Petek Toz Temizliği 232 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gaziosmanpaşa petek toz temizliği servisi yaptığı uygulamayı profesyonelce yaptığı için etraf kirlenmez. Petekleri sökmeden buharlı petek dışı toz temizleme makinesiyle  radayatör petek tozu temizlemeyi  yaparız. Gaziosmanpaşa petek toz temizliği servisi, petek araları toz temizliğini olması gerektiği gibi yapar.

Kış gelmeden hem petek tesisat iç temizliğini hem de petek arası toz temizliğini  ihmal etmemelisiniz. Bu işlemi mevsim fark etmeden her zaman yaptırabilirsiniz. Ancak kış girmeden petekleri açmadan  yaptırısanız, daha sağlıklı bir ortamda ısınma şansını yakalarsınız.

Gaziosmanpaşa Petek Toz Temizliği Nedir?

Petek toz temizliği petek ızgara aralarında biriken toz yumaklarının buharlı makineyleyle temizlenmesidir. Gaziosmanpaşa petek temizleme servisiyle tek elden iki hizmeti almak size fayda sağlayacaktır. Bu hizmetlerden birincisi, kalorifer petek arası toz temizliğidir. Bu işlemle peteklerin ızgara aralarında biriken tozları, kirleri temizleriz. Peteklerin dış yüzeyini her zaman siler temizleriz. Ancak üstten baktığınızda görünen petek ızgaralarını temizlemek mümkün olmaz. Petekleri suyla yıkayamayacağımız için bu bölgede tozlar birikir. Petekler ısındığındayda havaya uçuşan tozları solumak zorunda kalırız. Sağlığımız için riskli olan bu sorunu petek toz temizliğiyle çözümleyebiliriz.

Gaziosmanpaşa Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Gaziosmanpaşa Petek Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bu hizmetin ikincisiyse petek tesisat için yıkama temizleme işidir. Bu işlemde makine kullanarak kombi sonrası bütün kalorifer tesisatı ve petek içlerindeki kirliliği temizleriz. Bu sayede sıcak su sirkülasyonu tam olarak sağlandığı için ısınma tam olarak gerçekleşir. Gaziosmanpaşa petek toz temizliği servisiyle hem petek tesisat iç hemde petek arsı toz temizliğini yaparız.

Gaziosmanpaşa Petek Toz Temizliği Nasıl Yaparız?

Buharlı petek temizleme yapmak için kuru buhar püskürten cihaz kullanırız. Petekler yerinden sökmeden temizleriz. Her peteğin altına tek kullanımlık bir bez takarız. Daha sonra kuru buharla petek ızgaralarındaki tozlar temizleriz. Temizliği yaptıktan sonra tozlar petek altındaki tek kullanımlık bezde toplanır. Bu sayede petek  tozları etrafıda kirletmemiş olur.

Petek arası toz temizliğini makinasız yapmak olanaksızdır. Makine olması halinde de basıncı yeterli makine olmalıdır. Bu açıdan bu hizmeti yapacak firma buharlı makineyi bulundurmasının yanında bir şeye daha ihtiyaç vardır. Oda cihazı yeterli düzeyde basınca sahip olmasıdır. Eğer siz profesyonel hizmet veriyorsanız 4 bar buharlı makineyle hizmet sunmamalısınız. Çünkü ev tipi buharlı makinelerde 3-4 bar olmaktadır.  Sizin yapacağınız işi bu tarz makinesi olan kişide evde yapar. Bu açıdan bir iş yapacaksanız bu işin gerektirdiği makinalara da sahip olmalısınız. Gaziosmanpaşa petek toz temizliği yapan firmamız bu işi 8 bar buharlı makineyle yaparak sağlıklı ısınmanızı sağlar.

Benzer Gönderiler: