Petek Toz Temizliği 584 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteklerin dışı tozla kaplı ise petek dışı toz temizleme hizmeti almalısınız. Peteklerin tozdan etkilenmesi hem hijyen açısından hem de sağlığınızı koruma açısından risk oluşturur. Tozlu petekler ısındığı zaman tozlar havaya uçuşur, yanan tozlar nedeniyle etrafta yanık kokusu hissedilebilir. Buharlı petek araları toz temizliği, buharlı petek dış toz temizliği aynı hizmeti ifade eder.

Buharlı petek araları toz temizliği, petek ızgaraları temizleme, kalorifer petek tozları temizleme ve  doğalgaz petek toz temizleme işidir. Petek tozu temizleme makinesi ile buharlı makinelerle petek toz temizliği ile sararmış petekler için evde pratik petek temizleme yapılmış olur. Buharlı petek araları toz temizliği yöntemi yerine evde petek içi temizleme ile sonuç elde edilemez.

Kalorifer Peteği Tozu Nasıl Temizlenir? | Peteklerin dışı nasıl temizlenir?

Buharlı Cihazla Petek Dışı Toz Temizleme,  petek arası temizleme,  petek dışı toz temizleme, petek toz bakımı sadece kış geldiğinde yapılan bir uygulama olmayıp, her daim yaptırılabilir. Pete dış temizliğine her şeyden öte sağlığımız için önem verilmelidir. Petek dışı toz temizleme işleminde petek ızgaralarının aralarına dolmuş olan tozlar temizlenir. Peteklerin kendine özel bir yapısı vardır, incecik ızgara aralarında tozların birikmesi için müsaittir. Bütün bir yıl peteklerin tozlanmasına engel olamazsınız. Kendi çabanızla peteklerde biriken tozların temizlemeniz de olanaksızdır. Bu nedenle peteklerdeki tozu temizletmek için buharlı cihazla petek toz temizleme uygulamasını yapan tesisatçı ile çalışın.

Petek dışı toz temizleme uygulamasında amaç peteklerin ızgaralarında biriken tozların temizlenmesidir. Bunu yapabilmek için de buharlı cihaz kullanılır. Peteklerin ızgaralarına kuru buhar püskürten cihaz petekleri suya gerek kalmadan tozdan temizler. Bu yöntem peteklerin paslanmasına engel olur ve tozların zahmetsizce temizlenmesini sağlar.

  • Petek toz temizleme uygulaması buharlı cihazla yapılır.
  • Peteklerde oluşan tozların temizlenmesi evdeki çabalarımız ile yapılması olası değildir. Petek içinde kalan bütün noktalarda biriken tozların temizlenmesi imkansızdır.
  • Buharlı cihazla temizlik yapılırken önce kuru buhar yöntemi uygulanır sonra da sulu buhar ile bütün petekelr tek tek temizlenir.
  • Peteklerin tozları temizlenirken petek altlarına bez takılır. Petek içlerinde bulunan bütün tozlar bu bezlerde toplanır, etraf kirlenmez.
  • Profesyonel cihaz ile işi bilen tesisatçı ikilisi olunca petek toz temizliği de tam olarak gerçekleşir.
Petek Dışı Toz Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek Dışı Toz Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tozu nasıl temizlenir, peteklerin dışı nasıl temizlenir hakkında umarız bilgi edinmenizde faydalı olmuşuzdur.

Petek Dışı Toz Temizleme Fiyatları

Petek dışının temizlenmesi uygulamasında petek altlarında tozların biriktiği bezler takılır ve petek ızgaraları temizleme işi yapılır. Evde petek toz temizliği ya da kalorifer dış temizliği için ücret ödemezsiniz ancak çabalarınız tam karşılık bulmaz.

Petek dışı toz temizleme fiyatları belirlenirken petek sayısı dikkate alınır. Petek sayısı 1 tanede olsa 100 TL servis ücreti alınır. 5 peteğe kadar 300 TL olup 5 petekten  sonra sonrası için petek başı 60 TL ücret eklenir. Petek toz temizliği petekleri tek tek sökerek banyoda su ile yıkamak ile olmaz. Petekler fazla su ile temas eder ise paslanma olacak ve peteklerde  çürüme olacaktır.

Benzer Gönderiler: