Petek Toz Temizliği 252 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Çatalca petek toz temizliği ekibi hem kalorifer petek iç temizliği hem de petek arası toz temizleme işini yapar. Bu uygulamalar profesyonel makineler ve tecrübeli ustalar ile yapar.

Çatalca petek toz temizliği hizmeti veren firmamız petekleri kuru buhar ile temizlemektedir. Peteklerin üstünden baktığınızda toz temizliğine ne kadar ihtiyacı olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Petek ızgaraları ulaşılamayacak bir yerde olduğundan tozları normal şekilde temizlemek olanaksızdır. Bu nedenle profesyonel yardım almanızda yarar vardır.

Evde bu işi yapmaya çok çalışan insan olup genelde sınırlı temizleme yapıldığına çok şahit olduk. Sonradan bizi arayıp ben evdeki petek ızgara aralarında oluşan tozları temizledim ama ulaşmadığım yerler kaldı ne yapmalıyım? Bu soruya verdiğimiz cevap bu işin tam olarak yapılabilmesi buharlı basınçlı makineler ile yapılaması gerektiğidir.

Çatalca Petek Toz Temizliği Nedir?

Petek iç temizliği kadar önemli olan petek toz temizliği peteklerin dış yüzeyinde özellikle ızgaralarında birikmiş olan tozların temizlenmesi için yapılmaktadır. Bu tozlar temizlenmediğinde ısının etkisiyle yanar ve kötü kokmaya başlar. Tozlar ısıyla hareketlendiğinden evinize yayılır ve mecburen tozları solumaya başlarsınız. Sağlığınızı riske atmamak ve petek tozlarının temizlenmesi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Çatalca petek toz temizliği yapan tesisatçı petek aralarında oluşan tozların temizliğinin ne kadar önemli olduğunu her fırsatta ifade etmektedir. Petek aralarındaki tozlar hem koku yapar hem de alerjik hastalıklara zemin hazırlar. Bu açıdan peteklerin içine eğilip bakılarak petek aralarındaki tozlanma ne düzeyde görmekte yarar vardır. Eğer aşırı kir, toz var ise mutlaka bu kirlilik temizlenmelidir.

Çatalca Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çatalca Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Çatalca Petek Toz Temizliği Nedir Nasıl Yapılır?

Çatalca petek dışı toz temizliği, kuru buhar püskürterek petek ızgaralarının üzerindeki tozlar temizlenmesidir. Ustalar petekleri sökmeden kuru buhar püskürten cihazla tozları temizlemektedir. Tozların etrafa yayılmaması için de peteğin alt kısmına tek kullanımlık bir bez takılır. Peteğin üst tarafından buharlı makine ile temizlik yapılırken temizlenen tozlar ve kirler petek altında takılı bezlerde toplanır. Profesyonelce yapılan temizlik işleminde etraf kirlenmez ve petek araları tam olarak temizlenip dezenfekte edilir. Bu temizlik sayesinde kış ayı geldiğinde petekleri ısınmak için açtığınızda peteklerden koku gelmez. Peteklerdeki tozların yanması ile duvarlarda ve perdelerde oluşan is ortadan kalkar. En önemlisi de tozlar uçuşmaz ve solunum yolu ile bizleri hasta etmez. Sonuç sağlıklı ısınma gerçekleşir. Çatalca petek toz temizliği ekipleri ile bu uygulamayı yaptırın kışı sağlıklı ve sıcak geçirin.

Benzer Gönderiler: