Petek Temizliği 459 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Günümüzde petekleri temizleten var mı diye sorarsak kalorifer ile ısınanların pek çoğunun bu hizmeti almış olduğunu görebiliriz. Petekleri temizletmem gerekli mi, kombi petek temizliği ya da petek ve tesisat temizliği ilaçlı makineli en ez 2 yılda bir yaptırılmalıdır. Kalorifer peteği temizliği ne işe yarar derseniz? Kalorifer petek kanallarındaki tıkanıklık giderilir ve sıcak su rahatça bu kanallara girer.

Petek temizliği son yıllarda oldukça talep gören bir uygulamadır.  Siz bu petek temizliğini denediniz mi, petek temizliği tasarruf sağlar mı, petek temizliği işe yarar bir yöntem midir?  Petek ve tesisat temizliği, petek temizletmek işe yarar mı, petek temizliği yaptıran var mı sorularının cevabını bu hizmeti alandan alırsanız çok daha isabetli olur.

Burada biz bu sorulara kısa kısa cevap verelim.

  • Kalorifer peteği temizlenir mi? Evet ilaçlı cihazlı temizlenir.
  • Petek temizliği yaptırmak gerekli mi?  Evet petek temizliği gereklidir.
  • Petekler temizlenmediğinde kombiye zararı var mı? Evet, kalorifer tesisatında katılaşan sıvı kombi parçalarına zarar verir.
  • Kalorifer petek temizliği ne işe yarar veya petek temizliği işe yarıyor mu? Petek temizliği ile fatura da tasarruf sağlanır ve kombi daha uzun ömürlü olur.
  • Kombi petek temizleme ne işe yarar? Kombi bakımı ile kombi ömrü daha uzun olur.
  • Kalorifer peteklerinin temizliği kaç yılda bir yapılır? Kalorifer petek temizliği en geç 2 yılda bir yapılmalıdır.

Petek ve tesisat temizliği yaptırmak petek temizletmek işe yarar mı sorusunun cevabı kafanızda evet ise petek temizliği yaptırırsınız. Bunun içinde  petekler temizlenmeli mi, petek temizliği gerekli mi gibi sorulara yanıt aramaya başlarsınız. Petek temizliği olayını denediniz mi sonucu ne oldu peteklerde ısı artışı oldu mu gibi soruları bu hizmeti alan birine sorduğunuzda net bir cevap alırsınız.

Petek Temizliği Gerekli mi? Kalorifer Peteği Temizlenir mi?

Petek temizliği yaptıranların bu kararı almasındaki en önemli etken peteklerdeki ısınma sorunudur. Peteklerin ısınmaması kirlenmiş olmalarından kaynaklanır. Petek temizliği yaptıran var mı, diye sorduğumuzda kombi kullanan hemen herkesin artık bu işlemi yaptırmaya başladığını görmekteyiz. Çünkü zaman içinde peteklerde oluşan tıkanıklık ısı kalitesinin düşmesine neden olur. Ayrıca ortam ısınmadığı gibi yakıt giderleri de artar. Bu yüzden insanları petek temizliği yaptırmaya iten önemli sebepler ortaya çıkmış olur.

Petek temizliği yaptıran var mı, bu işlemi yaptıranlar ne kadar kolay olduğunu da görmüştür. Peteklerin ısınmamasına neden olan kirlilik petek temizliği sonrası etkisini kaybetmektedir. Banyo peteğinden çalışan ustalar makine ile kimyasallı petek temizliği yaparak kalorifer tesisatını eski verimli durumuna getirirler. Bu hizmeti alanlar ne kadar zahmetsiz olduğunu da görmüş olurlar.

Petekleri Temizleten var mı | Uzmanlar Tesisat

Petekleri Temizleten var mı | Uzmanlar Tesisat

  • Kalorifer petek temizliği yaptıran kişi size en gerçekçi bilgiyi veren kişi olacaktır. Fakat bu hizmeti yanlış kişilerden aldıysa bu hizmeti size tavsiye etmeyecektir. Çünkü aldığı hizmet hakkıyla yerine getirilmemiş olduğundan sonuç istenilen düzeyde olmayacaktır. Cihaz ve ilaçla petek temizliği yapılmalı ve 5 petek için ortalama 45 dk süre ayrılmalıdır.
  • Isınma sorunu olduğunda kurumsal tesisat firmaları ile iletişime geçerek hizmet alan kişilerden alacağınız fikirler sizin bu hizmeti alıp almamanızda etkili olacaktır.
  • Kalorifer petekleri temizleten var mı diye sorduğunuzda petekleri neden temizlettiklerini ve petek temizliğinin ne kadar sürede ne ile yapıldığını sorun. Sonra da sonuç hakkında bilgi alırsanız öncesi sonrası durum karşılaştırması daha sağlıklı yapılacaktır.

Tesisat temizliği sorunu çözer mi, petek temizliği yapılmalı mı ve kombi petek temizliği için hangi firmadan hizmet almalıyım. Bunların cevabı Uzmanlar Tesisat firmasında saklıdır.

Hangi Durumda Petek ve Tesisat Temizliği Petek Temizliği Gerekli Olur?

Petek temizliği yaptırmak istiyorum, petekleri temizletmek gerekir mi ya da  petek temizliğinin faydası var mıdır sorulan sorular arasındadır. Kalorifer peteği temizletmek fikri kış gelip te soğuklar hissedilince ortaya çıkar.

Kombi yükse derecede yanıyor ama petekler ısınmıyor ise petekler tıkanmıştır. Peteklerde ısıtma sorunu olduğunda peteklerin üstlerinin mi yoksa petek altlarının mı soğuk kaldığına bakılarak petek temizliği gerekliliğine karar verilebilir. Petek altlarında soğukluk var ise petek temizliği gerekli iken peteklerin üstleri soğuk ise petek havası alınarak sorun ortadan kaldırılır. Çözüm yolu belirlendikten sonra petek temizliği gerekli olduğuna karar verildikten sonra petek temizliği yaptırılır. Birde şunu belirtelim ki, petek temizliği en geç 2 yılda bir defa yaptırılması kombi ve kalorifer tesisatının ekonomik ömrü için gereklidir.

Petek temizliği gerekli mi, petek temizletenler, petek temizleme yorumlarını paylaşsalar bu hizmeti alacaklar için daha sağlıklı referans olacaktır. Petek temizliği kombi tesisat bakımı için tesisatçı firma Uzmanlar Tesisatı seçin ısınma garantili hizmet alın.

Benzer Gönderiler: