Petek Temizliği 479 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Radyatör petek temizliği için en iyi petek temizliği uygulaması olan makineli ilaçlı  kalorifer peteği temizleme işlemi yapılmalıdır. Doğalgaz peteği temizliği, kalorifer petek tesisatı temizliği evde yapılmaya çalışılıyor ama inanın ilaç ve makine kullanılmadığı için yeterli olmuyor. Petek temizleme kimyasalı olmadan makine olmadan kalorifer petek temizliği evde nasıl yapılır ve ne derecede etkili olur. Bunu evde yapanlar ve sonradan tesisatçıdan ilaçlı cihazlı hizmet alanlar iyi bilir.

Evde petek radyatör temizleme, evde kalorifer peteği temizliği veya radyatör temizleme işi kapsamlı yapılamaz. Kalorifer petek temizliği ve radyatör petek iç temizliği için makine ve ilaç olması gereklidir. Sadece kombi bakımının yapılması sağlıklı ve verimli şekilde ısınmanızı sağlamaz. Peteklere de aynı özeni gösterip yıllık periyodik bakımını yaptırmalısınız.

Petek temizliği kombi tesisat bakımı, radyatör ve petek temizliği, kalorifer peteğin iç temizliği, kombi kalorifer temizleme gibi farklı isimler altında ifade edilen bu uygulama her kış yaptırılmalıdır. Her yıl yaptırılamıyor ise 2 yılda bir kalorifer petekleri temizlenmelidir.

En iyi İstanbul petek radyatör temizliği firması, İstanbul petek temizliği, petek temizliği ile kombi tesisat bakımı yaptırın kışı sıcak geçirin. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra kalorifer petek iç temizliği nasıl yapılır sorusuna somut cevap bulmuş olursunuz. Radyatör ve petek temizliği makinesiz petek temizleme uygulaması ile değil ilaçlı cihazlı uygulama ile yapılmalıdır.

Radyatör Petek Temizliği Neden Yapılır?

Radyatör petek bakımı ısınmanın tasarruflu şekilde yani az yakıt tüketip iyi  şekilde ısınabilmek yapılır. Sadece kombinin sağlıklı çalışması ısınmanın kaliteli olmasını sağlamaz. Aksine petek bakımı ihmal edilir ise kombi sık sık arıza verir, ömrü kısalır. Ayrıca petekler ısınmadığı için evinizi ısıtmak ta hayal olur. Yakıt giderleri ısınmamanıza rağmen artmaya başlar. Bu nedenle radyatör petek temizliği düzenli aralıklarla yaptırılması önerilir. En iyi İstanbul petek temizleme firmaları, evde kalorifer peteği temizleme işini petekleri sökmeden temizleme yöntemini kullanarak yaparlar.

Radyatör Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Radyatör Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

 • Yapılan radyatör petek temizliği ile yakıttan tasarruf edilir.
 • Kombi arıza vermeden çalışır ve arıza verme olasılığı düşer ve bu sayede kombinin ekonomik ömrü uzar.
 • İyi ısınır az ödersiniz, kış ortasında soğukta kalmadan sorun yaşamadan bir kış geçirirsiniz.
 • Kalorifer tesisatında her hangi bir sorun var ise petek temizliği sırasında bu da tespit edilmiş olur.
 • Radyatör petek bakımı ile faturalar daha düşük gelmeye başlayacağı için kış ayında çok yüksek faturalar ile karşılaşmazsınız.
 • Peteklerde oluşan tıkanıklık zamanında giderilmediği takdirde paslı, çamurlu bu tabakanın sonradan yapılacak temizlik ile ortadan kaldırılması daha da zorlaşır. Zamanında petek temizliği yapıldığında hem arıza oluşumunun önüne geçer hem de hem kalorifer tesisat borularında hem de petek kanallarında  oluşacak kirli tabakanın önüne geçersiniz.

Kombi Tesisat Bakımı ve Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

kalorifer petek tesisat temizliği, tesisat radyatör temizliği veya eski tip kalorifer temizleme işi basınçlı makine ile yapılmalıdır. Bu bakım işlemi düşündüğünüz kadar zahmetli değildir. Evinizdeki bütün peteklerin temizliği banyodan tek noktadan cihaz bağlanmak sureti ile yapılır. Makinesiz petek temizleme yaptırmayın, eğer kalorifer tesisatı eski tip demir boru ise bu uygulama yapılır. Peteklerin kirlenmesine neden olan çamur kalıntısı, tortu ve kireçlenme tamamen cihaz ve ilaçla yapılan uygulama ile  temizlenmiş olur. Banyo peteğine bağlanan petek temizleme makinesi ile kimyasallı temizlik işlemi yapılır. Bu yöntemle kombiye en uzak olan petek bile rahatlıkla temizlenir.

 • Cihaz ve ilaç olmadan bu uygulamayı yapmak çok fayda vermeyecektir.
 • Radyatör petek temizliği petekler sökülmeden etraf kirletilmeden yapılır.
 • Uygun bir noktadan cihaz kalorifer tesisatına bağlanır ve buradan önce cihazla tesisatta oluşan kirli su alınır.
 • Sonra ilaçlı uygulamaya geçilerek bütün petekler cihaz ve ilaçla tek tek yıkanır.
 • Bu aşamadan sonrada ilaç ve cihazla çözülen kirli paslı tabaka tesisat dışına çıkarılır. Tesisata temiz su ilave edilir sistem çalıştırılır.

Petek temizleme yalanı diye sosyal ağda gereksiz bir sürü yazı görmekteyiz. Petek temizliğinin neden ve nasıl yapıldığını dahi bilmeyen bir sürü insan kolayca bu konu hakkında yazmaktadır.

Evde radyatör temizliği kolay ve pratik nasıl yapılır diye çok sorulan bu soru için kısmi temizlikten öteye geçmeyen bir uygulama olduğunu söyleyelim. Çünkü, evde imkanlar kısıtlı cihaz yok ilaç yok sadece kalorifer tesisat suyunu boşaltıp yeniden doldurmayla bir fayda sağlanmaz. Oysa uygun petek temizliği fiyatları ile yılda bir defa bu uygulamayı profesyonel tesisat firmalarından alabilirsiniz. Kalorifer tesisatı ile ısınmayı tercih edenler radyatör petek temizliği yaptırmayı da ihmal etmemelidir.

Radyatör petek temizliği için servisimizden randevu alabilirsiniz. Petek temizliği fiyatları için petek temizleme yorumları için bilgi edinmek çok kolay.

Benzer Gönderiler: