Petek Toz Temizliği 710 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek arası toz temizliği sağlıklı ısınma adına buharlı cihazla yapılması gereken petek temizliğidir. Evde petek ızgara aralarına bakıp da kirliliği gören kişiler petek araları nasıl temizlenir bunu sıkça sorarlar. Çünkü petek araları ince kanallarla kaplıdır, bunları normal yöntemlerle temizlemek mümkün değildir. Bu hizmet ile çoğu zaman karşılaşıp da kafanızın karıştığı olmuştur. Petek arası toz temizliği, petek araları temizleme ve petek dış temizliği ile aynı hizmetten bahsedilir.

Petek aralarında oluşan tozlanma olduğunda petek tozu temizleme makinesi ile petek araları temizleme uygulaması yapılmalıdır. Petek araları tozlarının temizliği  buharlı petek temizliği makinesi olmadan evde petek araları temizleme çabası yorgunluktan öteye geçmez. Doğalgaz peteği toz temizliği için petek arası temizleme aparatı kullanılarak  evde petek iç temizleme yapılması sonuç açısından çok da beklentileri karşılamaz.

Petek arası temizleme fırçası da aynı şekilde sonuç almanız açısından çok etkili olmaz. Buharlı petek araları toz temizliği, petek araları temizleme hizmeti buharlı petek toz temizliği makinesi ile petekleri sökmeden yapılır. Petek arası temizleme makinesi ile evde petek temizleme yaptırdığınızda petek aralarında ki tozlardan kurtulabilirsiniz.

Petek Arası Toz Temizliği Makinesi ile Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir?

Petek araları nasıl temizlenir, petek araları suyla deterjanla temizlenmez. Petek ızgara aralarında biriken tozların özel bir yöntem ile temizlenmesi gerekir. Bu hijyen olmayan, mite böceklerinin yuvası haline gelen peteklerin araları mutlaka temizlenmelidir. Kendi başınıza petek aralarını silmeye çalışmanız başarılı olmaz. Bu yüzden bir tesisatçıdan yardım alarak kuru buhar yöntemi ile petek aralarını temizletmelisiniz.

Petek aralarında biriken tozlar kalorifer ile ısınanlar için her zaman sorundur. Tozların temizlenmesi için evde kullanılan yöntemler etkisiz kalır. Bu nedenle petek araları nasıl temizlenir diye tesisatçınıza danışabilirsiniz. Petek aralarının tozdan temizlenmesi için özel bir cihazdan faydalanılır. Cihaz petek aralarına basınçla kuru buhar püskürtür. Bu sayede birikmiş tozlar suyla temas etmeden temizlenmiş olur. Petek araları yeni haline geri döner. Evinizde tozsuz bir ortamda nefes alabilir sağlıklı ısınabilirsiniz.

Petek Arası Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek Arası Toz Temizliği | Uzmanlar Tesisat

  • Buharlı cihaz petek toz temizliği için en başta olması gereken cihazdır.
  • Petek toz temizliği yapılırken tozların etrafa savrulmaması için petek altlarına bez takılmalıdır.
  • Temizlenecek peteklerin üst ızgara kapaklarına zarar vermeden çıkarılabilir ise bu kapaklar çıkartılır.
  • Izgara kapaklarını çıkardıktan sonra buharlı cihazla önce kuru buhar modunda cihaz çalıştırılarak temizliğe başlanır.
  • Sonra kuru buhar modu değiştirilip sulu buhar ile temizliğe devam edilir.
  • Buharlı cihazla petek arası toz temizliği bitince petek altına takılan bez çıkartılıp çöpe atılır.
  • Her petek için ayrı bez kullanılarak sağlıklı bir temizlik yapılır.

Peteklerde korozyona bağlı oluşan pas lekeleri bu temizlik ile çıkarılamaz. Bu temizlik ile yapılan peteklerde oluşan tozların temizliğidir.

Buharlı Petek Araları Toz Temizliği Fiyatları

Buharlı petek toz temizliği, petek dışının temizliği, petek ızgara aralarının temizliği buharla uygun ücretle yapılır. Kalorifer petek dış temizliği, evde pratik kolay toz temizliği uygulaması ile evin toplanmasını da gerektirmez.

Petek aralarında oluşan toz yumaklarının buharlı cihazla temizlik fiyatı petek sayısına göre değişir. Petek sayısı arttıkça petek toz temizleme fiyatı da artar. Vatandaş aradığında benim 1 peteğim çok kirli onu temizletmek istiyorum da dese 150 TL altında ücret alınmaz. Ortalama bir dairede 5 petek olduğunu düşünür isek 5 petek toz temizleme fiyatı 300-350 TL ‘ dir. Detay bilgi almak için petek toz temizleme servisimiz arayabilirsiniz.

Sararan kalorifer petekleri nasıl temizlenir, petek tozu temizleme, petekleri sökmeden temizleme, buharlı petek temizleme içerik olarak aynı olup faydalı hizmetlerdir. Petek Arası Toz Temizliği uygun fiyat garantili temizlik için bizleri arayın. Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir için umarız bilgi paylaşımı faydalı olmuştur.

Benzer Gönderiler: