyatın çok alında veya üstünde olmamalıdır. Eğer çok ucuz fiyat buldum diye sevinip petek temizliğini bu kişiler yaptırırsanız mağdur olma olasılığınız yüksektir. Petekler sökülmeden petek temizleme uygulamasını uzmanından alın kış boyunca rahat edin. Bilin ki, makinasız petek temizleme, kalorifer petek temizliği radyatör temizliği yapılması olası değildir.

Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği artık profesyonel tesisatçılar tarafından pratik uygulamalar ile yapılmaktadır.

Benzer Gönderiler: